سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
کد خبر: ۸۹۷۴۷۴۱
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶- ۳۸: ۱۱
اکنون که مشکلات عینی و معیشتی زمینه‌ مناسب برای طرح انواع توطئه‌ها و سم‌پاشی‌ها از سوی دشمنان را فراهم کرده است، باید نشان داده شود که با تکیه بر ظرفیت‌های درونی و نیروهای انقلابی و دست توانای نظام می‌توان مسائل و چالش‌های موجود را حل کرد. این موضوع، اساسی‌ترین راه‌حلی است که همه نخبگان و جریان‌ها بر آن اتفاق‌نظر دارند
پایگاه بصیرت / گروه سیاسی/ اسماعیل برگزیده
ضرورت کارآمدی در حل مسائلهرچند ریشه‌ عمده‌ مشکلات و نابسامانی‌های موجود در کشور، داخلی بوده و برای حل و رفع آنها نیز باید به درون رجوع کرد، اما یک نکته‌ی مهم در این زمینه، تلاش دشمنان و معاندان ملت ایران و نظام اسلامی برای موج‌سواری بر این وضعیت و بهره‌برداری آنها از وضعیت موجود است. ازجمله نقشه‌ها و به عبارت بهتر، هدف‌های دشمنان در این زمینه نیز فراهم کردن زمینه‌های «تغییر باور به گذشته» از دو طریق است؛ اول تطهیر رژیم شاه و دستاوردتراشی برای آن و دوم، زیرسؤال بردن کارآمدی و دستاوردهای انقلاب اسلامی و بزرگنمایی ضعف‌ها و نارسایی‌های موجود است. درواقع، دشمنان ملت ایران اکنون بشدت در تلاش هستند تا با ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی، فلسفه و علت موجده‌ انقلاب اسلامی را زیرسؤال ببرند و به مردم القا کنند که رژیم پهلوی نیز مطلوب بود. آنچه که تحت عنوان «تغییر باور به گذشته» مطرح , در این بستر تعریف می‌شود بدین معنا است که با سم‌پاشی علیه انقلاب اسلامی از یک سو و تطهیر و دستاوردسازی برای رژیم منحوس پهلوی از سوی دیگر، محاسبات مردم در حمایت از نظام اسلامی را تغییر داده و با چهره‌ای بزک‌شده از ماهیت کریه، استبدادی و وابسته رژیم شاه، تصویری مطلوب از آن ارائه می دهند. 
همانگونه که مشخص است، هدف دشمنان از این راهبرد اولاً زیرسؤال بردن فلسفه‌ انقلاب اسلامی و ثانیاً هدف قرار دادن ماندگاری انقلاب اسلامی است. نکته مهم و اساسی در این زمینه، همانا مقابله با این ترفند و نقشه‌ی شوم دشمنان است. بنابراین، اکنون سؤال این است که برای مقابله و خنثی‌سازی این نقشه چه باید کرد؟ به نظر می‌رسد که برای مقابله با این وضعیت باید علاوه بر اقدامات رسانه‌ای و روشنگرانه‌ متعدد و کارشناسانه، با هدف بازنمایی واقعی وضعیت ناکارآمد رژیم منحوس پهلوی، به انجام اقدامات واقعی، ملموس و عینی برای حل و رفع چالش‌ها و معضل‌های زندگی روزمره مردم اقدام کرد. درواقع، افکار عمومی در داخل کشور اکنون بیش از هر زمان دیگری نیازمند امیدآفرینی، چشم‌انداز آفرینی و اعتماد به مجموعه‌ ظرفیت‌های داخلی کشور برای حل مشکلات است. به عبارت دیگر، ضرورت امیدآفرینی و آسیب‌ناپذیری کشور و نظام از توطئه‌های دشمنان ایجاب می‌کند که بیش از پیش به کارآمدی و انجام اقدامات مقتضی برای پاسخ به مشکلات مردم توجه شود. ضمن اینکه توجه به این موضوع، زمینه‌های امیدآفرینی را فراهم کرده و چشم‌انداز مطلوبی را پیش‌روی مردم ترسیم می‌کند. منظور اصلی در اینجا نیز این است که افکار عمومی پاسخ مسائل و معضل‌های زندگی روزمره خود را در داخل کشور پیدا کند تا سم‌پاشی و توطئه‌ی دشمنان و معاندان انقلاب نقش بر آب شود. 
به تعبیری، اکنون که مشکلات عینی و معیشتی زمینه‌ مناسب برای طرح انواع توطئه‌ها و سم‌پاشی‌ها از سوی دشمنان را فراهم کرده است، باید نشان داده شود که با تکیه بر ظرفیت‌های درونی و نیروهای انقلابی و دست توانای نظام می‌توان مسائل و چالش‌های موجود را حل کرد. این موضوع، اساسی‌ترین راه‌حلی است که همه نخبگان و جریان‌ها بر آن اتفاق‌نظر دارند و بنابراین، اکنون به انجام اقدامات اثربخش اندیشید و آنها را عملی کرد. درواقع، با انجام اقدام‌های عملی و نه وعده‌های توخالی باید نشان داده شود که نظام از توانایی بن‌بست‌شکنی، معضل‌گشایی و چشم‌انداز آفرینی مطلوب برخوردار است و این نوید را به مردم داد که اتوپیای خود را در داخل کشور و نه با چشم بستن به دست دشمنان نظام، قابل تحقق ببینند. 
 
 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar