سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۳۰۳۰۳
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۴۱: ۱۲
ساختار حزبی آمریکا پس از انتشار گزارش بازرس ویژه «رابرت مولر» در موضوع دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری شاهد تشدید شکاف‌ها و اختلاف نظرها در مورد استیضاح دونالد ترامپ شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، در پی انتشار گزارش «رابرت مولر» در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ با تشدید اختلاف نظرهایشان بر سر موضوع استیضاح ترامپ به دو دسته تقسیم شدند.

به گزارش رویترز، بروز دودستگی میان نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در موضوع استیضاح ترامپ منعکس کننده شکاف گسترده‌ای در این کشور است که پس از انتشار گزارش رابرت مولر بازرس ویژه، در رابطه با دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آشکار شد.

 

سه نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در برنامه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» از پاسخ به سوال حضار در مورد استیضاح ترامپ طفره رفتند.

«کاملا هریس» سناتور کالیفرنیایی نیز ضمن تاکید بر اقدام کنگره برای استیضاح ترامپ، اظهار داشت معتقد است چنین تلاش‌هایی احتمالا ناکام خواهد ماند.

«الیزابت وارن» دیگر سناتور آمریکایی تنها نامزدی بود که صراحتا از کنگره درخواست کرد ترامپ را از مقامش برکنار کند.

این سناتور ماساچوست آمریکا گفت:" اگر شخص دیگری در این کشور مرتکب آنچه که در گزارش مولر مستند شده است، شده بود، دستگیر و زندانی می‌شد."

«جولیان کاسترو» شهردار سابق شهر «سن آنتونیو» و عضو کابینه «باراک اوباما» رئیس جمهور پیشین آمریکا و یکی از امیدهای پیروزی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ که در برنامه حضور نداشت از جمله افرادی بود که خواستار استیضاح ترامپ شد.

در گزارش مولر که روز پنجشنبه منتشر شد، آمده است ترامپ قصد داشته بررسی در مورد دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ را متوقف کند. اما تصمیم در مورد این که آیا رئیس جمهور مرتکب جرم «ممانعت در اجرای عدالت» شده است را به کنگره واگذار کرد.

«نانسی پلوسی» رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و برخی دیگر از روسای حزب دموکرات در مورد استیضاح ترامپ پیش از انتخابات ۲۰۲۰ موضع محتاطانه‌ای را اتخاذ کرده‎اند. این احتیاط ناشی از وجود اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنای آمریکا است که احتمال موفقیت استیضاح رئیس جمهور را کاهش می‌دهد. دموکرات‌ها بر این باورند که در صورت عدم موفقیت استیضاح زمین بازی در اختیار ترامپ قرار خواهد گرفت.

ضمن این که تلاش‌های جمهوریخواهان برای استیضاح «بیل کلینتون» در دهه ۹۰ که نتیجه سیاسی معکوس داشت، آنان را محتاط‌تر می‌کند.

اما اعضای برجسته حزب لیبرال از زمان انتشار گزارش مولر در هفته گذشته خواستار شروع فرآیند استیضاح ترامپ شده‎اند.

پلوسی طی نامه‌ای به نمایندگان دموکرات، ضمن رد نکردن استیضاح ترامپ گفت: مهم است بدانیم که خارج از استیضاح نیز می‌توان ترامپ را به پاسخگویی واداشت.

وی افزود که رفتار ترامپ غیراخلاقی و بی شرمانه است چه این موضوع قابل پیگرد باشد چه نباشد.

«برنی سندرز» سناتور ورمونت نیز تاکید بر ترامپ، استیضاح و مولر در یک سال و نیم باقی مانده از عمر کنگره را عامل بی توجهی به موضوعات معمول و نیازهای مردم آمریکا دانست.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: