سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۳۸۷۷۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۰۱: ۰۷
مرغداران:
مدیرعامل اتحادیه سراسری کشاورزی مرغداران گوشتی گفت: در حال حاضر قیمت فروش گوشت مرغ ۱۵۰۰ تومان زیر قیمت است و تاخیر هر روز، موجب بحرانی شدن وضعیت تولیدکنندگان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج، بهمن محمد یاری مدیرعامل اتحادیه سراسری کشاورزی مرغداران گوشتی ایران با ارسال نامه ای به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی نوشت: پیرو تجمع گروهی از مرغداران در اعتراض به قیمت مصوب سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و متعاقب آن تشکیل جلسه‌ای در آن وزارتخانه با حضور نمایندگان تجمعکنندگان و تشکل‌های ذیربط، قول پیگیری وحل مشکلات طی مدت دو هفته از طرف معاونت محترم امور تولیدات دام وزارتخانه داده شد.

متعاقبا جلسات و کارگروه برآورد و تعیین قیمت کارشناسی گوشت مرغ و تعیین قیمت به مبلغ 90620 ریال تشکیل گرددید که صورتجلسه مربوط به امضاء همه حاضرین در جلسه رسید.

متاسفانه با گذشت 20 روز از تصمیم فوق، تاکنون اقدام عملی از طرف وزارتخانه به عمل نیامده و این بلاتکلیفی موجب زیان‌های هنگفتی به این صنعت شده، به طور یکه در حال حاضر قیمت فروش گوشت مرغ 1500 تومان زیر قیمت برآورد جدید بوده و تاخیر هر روز، موجب بحرانی شدن وضعیت تولیدکنندگان می‌گردد.

نظر به اینکه تولید گوشت مرغ در حال حاضر همراه با زیان بوده و مرغداران تمایلی به جوجه‌ریزی و ادامه فعالیت نخواهند داشت قطعا اثرات منفی این بلاتکلیفی در اینده نزدیک دامنگیر تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان می‌شود.

بیشتر بخوانید

در نهایت درخواست این اتحادیه تسریع در تعیین تکلیف قیمت مرغ توسط سازمان حمایت بوده و در صورت تاخیر مسئولیت عواق آن به عهده آن وزارتخانه و سایر مسئولان ذیربط خواهد بود.

قابل ذکر است که ستاد تعزیرات حکومتی و دادستانی‌های انقلاب و عمومی استان‌ها بر مبنا قیمت مصوب فعلی، پیگیر اجرا مصوبه سازمان حمایت در کشتارگاه‌ها بوده و این امر مشکلات تولیدکنندگان را بیشتر نموده است که در صورت تصویب قیمت کارشناسی جدید حداقل این مشکل نیز مرتفع می‌گردد.

ان

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar