سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۳۳۲۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷- ۳۶: ۱۲
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) همدان تأکید کرد
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) همدان با بیان اینکه آمریکا به بهانه دفاع از حقوق بشر جنایت‌هایی در جهان انجام می‌دهد، گفت: حقوق بشر به ابزار و حربه‌ای برای نظام سلطه در راستای دستیابی به منافع سیاسی تبدیل شده است.

حقوق بشر ابزاری برای نظام سلطه در دستیابی به منافع سیاسی /ضرورت بازخوانی و آشکارسازی جنایت‌های آمریکاحجت الاسلام ابراهیم گنجعلی در گفتگو با خبرنگارخبرگزاری بسیج همدان با گرامیداشت هفته افشای حقوق بشر آمریکایی به فلسفه نامگذاری این روز اشاره و اظهار داشت: نامگذاری هفته دوم تیر ماه از سوی مقام معظم رهبری به عنوان هفته «افشای حقوق بشر آمریکایی» به دلیل جنایت‌های آمریکا است.

وی با تاکید بر ضرورت بازخوانی و آشکارسازی جنایت‌های آمریکا عنوان کرد: باید در این خصوص روشنگری‌های لازم و حقوق بشر مورد تقلید و حمایت آمریکا تبیین شود به طوری که جنایت‌هایی که در قالب حقوق بشر به مردم کشورهایی که مورد قبول سیاست آمریکا نیست مورد توجه قرار گیرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) همدان با بیان اینکه آمریکا به بهانه دفاع از حقوق بشر جنایت‌هایی در حق مردم ایران، فلسطین، یمن، عراق، افغاستان و.. انجام می‌دهد، گفت: حقوق بشر به ابزار و حربه‌ای برای نظام سلطه در راستای دستیابی به منافع سیاسی تبدیل شده است.

وی ظلم به بشریت به بهانه دفاع از حقوق بشر را فاجعه‌ای برای جهان و بشریت دانست و تاکید کرد: آمریکا بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر است و با ابزارها و تبلیغات مختلف به بهانه دفاع از حقوق بشر جوامع را اغفال و فریب می‌دهد.

گنجعلی با بیان اینکه بسیاری از جوامع نسبت به حقایق و جنایت‌های آمریکا شناختی ندارند به ژست‌های حقوق بشری دولت مستکبر آمریکا در دیگر کشورهای جهان اشاره و تصریح کرد: تمام امکانات رسانه‌ای، تبلیغی و فضای مجازی در اختیار آمریکا است.

وی ادامه داد: آنها از این ابزارها برای رسیدن به اهداف کاذب و ظالمانه بهره و جامعه را اغفال می‌کنند به طوری که نظام‌های مظلوم را در قالب نظام ظالم جلوه می‌دهند و از ایران و از حقیقت‌هایی که در یمن و نوار غزه و جنایت‌هایی که در فلسطین انجام می‌شود پوشش خبری نمی‌دهند و اگر هم داشته باشند در قالبی دیگر ودر راستای منافع خود انجام می‌دهند. 

* برگزاری انتخابات نشان از نقش، نظر و نگاه مردم در نظام جمهوری

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) همدان با اشاره به اینکه یمن به دلیل زیر بار حرف زور نرفتن مورد ظلم و جنایت‌های آمریکا قرار گرفته است، افزود: مگر یمن چه ظلمی مرتکب شده که آمریکا به خود اجازه تجاوز و انواع جنایت‌ها را می‌دهد؟ 

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران از نگاه آمریکا یک نظام سلطه معرفی می‌شود، گفت: شعار ایران استقلال و آزادی بود که یک حکومت به تمام معنای مردمی به نام جمهوری اسلامی که پایه‌های آن دین و مردم بود تأسیس کرد و در این کشور مردم سالاری دینی را تشکیل داد.

گنجعلی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای تشکیل نظام تا به حال حتی کوچک‌ترین ظلم و تجاوزی به همسایگان خود انجام نداده بلکه همواره آنها را مورد لطف و حمایت خود قرار داده و حامی مظلومان بوده اما از نگاه آمریکا یک نظام سلطه و نظام غیر مردمی مطرح است. 

وی برگزاری بیش از 37 بار انتخابات در قالب‌های مختلف در طول 40 سال پس از انقلاب را نمادی از مردم سالاری دینی دانست و یادآور شد: برگزاری انتخابات نشان از نقش، نظر و نگاه مردم در نظام جمهوری است که با این وجود آمریکا کشور ما را نظامی غیر مردمی و نظام سلطه معرفی می‌کند .

گنجعلی عدم دخالت مقام معظم رهبری در امور اجرایی دولتمردان را نمادی دیگر از جمهوریت نظام دانست و عنوان کرد: امام خامنه‌ای(مد ظله العالی) به دلیل خدشه وارد نشدن به جمهوریت نظام هیچ گاه در امور اجرایی دولتمردان دخالت نکردند و حتی در موضوع برجام مانع اجرای مذاکره نشد و تنها فرمودند که من به اینها اعتماد ندارم.

وی با بیان اینکه با وجود پایبندی ایران به برجام و خروج آمریکا از معاهده، ایران را به عنوان ناقض حقوق بشر معرفی کردند، اضافه کرد: حتی پس از خروج آمریکا از برجام وقتی دولتمردان اعلام کردند که می‌توان با سه کشور اروپایی به برجام ادامه داد حضرت آقا فرمودند که کارتان را انجام دهید اما من به اینها نیز اعتماد ندارم که تمام این موارد نشان از جمهوریت نظام و مردم سالاری دینی است اما متاسفانه در این قضایا ایران را به عنوان ناقض حقوق بشر و خواسته‌های مردمی معرفی کردند.

* نگاه دین اسلام در بحث حقوق بشر بسیار عمیق و فطری است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) همدان با بیان اینکه آمریکا به بهانه دفاع از حقوق بشر حربه‌هایی به کشورها وارد می‌کند به مقایسه حقوق بشر اسلامی و حقوق بشر آمریکایی پرداخت و عنوان کرد: در همه کشورها و جوامع بشری زن همواره مظلوم و مورد بی‌مهری قرار می‌گرفت که اسلام به زن بها داد، حریت بخشید و ماهیت زن را معرفی کرد که در چه جایگاه قرار دارد که باید آن جایگاه را حفظ و برای رسیدن به جایگاه واقعی وظایفی برعهده بگیرد.

وی با بیان اینکه اسلام برای رسیدن زن به جایگاه واقعی خود، وظایفی را مشخص و الگوهای عملی در زندگی را معرفی کرده است، افزود: با این وجود در حقوق بشر آمریکایی از حربه‌های مختلف علیه زن استفاده شده و بدترین جنایت در حق زن و خانواده انجام می‌شود اما حمایت زبانی از حق زن از ناحیه آنها تمام فضای جهان را گرفته است.

گنجعلی در همین خصوص با ابراز تاسف از اینکه در تصور برخی افراد جامعه حق زن به معنای واقعی در غرب رعایت می‌شود، گفت: متاسفانه عده‌ای در کشور نگاهشان به غرب و عقلشان در چشمشان است به طوری که تنها برخی ظواهری را می‌بینند و تصور می‌کنند که حق زن به معنای واقعی در غرب رعایت می‌شود، در صورتی که حق زن برهنگی و حق بشر هم‌جنس بازی نیست چراکه گر اینچنین باشد قوم لوط متمدن‌تر و قرن‌ها پیش در اوج تمدن بودند.

وی با ابراز تاسف از اینکه عده‌ای در کشور حیوان‌پرستی را به عنوان تمدن و حق بشری معرفی می‌کنند، یادآور شد: متاسفانه حیوان‌پرستی را در جامعه رواج می‌دهند و در خانه‌های ما حیواناتی را وارد می‌کنند تا آن حیوانات جای اعضای خانواده را در منزل بگیرد در صورتی که قرآن نه تنها گوشت سگ را حرام بلکه او را نجس کرد تا در حیطه خانواده وارد نشود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) همدان با بیان اینکه نگاه دین اسلام در بحث حقوق بشر بسیار عمیق و فطری است، تصریح کرد: دین اسلام زیباترین است و برای حیوان شأنیتی و برای انسان شأنیتی دیگر قائل است به طوری که شأنیت انسان فراتر از شأنیت حیوان است که اگر حیوان را جزئی از اعضای خانواده قرار دهد شأنیت خود را هم شأن حیوان قرار داده است.

وی با بیان اینکه اسلام حقوق بشر و حقوق حیوان را به خوبی رعایت می‌کند، خاطرنشان کرد: با وجود اهمیت نماز در اسلام و به عنوان رکن رکین و عمود خیمه دین اینچنین دستور داده که اگر آب تنها به اندازه وضو گرفتن باشد اما همان سگ که نجس است تشنه باشد بر اساس دین باید به جای وضو تیمم کنیم و آب را برای رفع تشنگی سگ استفاده کنیم. 

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar