حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
مهندس مهدی حق وردی در گفتگو با خبرنگار بسیج گفت: ارائه چهره غیر واقعی از شخصیت های انقلاب از ویژگی های بازی ضد ایرانی واقعیت مجازی است.
کد خبر: ۸۹۱۶۶۸۲
|
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛  مهندس مهدی حق وردی در تحلیل بازی واقعیت مجازی ضد ایرانی چشم بند به خبرنگار بسیج گفت: بازی های رایانه ای به سرگرمی پرطرفداری بین جوانان و نوجوانان تبدیل شده است؛ اما در این میان گاهی شاهد ساخت بازی های غربی ضد ایرانی هستیم.

این کارشناس بازی های رایانه ای افزود: جشنواره بازی برای تغییر، جشنواره ای است که هرساله در نیویورک آمریکا با شعار " مامی خواهیم سرگرمی و بازی را برای اصلاح جامعه بکار ببریم" برگزار می شود.

حق وردی، ادامه داد: جشنواره، بخش هایی از یک بازی ویدیویی واقعیت مجازی را به نمایش گذاشت. فن آوری واقعیت مجازی، نوعی از فناوری است که تلاش می کند مرزهای حقیقی و مجازی را بردارد.

وی خاطرنشان کرد: در واقعیت مجازی با یک محیط شبیه ساز رایانه ای تعاملی مواجه می شویم. با نصب هدست در این بازی شما دیگر بازی نمی کنید؛ بلکه در محیط 360درجه تعاملی حضور پیدا می کنید.

این کارشناس بازی های رایانه ای گفت: در بازی واقعیت مجازی چشم بند، کاربر در نقش خبرنگار در یک اتاق وحشتناکی در زندان اوین توسط فردی به نام لاجوردی مورد بازجویی قرار می گیرد. اتهام این خبرنگار ارسال تصاویر خبری به رسانه هاست.

مهندس حق وردی، افزود: بازی واقعیت مجازی چشم بند، ((Blaind fold  بر اساس بازی رایانه ای انقلاب 1979می باشد. این بازی به روایت انقلاب اسلامی ایران می پردازد. یکی از عوامل تولید کننده این بازی یک ایرانی ساکن آمریکا به نام نوید خوانساری است که همکاری در ساخت بازی های مثل جی تی آی، و مکس پین رادر کارنامه خود دارد.

وی، تصریح کرد: این بازی روایتی آمریکایی از انقلاب اسلامی ایران است و بی ثمر نشان دادن انقلاب اسلامی، متهم کردن نهادهای انقلابی، ارائه چهره غیر واقعی از شخصیت های انقلاب از ویژگی های این بازی به شمار می روند.

حق وردی تأکید کرد: عدم جدیت در معرفی دستاوردهای انقلاب از سوی رسانه های داخلی از یک سو و تلاش های رسانه ای غرب از سوی دیگر در قالب فیلم، سریال، بازی و فضای مجازی، باعث شده که چهره ای تحریف شده از ایران و انقلاب اسلامی به جهان عرضه شود.

وی، در پایان گفت: آیا زمان آن نرسیده است که با استفاده از ظرفیت رسانه ای به معرفی چهره ایران به جهان بپردازیم؟

ارسال نظرات