سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۱۷۰۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸- ۴۷: ۰۹
به مناسبت دهه امر به معروف و نهي از منکر صادر شد؛
ستاد امر به معروف و نهي از منکر شهرستان شميرانات به مناسبت دهه امر به معروف و نهي از منکر بیانیه صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از سپاه تهران بزرگ، ستاد امر به معروف و نهي از منکر شهرستان شميرانات به مناسبت دهه امر به معروف و نهي از منکر بیانیه صادر کرد. 

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

«انما خرجت لطلب الاصلاح في امه جدي، اريد ان امر بالمعروف و انهي عن المنکر و اسير بسيره جدي و ابي علي ابن ابيطالب» - حسين بن علي(ع)

پیروان فرهنگ عاشورا با الهام از حماسه حسینی، پیوسته نبض پر حرکت جامعه انقلابی اند و نسبت به جریان  امور، وضعیت فرهنگی وسیاسی حساس اند، و با حضور دائم در میدان امر به معروف و نهی از منکر، عرصه را بر فساد آفرینان تنگ می سازند، زیرا سکوت و عقب نشینی از این جبهه، گستاخی و پیشروی دشمنان حق و فساد گستران را در جامعه در پی خواهد داشت.

آنان باور دارند که با ترک  این فریضه، حدود الهی تعطیل شده و احکام  خدا مورد تحقیر و استهزاء قرار خواهند گرفت، از این رو حاضرند برای اجرای آن جان خویش را با تأسی از پیشوای آزادگان نثار کنند. چنانکه سرور و سالار شهیدان با ایراد خطبه در مسير راه کربلا با اشاره  به شرایط پیش آمده و اینکه معروف از جامعه رخت بربسته و به حق عمل و از باطل دوری نمی شود، شوق خود را به لقاء خدا و مرگ شرافتمندانه ابراز می دارد و زندگی در کنار ستمگران را مایه ننگ و نکبت می شمارد و چنین شرایطی  را زمینه برای قیام می داند.

بدون شک شاخصه ممتاز نهضت حسيني، عامل امر به معروف و نهي از منکر است و به سبب همين عامل، اين نهضت شايسته زندگي جاودانه است که حضرتش دليل قيام را چنين مي فرمايد که: «انما خرجت لطلب الاصلاح في امه جدي، اريد ان امر بالمعروف و انهي عن المنکر و اسير بسيره جدي و ابي علي ابن ابيطالب».

در آستانه محرم الحرام سال 1441 هجري قمري و مقارن با سال ورود به دومين چله سال انقلاب اسلامي، که حيات و قوام آن مرهون نهضت عاشورايي سيد الشهدا(ع)است، با نگاهي گذرا به شرايط کنوني جامعه و نفوذ و رسوخ و گاه گسترش منکراتي نظير عدم اهتمام جدي به امر عفاف و حجاب، تخلفات اقتصادي و اختلاس،گسترش فساد و فحشاء، تضييع حق الناس، اتلاف بيت المال، افزايش طلاق و اعتياد و بيکاري، گراني رو به رشد و فشار براقشار کم درآمد، روحيه تحکمي کارگزاران و مسئولان دولتي با مردم، ترويج فرهنگ بيگانه و عدم چاره جويي موثر براي رفع معضلات روز مره مردم، شايسته است مسئولين و کارگزاران اجرايي، قضايي و قانون گذاري به مسئوليت هاي خود در قبال شهروندان جامعه اسلامي توجه نموده و گام هاي موثر و سريع در احياء ارزش هاي الهي اسلام و برخورد و مقابله با ناهنجاري ها و ناشايست ها را بردارند.

ستاد امر به معروف و نهي از منکر شهرستان شميرانات بر اساس فرموده امام محمد باقر عليه السلام «که امر به معروف و نهي از منکر را اساس و زير بناي فرائض ديگر مي دانند و مي فرمايند که بوسيله اين دو فريضه راه ها امن مي گردد،کسب و کار مردم حلال مي شود و حقوق افراد تامين شده و در سايه آن زمين آباد و از دشمنان انتقام گرفته مي شود و در پرتو آن همه کار ها روبراه مي گردد»، با تشکيل ستاد و شوراهاي امر به معروف و نهي از منکر شهرستان به منظور هم افزايي توان دستگاه ها و سازمان ها و نهادها، اميدوار است با تعامل و هماهنگي سازمان ها و شوراي مساجد و آحاد شهروندان متدين موفق به پيگيري مطالبات مقام معظم رهبري(مدظله العالي) و آحاد محترم و شريف شهرستان شميرانات گردد.

لذا از مسئولين و دلسوزان انقلاب و نظام در شهرستان مي خواهد نسبت به خواسته هاي زير اهتمام لازم را داشته باشند.

1- اجراي رهنمود حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري(مدظله العالي)در تحقق اصل هشتم قانون اساسي در حمايت از آمران به معروف و ناهيان از منکر.

2- بستر سازي تعميق،گسترش و ترويج فرهنگ امر به معروف و نهي از منکر در جامعه.

3- اجرايي شدن قانون ابلاغي شوراي عالي انقلاب فرهنگي در خصوص عفاف و حجاب در سطح نهادها و سازمان ها.

4- نگاه تخصصي امر به معروف و نهي از منکر و مصاديق آن در دستگاه ها و بخش هاي مختلف.

5- تاکيد بيشتر بر احياء امر به معروف و نهي ازمنکر(تسهيل، آموزش و فرهنگ سازي) در سطوح مسئوليتي.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar