حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
شهید نواب صفوی اولین جرقه های مقاومت و پایداری دینی را در دل بسیاری از انقلابیون معاصر کاشته و اوست که در یک معنا، ترجمه واضح «امر به معروف و نهی از منکر» است.
کد خبر: ۹۱۰۲۴۸۶
|
۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰

به گزارش خبرگزاری بسیج، سال‌هایی است که یک حرکت خزنده علیه شهید «سید مجتبی نواب صفوی» آغاز شده است. این کوشش‌های رسانه‌ای و سیاسی می‌کوشد نواب را نماد و مظهر ترور نشان داده و با منکوب کردن رفتارهای او، ریشه جریانات انقلابی را بخشکاند؛ و کیست که نداند اگر درختی را ریشه بخشکانند کم کم برگ و ساقش نیز می خشکد و میوه نمی دهد و آنگاه با کمترین طوفان از بیخ و بن کنده می‌شود؟

 

به نظر می‌رسد امروز حداقل سه گروه در شبکه‌های اجتماعی بر علیه نواب صفوی می‌کوبند:

1- ملی مذهبی‌ها که عموماً در جانبداری از «مصدق»، مخالف و متضاد نواب بوده و راه تطهیر و تجلیل مصدق را سرکوب تفکر نواب می‌دانند.

2- مدافعان سلطنت که همواره در رؤیای پنبه دانه‌ای بازگشت ربع پهلوی هستند و می‌کوشند چهره نواب را ضد پیشرفت و تمدن، تصویرسازی کنند.

3- جوانانی که به خاطر فقر مطالعه تاریخی به بیماری دهان‌بینی روشنفکری دچار شده‌اند و نواب را نماد بنیادگرایی و خشونت می پندارند.

حال آنکه شهید نواب، فروزنده اولین جلوه های انقلابی‌گری در سده معاصر بوده و به تعبیر مقام معظم رهبری «پیشاهنگ جهاد و شهادت» است. اوست که اولین جرقه های مقاومت و پایداری دینی را در دل بسیاری از انقلابیون معاصر کاشته و اوست که در یک معنا، ترجمه واضح «امر به معروف و نهی از منکر» است. آنان که نواب را از نزدیک دیده اند گواهی داده اند به شدت گیرا و با نفوذ بوده و در دقایق اولیه هر دیدار، آدم ها را وام دار آرمان های خود می کرده است. می گویند همین که راه می رفته، لسانش به بیان معروف و ترک منکر روان بوده است. نواب با عقل انقلابی و شجاعت بینظیر و آرمانخواهانه در همان روزگار مبارزه مظلومانه خود، در سودای حکومت دینی بوده است.

بازخوانی نواب آن هم به زبان رسانه از نیازهای اورژانسی انقلاب ماست که نباید نسبت به آن نگاه سرسری یا دم دستی داشت. یادمان باشد رسانه های مرموز می‌کوشند واقعیت نواب را روتوش کرده و با بازنمایی غرض ورزانه، او را از جایگاه اسوه و الگوی تفکرات انقلابی مستعفی کنند.

سیّدمهدی سیدی

ارسال نظرات