سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۶۴۶۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸- ۴۴: ۰۹
حجت الاسلام الهامی نیا در گفتگو با «بسیج»:
حجت الاسلام الهامی نیا گفت:انسان با قربانی کردن نفس در اوج کمال و بندگی خداوند تبارک قرار می گیرد. همانگونه که حضرت ابراهیم(ع) در نهایت تسلیم به امر پرودگار، از فرزندش گذشت تا فاصله‌ای بین او و پرودگارش نباشد.

حجت الاسلام الهامی نیا استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج استان مرکزی ضمن تبریک عید سعید قربان به بیان فلسفه این روز پرداخت و گفت: در روز عید قربان حاجی در رمی جمرات شیطان را سنگ می زند تا نماد تمام پلیدی ها را از خود دور کند و با قربانی کردن، از هوا و هوس منقطع شده و به خدا وصل شود.

وی افزود: انسان با قربانی کردن نفس در اوج کمال و بندگی خداوند تبارک قرار می گیرد. همانگونه که حضرت ابراهیم(ع) در نهایت تسلیم به امر پرودگار، از فرزندش گذشت تا فاصله‌ای بین او و پرودگارش نباشد.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: سال شصت هجری امام حسین(ع) حدود پنج ماه در مکه اقامت داشتند و روز عرفه متوجه شدند حکومت یزید قصد کشتن ایشان را درخانه خدا دارد، امام برای اینکه حرمت کعبه شکسته نشود، ناچار مناسک حج را مفرده انجام و از مکه خارج شدند.

وی ادامه داد: امام با این کار نشان دادند، حجی که زیر نظر حکومت ستمگری مثل بنی امیه باشد، حج محمدی(ص) نیست و امام با خارج شدن از مکه به دنیا اعلام کرد که این مراسم خشک و بی روح، ارتباطی با اسلام ندارد.

حجت الاسلام الهامی نیا خاطرنشان کرد: امام به دنیا فهماند که بنی امیه صاحب کعبه و صاحب دین را نشناخته اند؛ حجی که خدا از حضرت ابراهیم و رسول خواست تا انجام شود، این حکومت بلد نیستند  یا نمی خواهند که انجام دهند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar