سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۶۵۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸- ۴۱: ۱۰
مسئول بسیج سازندگی استان ایلام خبر داد؛
مسئول بسیج سازندگی استان ایلام گفت: بسیج با بکارگیری جهادگران بسیجی نقش مهمی در توسعه به خصوص در مناطق محروم کشور ایفا می کند.

بسیج امروزه توانسته با ورود به عرصه های مختلف همچون دوران دفاع مقدس خوش بدرخشد و با بکارگیری جهادگران بسیجی نقش مهمی را در توسعه به خصوص در مناطق محروم کشور ایفا می کند.

سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام نیز با شکلگیری سازمان بسیج سازندگی در استان فعالیت های محرومیت زدایی و جهادی خود را با بکارگیری جهادگران بسیجی در حوزه های مختلف در سطح استان ایلام و مناطق محروم گسترش داده است به طوریکه امروز در صف پیشقراولان عرصه سازندگی در استان تبدیل شده است.

در این مدت کاری تعداد بیش از سه هزار و 400 طرح محورمیت زدایی در سطح استان ایلام اجرایی شده است؛ همچنین در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز مبلغی در حدود 38 میلیارد و 500 میلیون تومان برای بیش از سه هزار و 700 طرح کوچک و زودبازده در سطح استان ایلام تسهیلات به مجریان و فعالان این طرح ها پرداخت شده است.

به منظور بررسی هر چه بیشتر این اقدامات، به سراغ مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام رفتیم تا در جریان اقدامات سازندگی، محرومیت زدایی و جهادی سپاه استان ایلام باشیم.

مهمترین مأموریت بسیج سازندگی کمک به رشد اقتصادی و دولت

"محسن جهانپور"، مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در گفتگو با خبرنگار ما در این خصوص گفت: واگذاری امر سازندگی به بسیج و تشکیل بسیج سازندگی رسالتی بزرگ احیای فرهنگ جهادی و سازندگی است که جز با کار تلاش و ابتکار امکان پذیر نیست.

 وی اظهار کرد: لذا می طلبد تا فعالیت های خود را در این عرصه ها بیشتر کنیم و جایگاه‌ها و عرصه‌های مستعد سازندگی را شناسایی و برای اجرای آنها برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

جهان پور مهمترین ماموریت بسیج سازندگی را کمک به رفع محرومیت، کمک به رشد اقتصادی، بهبود وضعیت معیشت مردم، عمران و آبادانی مملکت، کمک به دولت و نمایش شکوه وعظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد.

به کارگیری 100 هزار نفر روز از بسیجیان در اردوهای جهادی

مسئول بسیج سازندگی استان ایلام افزود: سازمان بسیج سازندگی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در مدت فعالیت کاری خود در استان ایلام، اقدام به اجرای فعالیت های مهمی در راستای رفع محرومیت و مباحث اقتصادی به خصوص در بحث اقتصاد مقاومتی نموده است.

وی اضافه کرد: در عرصه جهادی و محرومیت زدایی اقدامات مناسبی در دستور کار قرار گرفته که از جمله آن می‌توان به اردوهای جهادی بسیج اشاره کرد به طوری که در سال گذشته بیش از 100 هزار نفر روز از بسیجیان در قالب گروه های جهادی بسیج و در قالب ۳۵۳ گروه جهادی بسیج در اردوهای جهادی یک روزه، سه روزه، هفت روزه، ۱۰ روزه دانشجویی و 10 روزه هجرت دانش آموزی در سطح استان ایلام و علی الخصوص در مناطق محروم و دورافتاده در راستای خدمت رسانی به محرومین، اجرای پروژه های عمرانی، فرهنگی، آموزشی، مرمت و بازسازی مدارس، آموزش های صنایع دستی و کشاورزی به کارگیری شدند.

هزینه 20 میلیاردی برای اجرای سه هزار و 400 طرح محورمیت زدایی در استان

علاوه بر این در راستای محرومیت زدایی نیز مبلغی در حدود ۲۰ میلیارد تومان در سطح استان در سال گذشته هزینه شد که در این راستا بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ پروژه عمرانی شامل احداث مسکن محرومین، مساجد، یادمان مزار شهدای گرانقدر، خانه عالم، غسالخانه، لایروبی انهار، راه روستایی، آبرسانی به مزارع کشاورزی، احداث خانه بهداشت روستایی، فضای ورزشی، سرویس بهداشتی و در حوزه های غیرعمرانی نیز شامل مواردی همچون تامین بسته و پوشاک نیازمندان، تجهیزات مساجد، لوازم تحریر، جهیزیه نوعروسان، تأمین مواد بهداشتی و درمانی، بیمارستان صحرایی، بسته های معیشتی جهت مسکن مددجویان کمیته امداد و اعزام مردم مناطق محروم به مشهد مقدس انجام گرفته است.

 احداث 631 باب منزل در مناطق دورافتاده استان

جهان پور درا دامه نیز گفت: علاوه بر موضوعات یاد شده همچنین با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام کار احداث تعداد 631 باب منزل در دستور کار قرار گرفت که تعداد ۴۰۹ واحد از این منازل مورد بهره‌برداری قرار گرفته و مابقی این تعداد نیز در دست اقدام است.

این تعداد خانه در مناطق محروم و دورافتاده و صعب العبور جهت مددجویان و کمیته امداد امام خمینی در ۲۲۷ روستای استان به صورت پراکنده احداث شده اند که لازم است مراتب تقدیر و تشکر خود را از کمیته امداد استان ایلام اعلام کنیم.

بیابان زدایی 300 هکتار به منظور مقابله با ریزگردها

همچنین سازمان بسیج سازندگی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در سال گذشته و در اقدامی جالب و با همکاری مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام تعداد بیش از ۳۰۰ هکتار از مناطقی را که بعنوان منشأ گرد و غبار در استان شناسایی شد، توسط گروه‌های جهادی بسیج استان در راستای بیابان‌زدایی، نهال غرس شده که بیش از ۱۰۰ هکتار از این تعداد در استان خوزستان انجام گرفته است و این خود حرکتی جهادی برای مقابله با ریزگردها محسوب می شود.

ارائه تسهیلات 38 میلیاردی به متقاضیان طرح های اقتصاد مقاومتی

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان ایلام در ادامه به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره و گفت: در مبحث مهم اقتصاد مقاومتی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری از این نسخه شفابخش اقتصاد کشور، از سال ۹۲ که سازمان بسیج سازندگی به این موضوع ورود کرده و تا پایان سال ،۹۶ مبلغی در حدود ۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جهت اجرای بیش از سه هزار و 700 طرح کوچک زودبازده اقتصاد مقاومتی شامل طرح هایی همچون پرورش مرغ بومی، پرورش قارچ، پرورش زنبور عسل، دامداری، پرورش ماهی، باغداری، مزرعه گیاهان دارویی، کشت زعفران، صنایع تبدیلی، صنایع دستی و مشاغل خانگی تسهیلات پرداخت شده که لازم است از همکاری بانک های عامل مهر اقتصاد، بانک قرض الحسنه مهر ایران و صندوق کارآفرینی و امید نیز که در سال گذشته همکاری های لازم را با این سازمان در استان داشتند، کمال تقدیر و تشکر صورت گیرد.

خدمات انجام گرفته سپاه و بسیج در مناطق زلزله زده

همچنین در طی سال گذشته یکی از موضوعاتی که سازمان بسیج سازندگی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام به آن ورود کرد، موضوع زلزله استان کرمانشاه بود که استان ایلام بعد از استان تهران بیشترین حجم خانوار در مناطق صعب العبور و کانون اصلی زلزله که شهر ازگله به تعداد ۷۰۰ خانوار و قریب به سه هزار جمعیت بود به استان ایلام واگذار شد که در این راستا سازمان بسیج سازندگی خدمات شایانی را در آن مدت به مردم مناطق زلزله‌زده ارائه کرد.

وی خاطرنشان کرد: خدمات انجام گرفته به مردم مناطق زلزله زده شامل اسکان اضطراری موقت، تهیه و توزیع چادر، پتو، بالشتک، چراغ آترا، انواع کنسرو، گوشت، مرغ، سوخت زمستانی، لوازم آشپزخانه، نایلون، آب معدنی، برنج، خرما، روغن، انواع بیسکویت، نان، آرد، لوازم تجهیزات پزشکی، انواع البسه و کفش زنانه، بچه گانه و مردانه، نوشت افزار، شیرخشک و بسیاری دیگر از موادغذایی اشاره کرد.

100 هزار نفر روز،فعالیت بسیجیان در اردوهای جهادی/ بیابان زدایی 300 هکتار توسط جهادگران بسیجی

100 هزار نفر روز،فعالیت بسیجیان در اردوهای جهادی/ بیابان زدایی 300 هکتار توسط جهادگران بسیجی

100 هزار نفر روز،فعالیت بسیجیان در اردوهای جهادی/ بیابان زدایی 300 هکتار توسط جهادگران بسیجی

100 هزار نفر روز،فعالیت بسیجیان در اردوهای جهادی/ بیابان زدایی 300 هکتار توسط جهادگران بسیجی

 

 

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar