سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۴۷۲۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸- ۵۵: ۱۴
امام جمعه بخش مرکزی یزد:
آیت‌الله مدرسی گفت: هدف استکبار از حمایت از وهایبت، به راه انداختن جنگ نیابتی و به تبع آن به انحراف کشاندن افکار مسلمانان نسبت به فلسطین اشغالی به عنوان مسئله اصلی و اول ما، است.
به گزارش خبرگزاری بسیج از یزد، آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا ضمن تسلیت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع، گفت: جنایات جریان وهابیت در طول تاریخ کم نیست و از زمان بروز و ظهور این جریان، ما جنایت‌های زیادی را آن‌ها دیده‌ایم.

وی اظهار داشت: مسلمان‌کشی و همچنین تخریب بقاع متبرکه و به ویژه قبور ائمه اهل‌بیت ‌علیهم‌السلام دو تا از جنایت‌های خاص جریان وهابیت است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با بیان اینکه کارنامه سیاه وهابیت مملو از جنایت‌ها علیه بشریت است، یادآور شد: در گذشته آن‌ها حمله نجف را در کانامه‌شان دارند و حدود یکصدسال قبل نیز به کربلا حمله کردند، همچنین حمله به مردم مظلوم و مسلمان مدینه و حمله به مکه از دیگر اقدامات آن‌ها است و در نهایت همراه با دولت آل‌سعود اقدام به تخریب بقاع متبرکه بقیع کردند.

دنیای اسلام باید برای مقابله با وهابیت متحد شود

مدرسی اظهار داشت: در همان زمان هم جمهوری‌اسلامی موضع‌گیری کرد، اما با توجه به حمایت‌هایی که این‌ها از طرق آل‌سعود می‌شدند، توانستند این اقدام را انجام دهند.

وی ادامه داد: البته کور خوانده‌اند بخاطر اینکه اگر آن‌ها توانستند چهار تا آجر را از قبور ائمه بقیع بردارند، اما امامت را که در دل‌ها و در متون اسلامی و در بطن اعتقادات دینی ما نهفته است نمی‌توانند بردارند.

استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: اگر ما بخواهیم امروز صدای مظلومیت بقیع را به گوش جهانیان برسانیم چاره‌ای جز دو امر نیست: یکی اتحاد دنیای اسلام و دوم افشاگری علیه جریان وهابیت و ریشه‌های فکری وهابی‌گری.

مدرسی خاطرنشان کرد: اتحاد دنیای اسلام را باید دولت‌ها و ملت‌های اسلامی با جلوداری نظام ولایی جمهوری اسلامی شکل بدهند و اما برای افشاگری علیه جنایات وهابیت و ریشه‌های فکری آن، باید حوزه‌های علمیه و دانشگاهیان متبحر ورود کنند.

باید جامعه بشری را از انحطاط فکری وهابیت آگاه کرد

وی اضافه کرد: الحمدلله در حوزه‌های عملیه قم و نجف کارهای فراوان و گسترده‌ای علیه جنایات و مبانی فکری منحط وهابیت صورت گرفته که جلودار این جریان در دوران معاصر نیز آیت‌الله سبحانی است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تأکید کرد: امیدواریم با نشر و رسانه‌ای کردن آثار و مکتوباتی که بیانگر رسوبات فکری و افکار منحط وهابیت است، جامعه اسلامی و بلکه جامعه بشری در جریان مسائل مربوط به این جریان انحرافی قرار بگیرد.

مدرسی تصریح کرد: امروز ما در سودان ریشه‌های وهابیت را علیه مردم می‌بینیم، در لبیی نیز برای تخریب زیرساخت‌ها، ریشه‌های وهابیت را می‌بنیم؛ در عراق و سوریه نیز بحمدلله با مجاهدت‌های رزمندگان دنیای اسلام توانستیم ریشه آن‌ها را بکنیم.

استکبار با هدف فراموشی مسئله فلسطین، از وهابیت حمایت می‌کند

وی عنوان کرد: اگر بشریت بخواهد امروز از این جریان فارغ شود باید همه دست به دست هم دهند تا این فکر جریان منحط و این نقشه پلید از روی زمین ریشه‌کن و محو شود.

این کارشناس مذهبی یادآور شد: البته آمریکا و اسرائیل برای حمایت این جریان فکری همچنان اصرار دارند و درصدد گسترش این نحله فکری برای دو هدف هستند؛ یک برای جنگ نیابتی و دو برای مشوش و خشن نشان دادن چهره اسلام.

مدرسی گفت: هدف استکبار از به راه انداختن جنگ نیابتی، به انحراف کشاندن افکار مسلمانان نسبت به فلسطین اشغالی -که مسئله اصلی و اول ما است- و همچنین از بین بردن زیرساخت‌های کشورهای اسلامی است، مسئله تأسف‌باری که در افغانستان، سوریه، عراق، لیبی، سودان و... شاهد آن بوده و هستیم.
انتهای پیام/د 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar