طرح هجرت 3 با حضور مسئولین و دانش آموزان در آموزشگاه امام علی علیهم‌السلام شهر گالیکش افتتاح شد.
کد خبر: ۸۸۹۵۶۹۴
|
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۵
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج گلستان ؛ فرمانده سپاه گالیکش در این آیین گفت: یکی از بركات انقلاب اسلامی اردوهای جهادی است.

سرهنگ پاسدار سید یحیی قاضوی افزود: طرح هجرت در سه الگو تقسیم‌بندی می‌شود: نابودی طاغوت و رژیم ستم‌شاهی به‌عنوان طرح هجرت (1) نام‌گذاری می‌شود، از جنگ دوران دفاع مقدس به‌عنوان طرح هجرت (2) ياد می‌شود و درنهایت اردوهای جهادی در قالب‌های مختلف دانش‌آموزی و دانشجویی در جهت خدمت‌رسانی به مردم در راستای سخنان امام خمینی (ره) به‌عنوان طرح هجرت 3 نام‌برده می‌شود.

وی تصریح کرد: در طرح هجرت (3)، كه با همكاری آموزش‌وپرورش و بسيج صورت می‌گیرد، دانش آموزان در مدارس شهر و روستا در راستای هدف مشخص با يكديگر همكاری می‌کنند.

قاضوی گفت: سال گذشته 8 آموزشگاه در گالیکش بهسازی شد و در اين امر 68 نفر به‌کارگیری شدند و امسال نیز همین تعداد افراد شرکت دارند تا بخشی از مدارس و محیط آموزشی را تعمیر و بهسازی کنیم و این کار و فرهنگ را رونق ببخشیم.

معاون فرماندار گالیکش نیز در این مراسم بابیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس، به بيان رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های دانش آموزان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد.

ایوب ابوالتختی افزود: جوانان ما آماده هستند تا هر لحظه که ولی‌فقیه امر کند برای دفاع از خاک و میهن خود جان خود را فدا کنند و تا این جوانان هستند هیچ‌گاه کشورهای بیگانه قصد تجاوز به کشور را نخواهند داشت.

وی با اشاره به طرح ابتکاری جوان شهرستان افزود: باوجوداین جوانان رشيد و خلاق، کشور ما می‌تواند در همه زمینه‌ها خودکفا باشد.

در ادامه مسئولین از نمونه فعالیت‌های دانش آموزان در این طرح از نزدیک بازدید کردند.

خبرنگار خبرگزاری بسیج صادق فرامرزی

ارسال نظرات
آخرین اخبار