سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۳۶۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۵۱: ۲۰
حجت‌الله کریمی گفت: در نمایشگاه امسال چهار عنوان روزشمار ارائه‌شده است که همگی به‌تازگی منتشرشده‌اند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت‌الله کریمی مدیریت مطالعات تاریخی و روزشمار جنگ ایران و عراق مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به تولیدات جدید این بخش که در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارائه‌شده، اشاره کرد و گفت: در نمایشگاه امسال چهار عنوان روزشمار ارائه‌شده است که همگی به‌تازگی منتشرشده‌اند.

 

وی به معرفی این آثار پرداخت و عنوان کرد: کتاب ۳۱ روزشمار جنگ ایران و عراق با عنوان «آغاز جنگ نفتکش‏ها» است که تحقیق و تدوین این کتاب توسط دکتر محمود یزدانفام انجام‌گرفته است.

 

کریمی افزود: کتاب مذکور شامل حوادث و رخدادهای نظامی و سیاسی روز از دوره جنگ عراق و ایران از ۱/۲/۱۳۶۳ تا ۱۹/۴/۱۳۶۳ است.

 

وی بابیان اینکه دومین جلد کتاب چهل و دوم روزشمار جنگ ایران و عراق است دومین اثر تازه منتشرشده در مدیریت روزشمار است، توضیح داد: عنوان این کتاب «آزادسازی مهران» است و تحقیق و تدوین این کتاب توسط مهدی حاجی خداوردی‌خان از راویان مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس انجام‌شده است. کتاب مذکور شامل وقایع و حوادث ۳۴ روز از دوران جنگ تحمیلی از ۱۵/۳/۶۵ تا ۱۷/۴/۶۵ می‏‌باشد.

 

 

 

مدیریت مطالعات تاریخی و روزشمار جنگ ایران و عراق مرکز از جلد ۳۲ روزشمار جنگ ایران و عراق به‌عنوان سومین اثر نام برد و گفت: تحقیق و تدوین این کتاب را یعقوب نعمتی وروجنی و حجت‏الله کریمی انجام داده‌اند و با عنوان «رکود در جبهه؛ تحرک در دیپلماسی» منتشرشده است.

 

وی ادامه داد: کتاب شامل رخدادهای نظامی و سیاسی ۷۳ از دوران جنگ ایران و عراق از تاریخ ۲۰/۴/۱۳۶۳ تا ۳۰/۶/۱۳۶۳ است.

 

کریمی با اظهار بر اینکه اولین جلد از کتاب سیزدهم روزشمار جنگ ایران و عراق است با عنوان «تداوم اشغال و بحران» اثر دیگری است که منتشرشده است، بیان کرد: این جلد از روزشمار شامل حوادث ۴۱ روز از دوران جنگ تحمیلی از ۱/۱/۱۳۶۰ تا ۱۰/۲/۱۳۶۰ می‌باشد و تحقیق و تدوین آن را دکتر فرهاد درویشی و محمد محمدپور بر عهده داشته‌اند.

 

وی در خاتمه از انتشار اولین جلد از کتاب پنجاه و سوم روزشمار جنگ ایران و عراق خبر داد و گفت: تحقیق و تدوین اولیه این کتاب را مرحوم دکتر حسین اردستانی رئیس فقید مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس انجام داده بود و پس از فوت ایشان یدالله ایزدی با انجام تحقیقات تکمیلی تدوین نهایی را انجام و کتاب را آماده انتشار ساخت. کتاب مذکور با نام «نبرد زمستانی در جبهه شمالی» روانه بازار نشر خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: