با توجه به اجرای طرح رمز پویا یا یکبار مصرف از ابتدای دی‌ماه 98 شمارش معکوس جهت مشتریان بانک توسعه تعاون جهت اجباری شدن فعالسازی این سیستم از طریق همراه بانک و اینترنت بانک آغازشده است.
کد خبر: ۹۱۹۹۰۵۸
|
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۷
 

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون،  گفتنی است به‌منظور افزایش ضریب امنیت حساب‌های مشتریان در انجام خریدهای اینترنتی بانک توسعه تعاون و شبکه بانکی کشور درحرکتی مشترک اقدام به راه‌اندازی سیستم رمز پویا و یا یکبارمصرف نموده‌اند تا از این طریق ضمن افزایش ضریب امنیت حساب‌های کاربران ازهر گونه سوءاستفاده از حساب‌ها نیز جلوگیری به عمل آید.

شایان‌ذکراست مشتریان بانک می‌توانند برای فعال‌سازی رمز دوم پویا از دو روش اینترنت بانک و همراه بانک استفاده نمایند، درروش اول با مراجعه به سامانه اینترنت بانک از منوی "کارت" به زیر گزینه "کارت‌های من" مراحل فعال‌سازی را انجام دهند و درروش دوم با مراجعه به همراه بانک از منوی"سایر"، "عملیات کارت " گزینه " فعال‌سازی رمز یک‌بارمصرف (رمز پویا) "عملیات لازم را صورت دهند.

گفتنی است مشتریان پس از فعال‌سازی، جهت دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف از طریق همراه بانک قسمت " خدمات کارت " منوی "سایر" گزینه "دریافت رمز یک‌بارمصرف کارت (رمز پویا) " نسبت به دریافت رمز پویای یک‌بارمصرف اقدام نمایند.

ذکر این نکته ضروری است که با توجه به اجرای طرح فعال‌سازی رمز پویا، کلاه‌برداران از شیوه جدیدی جهت سرقت اطلاعات مشتریان استفاده می‌نمایند و با ارسال پیامک‌های فعال‌سازی رمز دوم پویا مشتریان را به سمت درگاه‌های جعلی جهت کلاه‌برداری و سرقت اطلاعات هدایت می‌نمایند که در این خصوص تأکید می‌گردد مشتریان جهت فعال‌سازی رمز پویا فقط از طریق همراه بانک و اینترنت بانک می‌توانند رمز خود را دریافت نمایند و از ورود به لینک سایت‌ها در پیام‌های مبنی بر فعال‌سازی رمز دوم بپرهیزند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار