‌باشگاه خبرنگاران
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۸۹۰۵۴۹۷
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۶- ۲۸: ۱۰
مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان ایلام اعلام کرد :
مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان ایلام اعلام کرد از اعزام 55 نفر از مهندسین بسیجی استان ، به دوره متمرکز سه روزه تخصصی کلزا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج ایلام، دانه روغنی کلزا سومین گیاه روغنی مهم دنیا شناخته شده است و به دلیل خصوصیات خوب مانند مقاومت به کم آبی، شوری و سرما، ارزش تناوبی زیاد، مقاومت نسبی به بافت خاک و قابلیت بالا برای رقابت با علف های هرز هم اکنون در سطح گسترده ای از مزارع جهان در تناوب با محصولات مختلف بویژه غلات کشت می شود.

با توجه به برنامه خودکفایی وزارت جهاد کشاورزی در اساسی ترین محصولات غذایی مانند تولید روغن، توجه مسئولان به توسعه کشت این گیاه باارزش معطوف شده و خوشبختانه آمارها نشان دهنده رشد فزاینده سطح زیرکشت و افزایش متوسط عملکرد کلزا در کشور است.

سرهنگ امینی ، مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان ایلام  در این ارتباط با اشاره به هم افزایی سازمان کشوری بسیج مهندسین کشاورزی در راستای حمایت از طرح توسعه کشت دانه های روغنی بویژه کلزا در قالب طرح بسیج همگام باکشاورز در استانهای دارای پتانسیل توسعه کشت کلزا ، از اعزام 55 نفر از مهندسین بسیجی خواهر و برادر عضو بسیج مهندسین کشاورزی استان به دوره سه روزه تخصصی کشت کلزا در تهران خبر داد و گفت: دوره مذکور در دوره های زمانی جداگانه برای مهندسین خواهر و برادر در نیمه اول شهریور 1396 با حضور اساتید مجرب کشوری به صورت متمرکز برگزار می گردد و یکی از هدف اصلی آن از نظر علمی ، افزایش توانمندیهای تخصصی و مهارتی  مهندسین گرانقدر شرکت کننده در دوره  به منظور نقش آفرینی در حمایت از طرح توسعه کشت کلزا در سطح کشور و استان می باشد.

 امینی در ادامه افزود: خوشبختانه با تلاشهای قبلی سازمان جهادکشاورزی استان ، شاهد  افزایش اقبال کشاورزان به توسعه کشت کلزا در شهرستانهای دهلران ، مهران ، دره شهر ودیگرشهرستانها هستیم که انشاءالله بسیج مهندسین کشاورزی استان نیز در قالب طرح بسیج همگام باکشاورز بعد از شرکت مهندسین ( مربیان) روستاها  در دوره تخصصی فوق ، نقش هم افزایی با جهاد کشاورزی استان دراین عرصه در قالب برگزاری کلاسهای آموزشی ، ترویجی برای کشاورزان  و نظارت میدانی در مراحل کاشت ، داشت و برداشت انجام خواهند داد.

مهندسین بسیجی شرکت کننده در دوره تخصصی مذکور از کانون بسیج مهندسین کشاورزی شهرستانهای دهلران ( 19 نفر بعنوان شهرستان پایلوت کشت کلزای استان) ، مهران 5 نفر ، دره شهر 12 نفر،  چرداول 6 نفر ، بدره و آبدانان هرکدام 3 نفر و شهرستانهای ایوان و ایلام می باشند.

 

 

 

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar