سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۰۴۷۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۷- ۰۰: ۰۰
احسان پور اسماعیل فرهنگ بدون آرمان را تسلیم در برابر افکار و تمدن وارداتی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج استان چهارمحال و بختیاری؛ احسان پوراسماعیل در طرح یاوران ولایت، ویژه فرهنگیان که در مشهد مقدس برگزار شد به نقش معلم به عنوان الگوی اخلاق در امر آموزش اشاره کرد و اظهار داشت: تقوا، اجتهاد (تلاش)، راستگویی، ادای امانت و خوش اخلاقی از شاخصه های دینداری است که یک معلم باید آنان را دارا باشد.

وی با بیان اینکه راست گویی تنها عملی است که می‌تواند ما را به بهشت برساند، عنوان داشت: یک معلم باید بداند آیا در محیط کار امانتدار خوبی است یا خیر و آیا فعالیتی را که در مدرسه انجام می دهد در راه خدا و برای خداست یا خیر.

پور اسماعیل به نقش معلم به عنوان الگوی اخلاق در امر آموزش اشاره داشت و بیان کرد: تقویت باورهای صحیح، رعایت شاخص‌های دینداری، تحلیلگری و آرمان‌خواهی شاخصه های یک معلم تراز انقلاب می باشد.

استاد دانشگاه با بیان اینکه یک معلم باید روحیه تحلیلگری داشته باشد، خاطرنشان کرد: برای داشتن روحیه تحلیلگری باید شبهه را شناخت و پاسخ های مناسب برای آن ارائه کرد.

پور اسماعیل با تاکید بر اینکه باید یک معلم تفاوت پرسش با شبهه را بداند، افزود: پرسش در حقیقت جست وجو بشر برای شناخت است و پرسشگر با بیان پرسش و سوال می کوشد تا موضوع و مطلبی را بشناسد و آن را درک و فهم کند در حالی که هدف از شبهه ایجاد تردید و شک در دل مخاطب است و شبهه گر می کوشد در بنیاد های اعتقادی و باوری شخص تردید افکند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ بدون آرمان، تسلیم در برابر افکار و تمدن‌های وارداتی است، تصریح کرد: با داشتن آرمان، تمدن اسلامی شکل می‌گیرد، آرمان دین ما ظهور امام عصر(عج الله تعالی فرجه الشریف) و تشکیل حکومت واحد جهانی به رهبری اوست.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: