سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۸۸۵۰۶۸۳
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶- ۱۵: ۱۱
یک استاد دانشگاه در گفتگو با «بسیج» عنوان کرد
مسئول بسیج اساتید هرمزگان گفت: با تقویت اعتقادات و معنویت جامعه و فرهنگ سازی و همچنین بیان کردن تبعات آن می توان از افزایش مصرف گرایی در جامعه جلوگیری کرد.

فرهنگ سازی و تقویت معنویت؛ راهکار مقابله با مصرف گرایی در جامعهاحسان کامرانی استاد دانشگاه و مسئول سازمان بسیج اساتید هرمزگان در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری بسیج در رابطه با تبعات تجملگرایی و جامعه مصرفی اظهار داشت: یکی از مسائلی که انسان و جامعه را از معنویت دور می کند تجمل گرایی و مصرف  گرایی است.

وی با بیان این مطلب افزود: در قرآن کریم و منابع دیگر آیات و روایات زیادی در رابطه با تبعات اشرافیت و تجملگرایی و اسراف داریم و همه انسان ها از این کار نهی شده ایم.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: بدترین شکل اشرافیت و تجملگرایی در جامعه زمانی است که این اتفاق در بین مسئولان کشور رخ دهد؛ چراکه تبعات و خطرات آن به مراتب بیشتر است وباعث می شود درد مردم را درک نکنند.

مسئول سازمان بسیج اساتید هرمزگان گفت: در حال حاضر شاهد رشد تجملگرایی و اشرافی گری در جامعه هستیم و قطعا تبعات و مضرات بسیار خطرناکی خواهد داشت.

کامرانی با اشاره به راهکارهای جلوگیری از مصرف گرایی در جامعه مطرح کرد: با تقویت اعتقادات و معنویت جامعه و فرهنگ سازی و همچنین بیان کردن تبعات آن می توان از افزایش مصرف گرایی در جامعه جلوگیری کرد.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar