سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۸۸۵۰۱۶۸
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶- ۳۴: ۱۰
نماینده سابق مجلس در گفتگو با «بسیج»مطرح کرد
فرج الله عارفی گفت: متاسفانه تعرفه های پزشکی به قدری بالا گرفت و بدون توجه افزایش یافت که امروز اگر همه منابع کشور را هم داشته باشیم نمی توان هزینه ها را تامین کرد.

افزایش بی رویه تعرفه های پزشکی از اشکالات اصلی طرح تحول سلامتفرج الله عارفی نائب رئیس کمیسیون اجتماعی دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری بسیج در رابطه با چالش ها و نواقص طرح تحول سلامت اظهار داشت: طرح تحول سلامت در کنار مزیت های زیادی که دارد دارای معایب و اشکالات عمده ای نیز هست.

وی در ادامه این مطلب افزود: یکی از اشکالات اساسی این طرح عدم نگاه جامع به این طرح به گونه ای که بتوان بین منابع و مصارف رابطه منطقی را ایجاد کرد می باشد. هدف از طرح تحول سلامت افزایش کیفیت وضعیت خدمات در حوزه سلامت و درمان و توان پرداخت هزینه ها در مردم بود.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت بهداشت به دلیل اینکه خودش مصرف کننده و پیمانکار بود اینجا هم در نقش کارفرما حاضر شد اما نتوانست وظیفه خود را در این رابطه بویژه افزایش بی رویه تعرفه های پزشکی به خوبی انجام دهد.

عارفی ادامه داد: البته در کنار خدماتی که به بیماران و بیمه شده ها ارائه شده باید تعرفه ها هم افزایش می یافت اما متاسفانه این مسئله به قدری بالا گرفت و بدون توجه افزایش یافت که امروز اگر همه منابع کشور را هم داشته باشیم نمی توان هزینه ها را تامین کرد.

وی خاطر نشان کرد: این افزایش تعرفه ها وضعیت را به جایی خواهد کشاند که نه تنها وزارت بهداشت بلکه دولت هم نمی تواند این هزنیه ها را تامین کند؛ لذا بهترین راه برای حل این مسئله طرح پزشک خانواده است که بخشی از آن اجرا شده و بخشی هنوز اجرا نشده است و اگر فکری به حال آن نشود ما با یک بحران جدی در سال جاری و آینده مواجه خواهیم شد.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar