سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۴۶۰۴۲
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸- ۲۵: ۲۳
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین
رحمانی گفت: در حال حاضر تعداد 350 نفر خیر مدرسه ساز در استان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، نشست مجمع خیرین مدرسه ساز استان به ریاست عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین و با حضور خیراله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیران نواحی و مناطق آموزشی و خیرین مدرسه ساز در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد.

 

رحمانی در این جلسه بیان کرد: جلسه مجمع خیرین استان به طور هفتگی و مرتب برگزار می شود و این جلسات از بهترین جلسات ما می باشد.

 

وی گفت: اعضا مجمع خیرین مدرسه ساز 9 نفر می باشد و در حال حاضر تعداد 350 نفر خیر مدرسه ساز در استان وجود دارد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد: 150 نفر از خیرین استان، جهت ساخت واحد آموزشی، زمین اهدا کرده اند و تعداد خیرینی که به مدارس تجهیزات اهدا کرده اند، حدود 70 نفر می باشد.

 

رحمانی عنوان کرد: 2 هزار نفر از فرهنگیان استان نیز به طور ماهیانه از حقوق ماهانه خود به مدرسه سازی کمک می کنند.

 

وی افزود: تعداد مدارس خیرساز استان، حدود 400 واحد آموزشی می باشد. همچنین تعداد پروژه های در دست اقدام، حدود 16 واحد آموزشی است و خیرین استان در سالجاری حدود 22 میلیارد تومان تعهد در امر مدرسه سازی داشتند که به طور صددرصد وارد کار شده اند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به نیاز مناطق مختلف استان به واحدهای آموزشی اضافه کرد: شهرک ولایت، سورتک، پونک و ملاصدرا در قزوین، اقبالیه، شهرک دانش از الویت های ما جهت ساخت مدارس و مراکز آموزشی است.

 

رحمانی ادامه داد: همچنین در شهرستان البرز نیز مهرگان، الوند و محمدیه، در شهرستان تاکستان، مسکن مهر، در آبیک نیز مسکن مهر و در بویین زهرا، عصمت آباد، امیرآباد دارای مشکل بوده و در الویت جدی می باشند.

 

وی تصریح کرد: در بحث شهرک مهرگان، بنا شد ده پروژه از سوی اداره کل راه و شهرسازی ساخته شود و عملیات اجرایی پنج پروژه بزودی از سوی این اداره کل آغاز خواهد شد.

 

این مسوول خاطرنشان کرد: کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد نیز سه مدرسه شامل دو مدرسه در اقبالیه ویک مدرسه در ناصر آباد ساخته است.

 

وی گفت: در بحث زمین جهت ساخت پروژه های آموزشی، مشکلات جدی داریم. انتظار ما همکاری دستگاهها به ویژه شهرداری و اداره کل مسکن و شهرسازی است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: