سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۲۹۹۰۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۵۲: ۲۰
هشدار رییس مرکز بهداشت استان مرکزی؛
رییس مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: با توجه به اوضاع جوی و بارندگی‌های اخیر در فصل بهار ، رویش قارچ خود رو به صورت طبیعی افزایش یافته و برخی از افراد ممکن است از این قارچ‌ها مصرف کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج استان مرکزی ؛ دکتر نظری رییس مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: با توجه به اوضاع جوی و بارندگی‌های اخیر رویش قارچ خود رو به صورت طبیعی افزایش یافته و برخی از افراد ممکن است از این قارچ‌ها مصرف کنند.

وی با تأکید بر اینکه تشخیص قارچ سمی از قارچ خوراکی بر اساس ظاهر برای اغلب افراد دشوار و بلکه ناممکن است، گفت: در واقع معیار تشخیص دقیقی بر اساس ظاهر وجود ندارد و متأسفانه بخشی از قارچ‌هایی که در طبیعت بوده و افراد استفاده می کنند سمی است و موجب مسمومیت افراد می شود.

رییس مرکز بهداشت استان با بیان اینکه مسمومیت‌های ناشی از مصرف قارچ بر اثر مصرف قارچ‌های غیرخوراکی و خودرو بوده است، گفت: توصیه می شود از قارچ‌های خود رو و فله ای استفاده نشود و مردم از قارچ‌های دارای بسته‌بندی مشخص و مجوز بهداشتی استفاده کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar