سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۶۰۱۸۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸- ۰۷: ۱۴
معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی:
معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی گفت: اوج قله عزت ما در دفاع مقدس بدست آمده است حالا که بناست ما عزت، افتخار و اقتدارمان را حفظ کنیم یک راهش برگزاری راهیان نور غرب و شمال غرب است که تا کنون بیش از ۸۰۰نفر ثبت نام کردند و ثبت نام همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، سرهنگ حمید رضا برات زاده معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) استان صبح امروز در نشست خبری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات مرصاد  اظهار داشت: بعد از پذیرش قطعنامه توسط امام(ره)، همه رزمندگان حاضر در جبهه در شوک عمیق فرو رفتند و غصه دار شدند که چرا امام مجبور به قبول قطعنامه و توفیق مجاهدت ها از آنان سلب شد.

وی یادآور شد: منافقین مزدور که حتی قبل از دفاع مقدس در خدمت بیگانگان و وطن فروش بودند عملیات فروغ جاویدان را راه انداختند که منجر به آغاز عملیات غرور آفرین مرصاد شد. لذت هایی این عملیات داشت که یک بار دیگر رزمندگان میدان جهاد و حماسه آفرینی را باز دیدند و روحیه مضاعف گرفتند و احساس کردند درب باغ شهادت باز است.

برات زاده افزود: در نتیجه عملیات مرصاد، افتخار و عزت  برای ما جاودانه شد و برگ زرین دوران دفاع مقدس به یادگار ماند و یکبار دیگر شکست را به دشمن، منافقین و سران استکبار تحمیل کردیم و دستاوردهای بزرگی در این عملیات داشتیم.

وی با اشاره به اعزام زائرین به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در غرب و شمال غرب در تابستان عنوان کرد: این اردوی زیارتی ـ سیاحتی بازدید از یادمانهای دفاع مقدس در استانهای کردستان و کرمانشاه را دربرمی گیرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) استان خاطرنشان کرد: قبلاً نگاه‌ها به سمت مناطق عملیاتی جنوب بود و بیشتر زائرین در این مناطق حضور پیدا می کردند اما شروع کار از سال ۹۰  بود  که عملیاتهای غرب و شمال غرب و یادمانها در این مناطق در دستور کار قرار گرفت و رفته رفته جایگاهش را پیدا کرد.

ثبت نام 800نفر برای اردوی راهیان نور غرب و شمال غرب تاکنون

وی ادامه داد: هر ساله تعداد زیادی از زائرین خواهر و برادر اعم از بسیجی و غیر بسیجی به مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب اعزام شدند. امسال نیز از ۲۰ تیرماه ثبت نام اردوها را آغاز کردیم که اولین کاروان سوم مرداد اعزام شد و هم اکنون در مناطق حضور دارند.

 برات زاده با بیان اینکه مدت اردو هفت روز است افزود: بازدید از یادمان شهدای مناطق عملیاتی غرب در استان کرمانشاه شامل یادمان شهدای مرصاد و پاوه است و در شمال غرب استان کردستان یادمان شهدای باشگاه افسران، تپه های الله اکبر، ارتفاعات سیران بند و بوالحسن است  که زائرین در مدت سه روز اقامت در این مناطق از یادمانها بازدید و راویان مستقر بومی  که از عملیاتها، منطقه و شهدا اطلاعات کامل دارند به روایت ایثارگری های رزمندگان و شهدا می پردازند.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۸۰۰نفر ثبت نام کردند و ثبت نام همچنان ادامه دارد اظهار داشت: این عملیات بزرگ فرهنگی مورد تاکید رهبر انقلاب است که فرمودند " دوران دفاع مقدس نباید فراموش و تحریف شود" و راهش را برگزاری راهیان نور به عنوان یک فناوری می دانند.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) استان گفت: اوج قله عزت ما در دفاع مقدس بدست آمده است حالا که بناست  ما عزت، افتخار و اقتدارمان را حفظ کنیم یک راهش برگزاری راهیان نور غرب و شمال غرب است که یگانهای خراسان آن زمان مثل لشکر ویژه شهدا در این مناطق حضور داشتند و سرداران شهید صفرعلی رضایی و محمود کاوه و تعداد زیادی از رزمندگان در این مناطق به شهادت رسیدند و می طلبد ما نهایت سعی و تلاش خودمان را برای تسهیل حضور زائرین انجام دهیم.

روند افزایشی تعداد زائرین هر ساله  از برکات اردوی راهیان نور است

وی بیان داشت: در سالهای گذشته خودروهای شخصی  را به صورت خانوادگی فقط در مناطق جنوب داشتیم اما امسال  با توجه به امنیت پایدار در این مناطق، امکان حضور خودروهای شخصی در مناطق غرب و شمال غرب ممکن شده است و این زائرین نیز از اسکان و تغذیه رایگان در منطقه بهره مند می شوند.

برات زاده خاطرنشان کرد: از مزایای این سفر معنوی، هر سال حضور زائرین رو به افزایش بوده است. سال 96 تعداد 570نفر و  سال گذشته بیش از ۷۰۰ زائر در بازه ۴۰ روزه اعزام کردیم و امسال این آمار افزایش چشم گیری پیدا کرده است و امیدواریم این جمعیت به بیش از هزار نفر برسد.

ثبت نام برای اعزام به مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب ادامه دارد

وی با بیان اینکه این آمادگی و توان وجود دارد که هر تعداد متقاضی باشند را ثبت نام و اعزام کنیم گفت: ثبت نام در همه کانونها، پایگاه ها، حوزه ها و نواحی مقاومت بسیج صورت می گیرد . این اردو مختص بسیجیان نیست و همه آحاد جامعه اعم از خواهر و برادر و اقشار در سنین مختلف می توانند با مراجعه به رده های بسیج ثبت نام کنند.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) استان گفت: در مرحله اول سوم مرداد ماه جاری ۸ کاروان هر کاروان شامل ۴۵نفر اعم از مدیر کاروان، روحانی و زائرین اعزام شدند و پایان این اردوها دهم شهریور همزمان با اول محروم است.

وی ادامه داد: طول مسیر از شهر طبس و زیارت امامزاده آغاز می شود و زائرین بعد از زیارت حرم مطهر حضرت معصومه در شهر قم و مسجد جمکران، از مناطق دیدنی و سیاحتی در شهرهای  اصفهان، همدان و استان کرمانشاه بازدید دارند.

برات زاده تصریح کرد: برای حمل و نقل، ناوگان شرکت جوان سیر ایثار و اتوبوس های سپاه در اختیار زائرین قرار می گیرد و مبلغی که برای هزینه رفت و برگشت از زائرین گرفته می شود متفاوت و به اختیار مدیر کاروان  است و سعی شده با کمک خیرین و دستگاه های دولتی حداقل هزینه ها از متقاضیان دریافت شود.

وی اثرات و برکات این سفر معنوی را وصف نشدنی دانست و گفت: معتقدیم شهدا خالص ترین انسان های روزگار بودند که خونهای مطهر و پاک آنان روی زمین ریخته شده است و عمق تاثیرگذاری اردوی راهیان نور را در دلنوشته های دانش آموزان می توان دید.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) استان ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه ها، هر ساله استقبال مردم برای اعزام به راهیان نور بیشتر می شود و حتی زائرینی از سایر کشورها داریم که این نیز نشانه تاثیرگذاری مثبت این سفر در هدایت گری و بصیرت افزایی است.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar