سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۳۴۳۱۶
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷- ۴۶: ۰۰
رئیس دانشگاه تبریز:
رئیس دانشگاه تبریز در کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد، نقش دانشگاه‌ها و نخبگان جامعه را برای کاهش و پیگشیری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی تعیین کننده دانست و گفت: برپایی کارگاه‌های آموزشی، نشست‌ها و همایش‌ها در رابطه می تواند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه موثر باشد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی افزود: آسیب‌هایی چون اعتیاد، موجب تنش در جوامع می‌شود، بنابراین مسئولان و دستگاه‌های ذیربط باید برای پیشگیری و ریشه کنی آن تلاش مضاعف کنند. 
  
وی با اشاره به اینکه برای داشتن جامعه سالم باید انسان‌های سالم تربیت و پروش دهیم، افزود: همه جوامع به نوعی با مشکلات، چالش‌ها و آسیب های اجتماعی مختلفی روبه‌رو هستند، از این رو باید با تدوین برنامه‌های دقیق، صحیح و کلان در راستای حل این مشکلات کمر همت بست. 
  
پورمحمدی با اشاره به دسته‌بندی سواد از نگاه یونسکو، گفت: یونسکو برای قرن ۲۱ انواع سواد را در شش دسته سواد عاطفی، ارتباطی، مالی، رسانه‌ای، تربیتی و رایانه‌ای تقسیم‌بندی کرده و ضروری است شهروندان آگاهی لازم را در این زمینه کسب کنند، چرا که در صورت عدم آگاهی و آشنایی با موارد مطروحه، جامعه دچار چالش و آسیب‌های جدی خواهد شد. 
  
وی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر به علت عدم آگاهی و آشنایی لازم خانواده‌ها با سواد عاطفی و ارتباطی موجب گرایش افراد به برخی از آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد شده است. 
  
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: