سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۳۸۹۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۱۱: ۱۲
فرمانده و مسئول بسیج سازندگی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با استاندار سمنان در خصوص ساخت 250 واحد مسکونی در مناطق سیل زده ی پلدختر دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از سمنان، سرهنگ حمید دامغانی فرمانده سپاه حضرت قائم آل محمد (عج) در این دیدار گفت : به محض وقوع سیل در استانهای شمالی و لرستان و وقوع بحران در استان سمنان سپاه این استان با بسیج تمامی امکانات خود تلاش کرد تا خدمات خود را به مردم حادثه دیده در استان سمنان و دیگر استانها ارائه نماید.
وی با بیان اینکه تلاش خواهیم کرد تا از حداکثر ظرفیت های استانی در بازسازی مناطق سیل زده بهره مند شویم افزود : پیشنهاد می کنیم تا در هر شهرستان ، ستادی با مسئولیت فرماندار و دبیری سپاه پاسداران با موضوع هماهنگی تمامی امکانات در بازسازی مناطق سیل زده شکل گیرد.
سرهنگ دوست محمدی رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان نیز در این دیدار گفت : با تلاش تمامی نیروهای اعزامی از سپاه پاسداران و گروههای جهادی استان و مساعدت استانداری و تمامی دستگاههای اجرایی طی دو روز گذشته عملیات لایروبی روستای چم مهر در استان لرستان به پایان رسید.
وی با بیان اینکه عملیات پاکسازی و لایروبی منازل و اماکن عمومی در روستای چم مهر در شرایط بسیار سخت انجام و با افتخار به پایان رسی افزود : در حال حاضر همچنان ۵۰ نفر از نیروهای جهادی در چم مهرحضور دارند.
سرهنگ دوست محمدی با بیان اینکه با تلاش تمامی نیروهای فعال سپاه ، جهادی و اجرایی ، عملیات شستسو و پاکسازی منازل در چم مهر فردا یکشنبه به پایان خواهد رسید تصریح کرد : با استقرار یک اکیپ تخصصی در چم مهر ، اقدامات نصب انشعاب آب و برق به انجام می رسد.
وی گفت : با عنایت به تلاشهای انجام شده و اقدامات صورت گرفته ، برخی از مردم روستای چم مهر از چادرهای اسکان موقت به منازل مسکونی خود بازگشته اند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان ، بعنوان استان معین در بازسازی شهرستان پلدختر انتخاب شده است گفت : در روستای چم مهر مجموعا ۱۴۷ واحد مسکونی بعنوان تخریبی اعلام شده که امکان افزایش تا ۱۷۰ واحد را نیز دارد.
سرهنگ دوستمحمدی با اشاره به اینکه از مجموع ۱۴۷ واحد مسکونی تخریبی در چم مهر تعداد ۷۳ واحد در چم مهر بالا و ۷۴ واحد در چم مهر پایین قرار دارد گفت :۴۰ واحد از ۱۴۷ واحد تخریبی چم مهر در داخل محدوده روستا و مابقی در محل جدید احداث خواهد شد.
وی با بیان اینکه۳۵۰ واحد مسکونی در روستای چم مهر نیاز به تعمیرات از کلی تا جزئی دارد تصریح کرد : تلاش خواهیم کرد تا در امر بازسازی روستای چم مهر ، در امور مربوط به برق ، آب و سفید کاری به اهالی این روستا مساعدت نماییم.
رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با بیان اینکه عملیات ساخت ۱۴۷ واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با پیمانکاری سپاه انجام خواهد شد که برای هر واحد ۶۰ میلیون تومان تسهیلات و ۲۰ میلیون تومان نیز کمک بلاعوض توسط دولت پرداخت خواهد شد افزود : بر اساس تصمیمات اتخاد شده ی ملی ، عملیات بازسازی تعداد ۵۰۰ واحد مسکونی در استان لرستان و سمنان به سپاه حضرت قائم ( عج) واگذار شده است.
علیرضا آشناگر استاندار سمنان نیز در این دیدار گفت : برخود لازم می دانم تا ضمن تشکر از سپاه پاسداران ، از تمامی تلاش ها و خدمات انجام شده توسط تمامی نیروهای اعزامی در مناطق سیل زده صمیمانه تشکر نمایم .
وی افزود : در ایام وقوع بحران و پس از آن ، کار سختی توسط سپاه و دیگر نیروهای اعزامی در مناطق بحران زده انجام شد و خوشبختانه سپاه در زمان وقوع سیل با حضور به موقع خود ضمن امید آفرینی برای مردم ، تلاش کرد تا اقدامات مثبت و در خور توجهی را ارائه نماید.
استاندار سمنان تصریح کرد : اقدامات سپاه پاسداران استان و گروههای جهادی و تخصصی در مناطق سیل زده ی کشور بسیار خوب و شایسته ی تقدیر بود.
وی با بیان اینکه اقدام مهم و اساسی در بازسازی و ترمیم مناطق بحران زده جانمایی روستا و منازل جدید است که بعنوان قدم اصلی شمرده می شود گفت : در انجام امور مرتبط به بازسازی در روستای چم مهر باید به یک تفاهم مشترک با دیگر دستگاههای کشوری دست یابیم و وظایف هر دستگاه مشخص شود .
آشناگر با بیان اینکه سهم اعتبارات مربوط به بازسازی مناطق سیل زده از محل مساعدتهای مردمی و کمک های کارخانجات و شرکتهای استان تامین خواهد شد گفت : یک خیّر ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی را در مناطق سیل زده و بحران دیده تعهد نموده است.
وی گفت : پیشنهاد می شود تا از ظرفیت گروههای تخصصی و فنی استان در امر خدمات رسانی در مناطق بحرانی استفاده شود.
استاندار سمنان با بیان اینکه باید تلاش شود تا حمایت کارخانجات و شرکتهای استان در امر بازسازی مناطق سیل زده کشور جلب شود گفت : به لطف خداوند منان و حمایت ها و مساعدتهای مردمی و جدیت مسئولان ، جای هیچ گونه نگرانی در خصوص بازسازی مناطق حادثه دیده از بحران اخیر چه در استان سمنان و چه در استانهای دیگر وجود ندارد.
آشناگر گفت : با مساعدت خیران مدرسه ساز استان ، دو آموزشگاه در روستای چم مهر احداث خواهد شد.
استاندار سمنان افزود : باید تلاش کرد تا اقدامات انجام شده توسط سپاه استان و دیگر دستگاههای اجرایی استان ، بصورت نمونه و بسیار خوب در چم مهر انجام و در پایان عملیات بازسازی ، به نشانه ی ماندگاری اقدامات خیرخواهانه مردم این خطه از میهن اسلامی ، نمادی از استان سمنان‌نیز در این روستا رونمایی گردد.
وی تصریح کرد : نتایج طرح مطالعاتی حسین آباد کالپوش تا ده روز آینده اعلام و متعاقب آن عملیات بازسازی به سرعت انجام خواهد شد.

دیدار فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان با استاندار سمنان

دیدار فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان با استاندار سمنان

دیدار فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان با استاندار سمنان

دیدار فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان با استاندار سمنان

دیدار فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان با استاندار سمنان

دیدار فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان با استاندار سمنان

دیدار فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان با استاندار سمنان

دیدار فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان با استاندار سمنان

دیدار فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان با استاندار سمنان

دیدار فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان با استاندار سمنان

دیدار فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان با استاندار سمنان

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar