سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
کد خبر: ۹۱۶۶۳۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸- ۳۴: ۱۰
صدیق شریف در گفت و گو با بسیج عنوان کرد
این بازیگر سینما و تلویزیون گفت:حضور جوانان در محل برگزاری نمایش بازسازی غدیرخم در هر شهری،اهمیت زیادی دارد و باید به گونه مدیریت نمود که این قشر از جامعه، حضور فعالی در محل تماشای این نمایش داشته باشند.

فخرالدین صدیق شریف بازیگر فیلم سینمایی «اخراجی ها» در گفتگو با خبرگزاری بسیج با اشاره به اینکه به موضوع غديرخم به عنوان عيد بزرگ مسلمانان و شيعيان، آن گونه که باید در سینما و تلویزیون پرداخته نشده است و نمایش بازسازی واقعه غدیرخم یکی از روش ها برای ترویج فرهنگ غدیرخم و مرور این واقعه مهم تاریخ اسلام است، گفت: هر چقدر بتوانیم برای ترویج فرهنگ ناب محمدی تلاش کنیم، باز هم کم است و باید از شیوه های مختلف برای رساندن پیام اسلام بهره برد و واقعه غدیرخم نیز که یکی از مهمترین وقایع اسلام است، باید بیشتر از این ها بیان شود.

وی ادامه داد: حضور جوانان و نوجوانان در محل برگزاری نمایش بازسازی واقعه غدیرخم در هر شهری، اهمیت زیادی دارد و باید به گونه مدیریت نمود که این قشر از جامعه، حضور فعالی در محل تماشای این نمایش داشته باشند و قطعا بیان هنرمندانه این واقعه بسیار اثر‌گذار است و امیدواریم شاهد گسترش مکتب تشیع و دین مبین اسلام در سر تاسر دنیا باشیم.

صدیق شریف خاطر نشان کرد: تشريح و تبيين فلسفه و جايگاه غدير و ولايت و بازگويي جامع و كامل خطبه غدير؛ هدف اصلي از بازنمايي و بازشناسي اين واقعه است كه به حتم در انتقال فرهنگ ولايت پذيري و آشنايي هرچه بهتر و بيشتر مردم به ويژه نسل جوان با اين خطبه موثر و سازنده خواهد بود.

این بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه غدیرخم، یک اتفاق تاریخی است و نیاز است که جوانان امروزی نسبت به وقایع اسلامی و تاریخی، اطلاعات بیشتری داشته باشند، افزود: یقینا این گونه برنامه های نمایشی که آمیخته با هنر است، می تواند به بهترین نحو ممکن انتقال دهنده پیام و مفهوم غدیرخم باشد.

وی در پایان گفت: باید مسئولان فرهنگی به گونه برنامه ریزی نمایند که مناسبت های ویژه شیعیان به ویژه عیدغدیرخم به صورت ویژه برای مردم جامعه بیان شود و ساخت فیلم و سریال نیز یکی از روشها محسوب می شود که در صورت حمایت مسئولان، می تواند تولید شود و یقینا اثرگذاری ویژه ای در انتقال پیام غدیرخم و مناسبت های مذهبی خواهد داشت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar