سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۵۰۵۸۱
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸- ۲۷: ۱۱
عمليات قدس 2
عمليات‌ قدس‌2 ده‌ روز پس‌ از انجام‌ عمليات‌ قدس‌1 در همان‌ منطقه‌ عملياتي‌ «هورالهويزه» به‌ اجرا گذاشته‌ شد.
به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان،  اين‌ عمليات‌ نيز با رمز «يا محمد رسول‌ الله(ص)» و در ساعت‌2 بامداد4 تير ماه‌1364 با هدف‌ خنثی‌ كردن‌ پاتك‌ دشمن‌ در اطراف‌ منطقه‌ ”البيضه" انجام‌ گرفت. نيروهای‌ خودی‌ در مناطق‌ نيزار و آب‌ گرفته‌ شرق‌ رودخانه‌ "دجله" توانستند طی‌ يك‌ روز، از حمله‌ احتمالی‌ عراقی‌ها جلوگيری كرده‌ و به‌ مرتفع‌ نمودن‌ نقاط‌ ضعف‌ خطوط‌ خودی بپردازند.

آنان‌ علاوه‌ بر بدست‌ گرفتن‌ ابتكار عمل، بخشی ‌ از توان‌ رزمی‌ دشمن‌ را از بين‌ برده‌ و به‌ انهدام‌ نيروهای‌ تيپ‌68 كماندوی‌ نايل‌ شوند.

همچنين‌ موفق‌ شدند با پاكسازی‌ و الحاق، موقعيت‌ خود را در منطقه‌ تصرف‌ شده‌ تثبيت‌ كنند. طي‌ چند روز درگيری،15 كيلومتر مربع‌ از منطقه‌ شمالی‌ هورالهويزه‌ آزاد و30 فروند قايق‌ و بلم‌ و15 پاسگاه‌ آبي‌ منهدم‌ و312 تن‌ كشته‌ و زخمی‌ شده‌ يا به‌ اسارت‌ نيروهای‌ عمل‌ كننده‌ سپاه‌ پاسداران‌ درآمدند.

اين‌ عمليات، غنيمت‌ گرفتن‌ چند فروند قايق‌ و ده‌ها قبضه‌ سلاح‌ سبك‌ و نيمه‌سنگين‌ دشمن‌ را در پي‌داشت.

در همان‌ منطقه‏ ی‌ عملياتی هورالهويزه به‌ اجرا گذاشته‌ شد. اين‌ عمليات‌ نيز با رمز يا محمد رسول‏الله (ص) و در ساعت ‌۲ بامداد ۴ تيرماه ‌۱۳۶۴ با هدف‌ خنثی‌ كردن‌ پاتك‌ دشمن‌ در اطراف‌ منطقه‏ی البيضه انجام‌ گرفت. نيروهای‌ خودی‌ در مناطق‌ نيزار و آب‏گرفته‏ی‌ شرق‌ رودخانه‏ی دجله توانستند طی‌ يك‌ روز، از حمله‏ي احتمالي‌ عراقي‌ها جلوگيري‌ كرده‌ و به‌ مرتفع‌ نمودن‌ نقاط‌ ضعف‌ خطوط‌ خودی‌ بپردازند.

رزمندگان‌ علاوه‌ بر به‏دست‌ گرفتن‌ ابتكار عمل، بخشی‌ از توان‌ رزمی‌ دشمن‌ را از بين‌ برده‌ و به‌ انهدام‌ نيروهای تيپ ‌۶۸ كماندوی نائل‌ شوند. هم‏چنين‌ موفق‌ شدند با پاك‏سازی و الحاق، موقعيت‌ خود را در منطقه‏ی‌ تصرف‏شده‌ تثبيت‌ كنند. طي‌ چند روز درگيری، ۱۵ كيلومتر مربع‌ از منطقه‏ی‌ شمالي‌ هورالهويزه‌ آزاد و ۳۰ فروند قايق‌ و بلم‌ و ۱۵ پاسگاه‌ آبي‌ منهدم‌ و ۳۱۲ تن‌ كشته‌ و زخمی شده‌ يا به‌ اسارت‌ نيروهای‌ عمل‏كننده‏ی سپاه‌ پاسداران‌ درآمدند. اين‌ عمليات، غنيمت‌ گرفتن‌ چند فروند قايق‌ و ده‌ها قبضه‌ سلاح‌ سبك‌ و نيمه‌سنگين‌ دشمن‌ را در پي‌ داشت.
 
انتهای پیام/7727
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar