سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۹۸۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸- ۵۱: ۱۴
استاندار خوزستان به همراه فرماندهان سپاه حضرت ولیعصر(عج) و نیروی انتظامی استان خوزستان ، امام جمعه و معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شوش با خانواده ی شهید امنیت این شهرستان دیدار نمود .

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج خوزستان ؛ ساعت 20:45 چهارشنبه 13 آذرماه139 دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان ، سردار سرتیپ حسن شاهوارپور فرمانده ی سپاه ولیعصر(عج) استان خوزستان  ، سردار حیدر عباس زاده فرمانده ی نیروی انتظامی استان خوزستان ، آیت الله امام ، امام جمعه ، عبدالحسن آل کثیر معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شوش ، سرهنگ حمیدرضا بهاروند فرمانده ی نیروی انتظامی ، علی الهایی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و .... با حضور در خانه ی شهید رضا صیادی با«مادر ، همسر ، فرزندان و برادران »این شهید والامقام دیدار نمودند .

 

سردار حیدر عباس‌زاده فرمانده ی نیروی انتظامی استان خوزستان در معرفی این شهید والامقام گفت : شهید رضا صیادی یکی از افسران «مؤمن ، شجاع و متواضع  »مجموعه ی یگلن ویژه ی نیروی انتظامی بود و روز قبل از عملیاتی که بندر امام خمینی(ره) رخ داد تقریبا 80 نفری می شدیم ؛ به خواست خدا کار پاکسازی و روان سازی انجام شد که شهید صیادی یکی از جلوداران این عملیات بود .

وی افزود : چون مسیرهای ارتباطی ماهشهر توسط آشوبگران مسدود شده بود ما به طرف راه اتباطی به طرف هندیجان رفتیم ، به محض این که رسیدیم اول میدان دیدیم که نین نیروهای یگان ویژه به مدیریت شهید رضا صیادی و آشوبگران درگیری است ، زمان اذان ظهر فرا رسید و همه ی نیروها در همان میدان نماز را خواندیم ، در آن مرحله ی اولیه که داشتند مسیر را باز گشایی می کردند ، نزدیک به هم حرکت می کردیم ولی چون  افراد تحت امر شهید صیادی نیروهای تأمین بودند طی دو مرحله جمعیت را متفرق نمودند ؛ وقتی که جمعیت متفرق شدند ، شهید صیادی و چند نفر از نیروهایش به خاطر این که جمعیت برنگردند، فاصله گرفته و به جلو رفتند که متأسفانه  آشوبگران از پشت بام منازل و حتی در برخی از خانه ها تیراندازی کردند ، اگر این آشوبگران به صورت مستقیم  و  رو در رو با ما درگیر می شدند حتی نمی توانست  این عزیز پرپر شده را زخمی کنند ؛ چون یکی از نیروهای ورزیده ، چالاک و فرمانده ی گروه نوپو بود ؛ اما وقتی از داخل منازل به طرف ایشان شلیک شد متأسفانه به درجه رفیع شهادت نائل گردید .

سردار عباس زاده فرمانده ی نیروی انتظامی استان خوزستان در پایان  خاطر نشان نمود : شهید رضا صیادی از جهات مختلف یک افسر بی نظیر بود  ؛ فردی « سالم ، اعتقادی ، دینی ، وفادار به نظام ، انقلاب و ولایت » بود و بهترین چیز با ارزشی هم داشت جانش بود که آن را هم به نظام و انقلاب هدیه نمود .

سپس آیت الله سید محمد امام ، امام جمعه ی شهرستان شوش ضمن عرض خیر مقدم به « استاندار ، فرماندهان سپاه ناحیه ی ولیعصر(عج) و نیروی انتظامی استان خوزستان و هیئت همراه» ، گفت : از همان ابتدا شوش به شهر شهیدان گمنام معروف بوده و شهید رضا صیادی هم یکی از شهدایی است که با توجه به این رشادت ها گمنام مانده است ؛ شهیدی فداکار ، مخلص و مؤمن و باید اعتراف داشته باشیم  با آن همه تهاجم های مختلفی که از داخل و خارج از کشور به ما شد  با هدف براندازی نظام و ساقط شدن انقلاب اسلامی بود و به همین منظور فکر کردن با اغتشاشی که در چند شهر به وجود آورند به هدف پلید خود خواهند رسید ؛ کما این که ما می بینیم در کشورهای « عراق ، سوریه ، لبنان ، یمن و....» چنین اغتشاشاتی را  انجام دادند ، چون کار دشمن همین است که با این نظام های مردمی مقاومت بکنند .

وی افزود : جبهه ای که ما امروزدر جهان اسلام داریم ، جبهه ی مقاومت است ، این دشمنان با همین کشورهایی که در حال مقاومت هستند به دنبال متلاشی کردن آنها هستند و به همین منظور ابتدا  دنبال آن هستند که از نظر نظامی این کشورها را تضعیف نمایند و جبهه ی مقاومت  را به طور کلی نابود کنند و همه ی جهان چه دوست و چه دشمن می دانند که محور مقاومت متعلق به ایران است ؛ لذا هدفشان همین است که نظام را  از بین ببرند ولی به لطف خدا و با اتحادی که ما در کل ملت ایران شاهد هستیم یقینا تمامی برنامه هایی که دارند همانند «فتنه های 78 ، 88 ، 96 و 98 » تماما نقش بر آبد شده است .

سردار سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور فرمانده ی سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان یادآور شد : شهید رضا صیادی یکی از شهدای نیروی انتظامی است که سال های سال «ایثارگری و جانفشانی » از خود نشان داد و در حوادث مختلف مردانه در کنار دیگر هم رزمانش ایستادگی کرد و مجاهدت نمود و با آن شیر حلالی که مادر به او داد و با تلاش و رنج و زحمت پدر این عزیز را بزرگ کردند و نهایتا اجر خود را از خداوند سبحان گرفت .

وی افزود : من به نوبه ی خود شهادت این شهید والامقام را به « مادر ، همسر ، فرزندان و برادرانش» تسلیت و تبریک عرض می کنم و اگه ما به خانه ی شهید رضا صیادی آمده ایم تا با خانواده اش دیداری داشته باشیم ؛ صرفا  برای روحیه ی خودمان آماده ایم و شما خانواده ی معظم شهید یک امانت بسیار ارزشمند و بزرگی را در اختیار دارید که حاصل خون شهداست ؛ نظام اسلامی که پای امنیت  مردم ایستاده است ؛ هر چند که مردم یک سری مشکلات دارند ؛ ولی می دانند که امنیت کشور اولویت زندگی همه ی ماست ؛ اگر امنیت نباشد یقینا هیچی نخواهیم داشت .

وی افزود : همین چند روز پیش که اتفاقاتی در برخی از شهرهای کشور و استان خوزستان رخ داد و از تردد ماشین ها  ، مسیرها ، مدارس و... جلوگیری کردند و خلاصه همه چیز تحت تأثیر نا امنی بود و لذا امنیت سرمایه ی بزرگی است که برای حفظ آن برخی از عزیزان از جمله شهید سروان رضا صیادی و برادر پاسدار شهید اکبر مرادی با تقدیم جان با ارزش خود امنیت کشور و استان خوزستان را بیمه کردندو این کار مسئولیت ما را سنگین تر نموده است ؛ لذا همه ی همکاران باید تلاش کنیم که راه شهداء را ادامه دهیم و تکریم خانواده های معظم و معزز شهدا را هرگز فراموش نکنیم .

سردار شاهوارپور در پایان سخنان خود عنوان نمود : تا جایی که  مقدور باشد می بایست هم در ترویج شخصیت شهید رضا صیادی به عنوان یک همسر مبارز و مجاهد ؛ وی را در جامعه معرفی کنیم و از طرفی دیگر باید راه نورایی شهدا را ادامه دهیم ؛ امیدوارم نیروهای مسلح و نیروی انتظامی از دستاوردی که در اختیار همه ی ما است از حریم ولایت پاسداری کنیم .

دکتر غلامرضا شریعتی ضمن عرض تسلیت و تبریک به خانواده ی سرباز وطن و انقلاب ، شهید رضا صیادی ، اظهار داشت : کشور ما در دوره ای است که خداوند تبارک و تعالی به حرمت خون شهدا « وَلَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ  وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ/// و البته شما را به پاره‌ای از سختی‌ها چون ترس و گرسنگی و نقصان اموال و نفوس و آفات زراعت بیازماییم، و صابران را بشارت و مژده بده.» دشمنان و دنیای استکباری از همه طرف می خواهند فشار را وارد کنند و آن چه منافع خودشان است بر کشور و مردم ما تحمیل کند و از توسعه و پیشرفت ما ممانعت کند و خداوند تبارک و تعارک در آیه ی 155 از سوره ی بقره  می فرماید ما شما را همه جوره امتحان می کنیم وطبق این آیه  بر ما واجب است که صبر ، تحمل و بردباری پیشه کنیم و تسلیم ظلم و استکبار نشویم و در مقابل کسانی که می خواهند نظر خودشان را تحمیل کنند کوتاه نیاییم . نشستیم ، توافق کردیم ولی دوباره عهد شکنی کردند ، لذا خداوند تبارک و تعالی به صابرین بشارت می دهد و الحمدالله جمهوری اسلامی ایران این را سرلوحه ی کار خودش قرار داده است و صبر پیشگی خود نشان داده است .

وی در ادامه اعتراض مسالمت آمیز مردم را حق مسلم دانست و در این راست اظهار داشت : بعضا ممکن است مردم نسبت به برخی از «سیاست های ما ؛ عملکرد ما و نکته نظرات ما »اعتراضی داشته باشند و یا نقدی داشته باشند ؛ این اصلا اشکالی ندارد و حق مسلم آنها است و باید محترم شماره شود و ما وظیفه داریم که اعتراض ها را بشنویم و در قبالش « راهکار  بدهیم » یا ما یک سری مسائل را داریم و باید در مورد آنها توضیح دهیم که مردم قانع شوند و یا ما یک سری نکته نظرات را داریم که با گفتن آنها ممکن است جامعه آرام شود ؛ این موضوع اعتراض ها با آشوب و  اغتشاش کاملا متفاوت است .

استاندار استان خوزستان در تکمیل سخنان خود اظهار داشت : مسئله ی ماهشهر نسبت به دیگر شهرستان های استان خیلی برجسته بود ؛ در این سه چهار روزی که ماهشهر توسط آشوب گران مورد حمله قرار گرفت ، این اغتشاشگران تمام راه های ورود به این شهرستان را مسدود کرده بودند و نه کارگری از پتروشیمی می توانست به خانه برود و نه کسی به روستا و همین طور مردم و نیروی انتظامی را مورد هدف گلوله های خود قرار می دادند .

دکتر شریعتی در ادامه یادآور شد : شهید رضا صیادی را من در زمان اربعین حسینی در مسیر  زائرین دیدم که چه تلاش هایی می کرد تا مبادا به زائری آسیبی وارد شود و بالاخره در همین  ماهشهر به آرزویش رسید و شربت شهادت را نوشید .

در پایان مادر شهید رضا صیادی  خطاب به استاندار خوزستان گفت : برای شادی روح فرزندم از شما استاندار خوزستان این انتظار را دارم که زمینه ی اشتغال را برای جوانان مهیا کنید ؛  قطعا اگر به بیکاران توجه داشته باشید روح فرزند من هم به آرامش خواهد رسید .

از دیگر برنامه های این دیدار می توان به « تجلیل  استاندار  و فرمانده ی نیروی انتظامی استان خوزستان از مادر و فرزندان شهید  و عکس یادگار از مادر ، همسر و فرزندان شهید » اشاره کرد .

شیان ذکر است عصر دیروز سه شنبه 12 آذرماه 1398سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی کل کشوربا هدف تجلیل از مقام شامخ شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به همراه سردار حیدر عباس زاده فرمانده انتظامی استان خوزستان و جمعی از فرماندهان یگان ویژه امام جمعه دزفول  در شوش دانیال منزل شهید«رضا صیادی» حضور یافت و با مادر و خانواده این شهید دیدار کردند.

 
 

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: