سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۸۹۷۳۰۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶- ۳۶: ۱۸
وبگاه آمریکایی:
نشریه آمریکایی با زیرسئوال بردن اتاق فکرهای آمریکا و فعالیت‌های ضد ایرانی آن‌ها، با اشاره به «مؤسسه دفاع از دموکراسی‌ها» آن‌‌ را محفل لابی‌بازهای صهیونیست نام نهاد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، رسانه آمریکایی «ویک» در تحلیلی پیرامون اتفاق‌های اخیر در ایران نوشت:«دخالت آمریکا در امور ایران اوضاع را بدتر می‌کند.»

این رسانه با اشاره به فرصت طلبی تندروهای آمریکایی چون اندیشکده «دفاع از دموکراسی‌‌ها» و تلاش برای حمایت از اغتشاشگران و فعالیت‌های نو محافظه‌کارها و جنگ طلبان این کشور نوشت: البته هر چند که علت اصلی این حوادث مشکلات اقتصادی بود اما منجر به حضور طبقه میانی و حضور انبوه اهالی این کشور در این اعتراض‌ها نشد.

ویک با نصیحت به دولتمردان و برخی اتاق فکرهای این کشور ادامه داد: آمریکا باید به امور خود بپردازد . یک مورد بیان نشده در پس پرده سخنرانی‌ها پیرامون گسترش آزادی در ایران این است که گفته می‌شود آمریکا مرکز منحصر به فرد موسسه‌های ویژه آزادی‌های دموکراتیک است ، اما این‌چنین نیست.

آمریکا «نمونه ایده‌آل» یا بزرگترین کشور در سیاره نبوده و تنها مکانی نیست که مردم آن فروتن هستند. آمریکا کشوری بسیار بزرگ و ثروتمند با ارتش بزرگ و البته نابرابری‌های توانگر سالاری است.

به گزارش فارس، وبگاه ویک در بخش دیگر با زیر سئوال بردن نهادهای فکری و پژوهشکده‌‌های این کشور نوشت: موسسه‌های رسمی دموکراتیک آمریکا قدیمی‌ترین موارد موجود در جهان هستند که بیش از یک قرن از عمر آن‌ها می‌گذرد و تقریبا در تمام تاریخ حیات فاسد بوده و برای اصلاح این موسسات و نهادها باید آن‌ها را به سطح اروپایی‌ها در دهه پنجاه میلادی رسانید.

ویک در خاتمه با زیر سئوال بردن تلاش‌های ضد ایرانی اندیشکده دفاع از دموکراسی‌ها نوشت: اندیشکده دفاع از دموکراسی‌ها یک جریان به شدت طرفدار اسرائیل است.

این اندیشکده به طور ریشه‌ای نمادی از گروه‌های چانه زنی اسرائیلی بوده که زمان و انرژی خود را در باره دل نگرانی‌های اسرائیل و به ویژه این اواخر از بین بردن توافق هسته‌ای ایران و جلوگیری از بهبود نسبی روابط تهران و واشنگتن گذاشته است. تحلیلگران ارشد این موسسه نیز افرادی چون «روئل مارک گرشت» که حامی حمله پیشدستانه به ایران از سال 2006 به این سو بوده یا «مارک دوبوویتز» و « دانیل شاپیرو» هستند که معتقدند ضرورت دارد ایران تحریم شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: