سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۴۷۴۰۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸- ۱۵: ۱۱
رئیس سازمان برنامه با بیان اینکه، تحریم های ظالمانه‌ی آمریکا تروریسم اقتصادی است، از تقویت روابط و گسترش همکاری های ایران و اسکاپ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج،محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با خانم آرمیدا آلیسجابانا دبیر اجرایی جدید کمیسیون اقتصادی و اجتماعی ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ)  به ایران سفر کرده است دیدار و گفت و گو کرد.  
دکتر نوبخت ضمن اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا که نماد تروریسم اقتصادی است خاطرنشان ساخت همکاری های ایران با سازمان ملل متحد با قوت هر چه بیشتر ادامه خواهد یافت و ایران در این راستا به ایفای نقش قابل ملاحظه منطقه‌ای خود که بیانگر اهمیت و جایگاه ایران است در مناسبات بین المللی ادامه خواهد داد.


در این دیدار  دکتر نوبخت با ابراز خرسندی از همکاری‌های میان ایران و اسکاپ در حوزه‌های مختلف بویژه  توسعه مدیریت اطلاعات بلایا و تأسیس مرکز اپدیم از همکاری دبیرخانه اسکاپ در راه اندازی و تاسیس مرکز اپدیم در ایران به عنوان یک مرکز  وابسته به اسکاپ قدردانی تشکر کرد.
دکتر نوبخت همچنین با اشاره  به برگزاری موفق کنفرانس وزرای آسیا و اقیانوسیه برای مقابله با گرد و غبار در تهران وهمچنین دوره کاهش مخاطرات لرزه ای در تهران و بم و سومین نشست شورای حکام، اجلاس عالی تخصصی– مشورتی در زمینه مدیریت اطلاعات بلایا  را از جمله نمونه های موفق تعامل جمهوری اسلامی ایران با دبیرخانه اسکاپ ذکر کرد.
 رییس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: پس از وقوع  زلزله اخیر سرپل ذهاب کرمانشاه، سیل های اخیر در استان های لرستان، گلستان و خوزستان در  ادامه در راستای کاهش مخاطرات  بلایا در  چارچوب اپدیم  فعالیتها و اقدامات  قابل توجهی انجام شد که باید توسعه و گسترش یابد.
دکتر نوبخت در ادامه  با اشاره به روابط خوب و طولانی  میان جمهوری اسلامی ایران و دبیرخانه اسکاپ درحوزه های مختلف زیرساخت، اقتصادکلان، مدیریت اطلاعات بلایا، آمار و سایر زمینه های مورد همکاری، اعزام تیم های کارشناسی در چارچوب برنامه اقدام اپدیم را از نمونه های این روابط ذکر کرد. 
معاون رییس جمهور ضمن یادآوری حمایت های مالی جمهوری اسلامی ایران در تاسیس و راه اندازی اپدیم،  بر ادامه حمایت کشورمان از فعالیتهای اپدیم تاکید کرد . 
دکتر نوبخت افزود : ما انتظار داریم از نیروهای کارشناس و صاحب فن و تجربه ایران در بدنه اپدیم استفاده شود تا  در کنار سایر نمایندگان و افراد با ظرفیت کشورها به ویژه کشور های عضو اسکاپ ایفای نقش کنند. 
یادآور می‌شود خانم آرمیدا سالسیا آلیسجابانا دبیر اجرایی اسکاپ، وزارت  برنامه‌ریزی توسعه ای و ریاست آژانس ملی برنامه ریزی توسعه ای اندونزی ، عضویت در بانک جهانی و بانک توسعه آسیایی و  تدریس رشته اقتصاد دانشگاه اندونزی را در کارنامه خود دارد .

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar