سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۵۰۵۲۱
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸- ۲۰: ۱۰
شیخ عیسی قاسم:
هبر شیعیان بحرین با اشاره به کنفرانس منامه گفت: ما مقابل این معامله قرن می ایستیم و حریت، آزادگی و عبودیت خدا را می گیریم و هیچ گاه مقابل ترامپ رکوع نمی کنیم و آزادگی خود را نمی فروشیم.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری بسیج، آیت الله شیخ عیسی قاسم شامگاه دوشنبه در همایش شباب المقاومه که در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، قتل را بزرگترین گناه در اسلام دانست و اظهار داشت: کشتن هر چیزی گناه بزرگی به حساب می آید؛ هر کاری که باعث قتل پیامبر و یا معصومی شود گناه بزرگ است.

او افزود: کارهایی که زندگی مردم را احیا می کند لازم بوده و اگر با دشمنان کافر نجنگیم و از خودمان دفاع نکنیم، زندگی خود را نابود کرده ایم؛ چون آن ها درخت زندگی انسان را از بین می برند و به همین دلیل است که می گویند کافر باید کشته شود.

رهبر شیعیان بحرین گفت: در قرآن بیان شده که قتال و جهاد بر شما واجب شده و با اینکه این کار سخت است، اما برای مسلمانان لازم است؛ انسان طبیعتا از جنگ و قتال بیزار است و خداوند این نفرت از جنگ را در انسان ایجاد کرده است، اما قتالی که باعث احیای زندگی انسان ها شود، با اینکه کراهت دارد خوب است، منظورم جنگیدن در راه خداوند است.

او بیان کرد: در دین ما شوق به شهادت و قتال با دشمنان و کفار مورد تاکید قرار گرفته و در قرآن درباره آن آیات فراوانی وجود دارد.

شیخ عیسی قاسم تصریح کرد: برخی از افراد دید بد و کوتاهی نسبت به قتال دارند، خداوند در قرآن می فرماید خود را آماده کنید و با این آمادگی دشمنان را بترسانید؛ این آمادگی برای قتال نکته مهمی بوده و چون دشمنان در حال آمادگی هستند، ما هم باید آماده شویم؛ چون آن ها دنبال فساد در زمین هستند و وظیفه ما است که از مستضعفین دفاع کنیم.

او مطرح کرد: مسلمانان همیشه در حال جنگ با طاغوت هستند و این باعث می شود که مسلمانان مشتاق جنگ با دشمنان خداوند باشند و این قتال باعث عزت و کرامت انسانیت می شود.

رهبر شیعیان بحرین ابراز داشت: از این آیات نتیجه می گیریم که باید عاشق شهادت و جهاد در راه خداوند بود؛ محیط زندگی انسان ها فاسد می شود اگر با دشمنان خدا جهاد نشود و این جهاد از ضروریات دین است و عشق شهادت از ضرورت جهاد برمی آید.

او اضافه کرد: اگر نیرویی نداشته باشیم که دشمنان از آن بترسند، فایده ای ندارد البته این آمادگی نیرو تنها آمادگی ابتدایی نبوده و باید همیشگی باشد، آیه قرآن می فرماید که شما باید دشمنان خدا و شیطان را با ارتش خود بترسانید. با دشمن عدالت، انسانیت، محبت و هر کسی که با خداوند متعال دشمنی می کند باید جنگید.

شیخ عیسی قاسم خاطرنشان کرد: این جنگ بین حق و باطل همیشه وجود داشته و انبیا و پیغمبران همواره با کفر و باطل مبارزه می کردند. خداوند منافقینی را که در مواقع جهاد کاری نمی کنند، مورد نکوهش قرار می دهد.

او تاکید کرد: دولت ترامپ یک دولت شیطانی بوده و صدای آن بلند است، اما فقط داد و فریاد می کند.

رهبر شیعیان بحرین عنوان کرد: به اندازه محبتی که به خدا داریم باید به فرمان خدا توجه کنیم، امتیاز انسان به ایمان اوست و امتیاز انسانیت انسان به نقش خلافت او بر روی زمین است.

او اظهار داشت: خداوند انسان ها را نکوهش می کند که آیا فقط به زندگی دنیا راضی شده اید و آخرت را فراموش کرده اید، تا این فکر درست نشود که جهاد در راه خدا برای احیاء زندگی انسان است، این مشکل وجود دارد.

شیخ عیسی قاسم یادآور شد: اگر فهمیدیم جهاد در راه خدا برای ماخیر است، باید به دنبال آن برویم و دیگر کسی را نباید ببینیم که در راه جهاد خدا عقب نشینی کنیم، اگر این پرده از مقابل چشمان ما کنار برود که چه خیری در جهاد در راه خداست، به طرف آن می رویم.

او ادامه داد:. شما در معامله قرن باید همه چیز خود را بدهید؛ در معامله قرن باید با ترامپ دست بدهید؛ آیا حاضرید با ترامپ دست دهید و دست خدا را رها کنید؟ ننگ بر این معامله قرن؛ دقت کنید، صبر کنید و برای امتحان الهی آماده باشید و تن به این معامله ذلت بار ندهید.

رهبر شیعیان بحرین عنوان کرد: معامله قرن یعنی دین خودمان را باید بفروشیم و دست خودمان را از دست خدا جدا کرده و به ترامپ دست دهیم، کدام مسلمان عاقلی این کار را می کند و این خجالت آور است که همایش معامله قرن در بحرین برگزار می شود.

او ابراز کرد: هیچ عذری درباره کوتاهی در مقابل ندای خدا که می گوید بروید به جنگ با دشمنان وجود ندارد و آن جهادی که خداوند به آن اذن نداده، فرموده که خود را به هلاکت نیندازید؛ راه خدا یکی بوده و آن اسلام است و باید ببینیم نظر اسلام چیست.

شیخ عیسی قاسم ادامه داد: تنها راه مقابله با ترامپ و معامله قرن مقاومت بوده و این مقاومت از استدلال، آزادگی و دفاع از ملت هاست، مقاومت دفاع از فلسطین است که اسرائیل آن را اشغال کرده و ما باید از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنیم.

او خاطرنشان کرد:. ما مقابل این معامله قرن می ایستیم و حریت، آزادگی و عبودیت خدا را می گیریم و هیچ گاه مقابل ترامپ رکوع نمی کنیم و آزادگی خود را نمی فروشیم، این یک امتحان است.

رهبر شیعیان بحرین مطرح کرد: همه عالم بدانند که ما به هیچ کسی تجاوز نمی کنیم، چون ما به دنبال عزت و کرامت هستیم و برای هیچ امتی راضی نیستیم که اذیت و آزاری ببینند، چرا که اسلام به ما درس عزت و کرامت می دهد.

او تاکید کرد: مقاومت بر هر مسلمانی واجب بوده و باید از ذره ذره خاک مسلمانان حفاظت شود و معنایی ندارد و شهادت ما برای امت خاصی نبوده بلکه سعادت همه انسان ها را در پی دارد.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar