سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۴۹۲۱۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸- ۵۷: ۱۵
رئیس کل دادگستری استان قزوین
حجت الاسلام قدرتی گفت: مدیران تحت هیچ شرایطی بیت المال را در اختیار کاندیداهای انتخاباتی قرار ندهند در غیر این صورت تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

حجت الاسلام قدرتی گفت: مدیران تحت هیچ شرایطی بیت المال را در اختیار کاندیداهای انتخاباتی قرار ندهند در غیر این صورت تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، نشست خبری رییس کل دادگستری استان قزوین و دادستان عمومی انقلاب قزوین با حضور حجت الاسلام نوراله قدرتی رییس دادگستری استان قزوین، محمد قاسمی دادستان استان و جمعی از اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضاییه در سالن جلسات دادسرای انقلاب قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام قدرتی در این مراسم با اشاره به نقش رسانه ها در اطلاع رسانی به جامعه بیان کرد: نگاه ما به خبرنگاران و اصحاب رسانه این است که خبرنگار نقش روح را در کالبد جامعه بازی می کنند و می تواند نشاط و پویایی را به جامعه تزریق نمایند.

وی گفت: خبرنگاران سربازان عرصه اطلاع رسانی و روشن کردن افکار عمومی بوده و با تلاش خود در راستای بازتاب حقایق جامعه هستند تا تصمیمات لازم و به موقع برای ارشاد جامعه و جلوگیری از خطرات اتخاذ شود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهار کرد: خبرنگاران، مهندسین جامعه هستند که می توانند افکار عمومی را طراحی کنند و جامعه خبرنگارانی لازم دارد که خود، افرادی آگاه بوده و از نقاط تاریک جامعه باخبر باشند. خبرنگار باید تلاشگر و شجاع باشد و در بیان واقعیات جامعه به طور شفاف اقدام نماید.

حجت الاسلام قدرتی عنوان کرد: اطلاع رسانی به جامعه و پیگیری اخبار از وظایف خبرنگاران است و این امر باید در پرتو اطلاع رسانی شفاف و دقیق انجام شود و این اطلاع رسانی باید با توجه به مصالح کشور انجام شود.

مقام ارشد قضایی استان اضافه کرد: گاهی بیان برخی مسایل، با قوانین و صلاح کشور در تضاد می باشد. بنابراین اطلاع رسانی باید با توجه به اخلاقیات، فرهنگ و سنتهای جامعه باشد. همچنین اطلاع رسانی باید باتوجه به طبقه بندی اخبار انجام شود تا مشکلی ایجاد نشود. در کنار این امر اخبار باید حرفه ای وهنرمندانه انجام شود.

وی ادامه داد: از بعد پیگیری، رسالت خبرنگاران فقط ارسال خبر به جامعه، یا مسوول یا قشر خاصی نیست و در زمانی که حقوق جامعه مطرح می شود وظیفه خبرنگار سنگین تر می شود و از همین رو، خبرنگار باید جسور و شجاع باشد.

حجت الاسلام قدرتی با اشاره به نقد و انتقاد از سوی رسانه ها خاطرنشان کرد: نقد صادقانه و عالمانه، مورد استقبال ما می باشد به ویژه اگر همراه با راهکار باشد. گاها در جامعه نقد می شود اما راهکاری ارائه نمی شود و نقد اینجانب به قوه قضا، با توجه به گستردگی خدمات قوه قضا، این است که دستگاه قضا از ظرفیتهای قانونی خود که قانونگذار تعیین کرده، استفاده نکرده است.
رئیس کل دادگستری استان قزوین در ادامه گفت: با نگاه دقیق و عالمانه در بحث مفاسد اقتصادی، که یکی از رویکردهای قوه قضاییه است، این موضوع همچنان ادامه دارد اما نگاه جدید در مدیریت جدید قوه قضاییه شرایط خوبی را ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: به همه کسانی که مسوولیتی دارند اعلام می دارم که با جدیت ما امانتدار مردم هستیم. برخی مدیران یا جاهل و غافل هستند و یا دنیا طلبی دارند اما باید بدانند دیر یازود اگر کسی بخواهد اخلال ایجاد کند قوه قضاییه به جد پیگیر خواهد بود. 60 پرونده در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی در استان تشکیل و در حال رسیدگی می باشد.

حجت الاسلام قدرتی با اشاره به بحث پرداخت مهریه گفت: حدود 150 محکوم مهریه در استان وجود دارند. که اکثر این افراد آزاد هستند یا درخواست اعسار داده اند. در حال حاضر 10 نفر محکوم مهریه در زندان به سر می برند. سال گذشته حدود 15 میلیون تومان بلاعوض بابت مهریه به محکومین مهریه پرداخت کردیم اما امسال این موضوع منتفی و به زندانیان مهریه، تسهیلات پرداخت می کنیم.

وی افزود: موضوع هفت سنگان سالها است که در استان مطرح می شود و هم اکنون در دو بخش حقوقی و کیفری در محاکم در حال رسیدگی است.

رییس کل دادگستری گفت: نماینده ولی فقیه در استان طبق اطلاعاتی که به وی رسیده است این موضوع را در خطبه ها و نشست ها مطرح می کند که دو شبهه تغییر کاربری یا فروش ارزان قیمت زمین متوجه این پرونده است.

وی با بیان اینکه پرونده هفت سنگان کش و قوس داشته است، افزود: 10 ماه در قزوین بر روی این پرونده کار شد و با تهیه یک گزارش 300 صفحه ای در نهایت در دو بخش کیفری و حقوقی در حال رسیدگی است.

رئیس کل دادگستری قزوین با اشاره به فعالیت برخی افراد در زمینه انتخابات بیان کرد: مدیران تحت هیچ شرایطی بیت المال را در اختیار کاندیداهای انتخاباتی قرار ندهند در غیر اینصورت تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

وی گفت: همچنین اگر کسی با استفاده از اعتبارات و امکانات دولتی برای دوره انتخابات خود، فعالیت نماید، رسانه ها به عنوان چشم جامعه، موضوع را به مراجع قضایی اطلاع رسانی کرده و این افراد نیز مورد پیگیری قرار می گیرند.

 

1010/پ4-/ب

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar