سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۴۷۱۶۲
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸- ۵۱: ۱۱
استاد حوزه و دانشگاه قم عنوان کرد:
استاد حوزه و دانشگاه قم با بیان اینکه وهابیت عامل اختلاف در اسلام و مسلمانان هستند گفت: وهابیت روی دیگر آل یهود است.
وهابیت عامل اختلاف در اسلام/وهابیت روی دیگر آل یهودبه گزارش خبرگزاری بسیج از شاهرود، حجت الاسلام والمسلمین سید عباس موسوی مطلق در مراسم بزرگداشت سالروز تخریب ائمه بقیع در مسجد قرآن شاهرود با اشاره به حدیث متواتری در اهل سنت و شیعه با اسناد معتبره که پیغمبر پیشگویی فرموده است و از اخبار غیبیه مطالبی فرموده که از این دسته بسیار روایات داریم اظهار کرد: پیغمبر فرمود امت من متفرق می شوند بعد از من و تفرقه اینجا به معنای شعبه شعبه شدن است که فرمودند ۷۳ فرقه می شود که یک فرقه ناجی است و مابقی هلاکت می شوند و آن طایفه اهل بیت هستند که نجات دهنده هستند.
وی خاطر نشان کرد: معیار این دسته این است که اول و آخر اهل بیت را قبول دارند، نجات در اطاعت از خدا و رسول است.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم تصریح کرد: در اسلام دو فرقه اصلی است که شیعه و سنی و در دل آن هفتاد و دو فرقه بروز و ظهور کردند و جوانان باید هوشیار باشند که گرفتار این فرقه ها نشوند که برخی حتی ظاله هستند.
موسوی مطلق ادامه داد: امام عسکری(ع) معیار دادند فقیه باید دارای شرایط خاص باشد و در دل تشییع فرقه ها آمده بیرون و بیشتر از تشییع در دل سنی ها آمده بیرون که چهار فرقه اصلی دارند که اختلافات آنها بیشتر از اختلاف بین شیعه و اصل اهل سنت است.
استاد حوزه و دانشگاه قم تصریح کرد: دشمنان اسلام شیعه و سنی برایشان مهم نیست و مهم این است که ندای اسلام نباشد و‌ چیزی به نام کعبه و نماز و قرآن نباشد و این هم در گرو اختلاف افکنی است.
وی اضافه کرد: بهترین تعریف را از وحدت مرحوم شهید مطهری دارد، معنای وحدت این نیست که از فرعی از فروع خود دست برداریم بلکه عقلا دور هم بنشینند و با تضارب آرا و بدور از بی ادبی به نتیجه برسند.
مولف بیش از ۶۰ عنوان کتاب در موضوعات دینی گفت: در بین اهل سنت دلدادگانی وجود دارند برای اهل بیت کتاب نوشتند و حساب وهابیت از اهل سنت جداست و بزرگان اهل سنت ارادت های فراوانی نسبت به اهل بیت دارند.
وی تاکید کرد: امروز مشکل جهان اسلام شیعه و سنی نیست که خون همدیگر را مباح بدانند، شیعه در طول تاریخ آغازگر جنگ نبوده است و از آن روزی که وهابیت بوجود آمد کار خراب شده و بسیاری از بزرگان اهل سنت اعلام برائت کردند از اینها و عده از این فرقه داعش بوجود آمد که بیشتر اهل سنت را کشتند چرا که دنبال از بین بردن اساس اسلام هستند و هر جا اختلافات اوج گرفته رد پای داعش است که ولد نامشروع انگلیس است و منطق و عقل و ادب ندارند.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه داعش و وهابیت از حیوانات هم پست تر هستند به فرموده قرآن از حیوانات پست تر هستند گفت: وهابیت عامل مهم اختلاف افکنی بین شیعه و سنی است، وهابیت یک روی دیگر آل یهود است و سقوط آل سعود نزدیک است تا صحن و ضریح برای اهل بیت بقیع ساخته شود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar