سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۳۷۰۷۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۲۹: ۱۰
هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم اروپا درباره شکل گیری نسل جدیدی از تروریسم از طریق کودکان داعشی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، روزنامه سوئیسی "تاگس آنسایگر" در مطلبی نوشت: البته خلیفه داعش به تاریخ پیوسته اما یک میراث خطرناک را به ارث گذاشته و آن ایدئولوژی، ترور و مبارزان سابق و طرفداران آن ها و خانواده هایشان هستند که تروریست های آینده در این خانواده ها بزرگ می شوند. این تهدیدی است که نه تنها خاورمیانه بلکه همچنین اروپا و دیگر بخش های این دنیا مانند آسیا به آن علاقه‌ای ندارند. این مسئله‌ای است که در حملات تروریستی در سریلانکا هم خود را نشان داد.

 

به گزارش روزنامه "نیویورک تایمز" بیش از 40 هزار مبارز خارجی از 80 کشور دنیا با خانواده های خود به سوریه و عراق رفته بودند. در بین آن ها هزاران کودک در سن مدرسه و تحصیل وجود داشت. هزاران کودک دیگر هم آنجا متولد شدند. علاوه بر آن  ده ها هزار کودک بومی این مناطق هستند که باید تحت قواعد داعش زندگی می کردند.

بعضی از این کودکان سال های طولانی و طی آموزش هایی تحت تربیت بزرگترها و زیر سایه استراتژی داعش آموزش های نظامی دیده‌اند. داعش از کودکان خود به عنوان جاسوس و سازنده بمب و همچنین مبارز و عامل عملیات های انتخاری سوء استفاده می کرد. ویدئوهای منتشر شده توسط داعش نشان می دهد که چگونه کودکان داعشی زندانیان را هدف گلوله قرار داده و یا سر می بریدند.

"پیتر نویمن"، از کارشناسان ترور برجسته غربی بر این عقیده است که کودکان خانواده های داعشی قربانی شرایطی هستند که در آن بزرگ شده اند. این بدین مفهوم نیست که آن ها حداقل در شرایطی معین خطری را به نمایش نمی گذارند.

این روزنامه سوئیسی در ادامه نوشت: تنها در کشور عراق و در مناطق تحت کنترل سابق داعش حدود 45 هزار کودک متولد شده‌اند. از آنجا که این کودکان تنها گواهی تولد از داعش دریافت کرده بودند از سوی مقامات عراقی مانند دیگر کودکان عراقی رفتار نمی شدند.

"گیلز دو کرچوف"، هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم اروپا این کودکان داعشی را مانند یک بمب ساعتی دانسته و بر این عقیده است که این کودکان از دسترسی به سیستم های آموزشی و خدمات اجتماعی محروم بوده اند و بعدها به شکار آسانی برای صحنه های راست افراطی تبدیل شده و این خطر وجود دارد که در این شرایط نسل جدیدی از بمب گذاران انتحاری شکل گیرد.

این روزنامه سوئیسی در ادامه این گزارش نوشت: بعد از پایان خلافت داعش در شمال سوریه حداقل 13 هزار از طرفداران داعشی خارجی همچنان در منطقه حضور داشتند که 12 هزار تن از آن ها زنان و کودکان بودند. حدود 31 هزار زن و کودک داعشی از اتباعی عراقی هم وجود داشتند. حالا دنیا با این مسئله مواجه است که با این شهروندان داعشی در منطقه چه باید کرد؟

از کشور سوئیس هم حدود 80 داعشی به مناطق بحرانی رفته‌اند. اما مقامات سوئیسی به دلیل خطرات این افراد از بازگرداندن آن ها به کشورشان اجتناب می کنند. عموما کشورهای کمی هستند که حاضرند طرفداران داعشی و فرزندان آن ها را به کشورشان بازگردانند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar