خبرهای داغ:
بابایی گفت: 23 و نیم درصد حقوق بگیران کشور در بخش دولتی، 30 درصد در بخش های خویش فرمایی و 6 و نیم درصد در واحدهای بزرگ مشغول به فعالیت هستند
کد خبر: ۹۱۹۹۳۱۰
|
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲

مسعود بابایی در همایش سه جانبه‌گرایی بنگاه‌های اقتصادی با محوریت آموزش در حوزه‌های حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری، بیان کرد: چند شاخصه مهم در سه جانبه نگری وجود دارد که در مبحث سه جانبه گرایی باید عقلانیت سیستماتیک، بحث ناسازگاری قضاوت‌ها، پرهیز از پافشاری بر تفکر خطی و در نظر گرفتن وابستگی متقابل اجزا را رعایت کنیم که ارتباطی منطقی است و منافع دوگروه کارگر و کارفرما را حفظ می‌کند.

وی گفت: مهارت آفرینی، نیاز امروز صنعت کشور است و هرچقدر مهارت‌های فردی اشخاص در یک جامعه افزایش یابد تثبیت امنیت شغلی آنها بیشتر خواهد شد.

بابایی اظهار کرد: امروز به عنوان تصمیم گیرندگان حوزه کسب و کار، باید سیستم عقلانیت را اجرا کنیم و روابط متقابل را در اجزای سیستماتیک در نظر بگیریم زیرا در غیر این صورت مشکلات عدیده ای گریبانگیر جامعه به ویژه نامعه کارگری و کارفرمایی خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار، رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به شاخص امنیت شغلی عنوان کرد: احساس امنیت شغلی از خود شغل مهمتر است که طبیعتا هر جا که با رکود مواجه می شود این شاخص کاهش می یابد.

وی افزود: ناامنی شغلی در سوئیس2/2 دهم است و این در حالی است که در ایران این ناامنی 34 درصد است و ما باید با اطمینان دادن به کارگران از فضای شغلی آنها حمایت کنیم.

بابایی ضمن اشاره به مهارت های فردی و شغلی تصریح کرد: عمده بیکاری در کشور ما بیکاری مهارتی است. 55 درصد سایت های کشور ما ناامن است و مهارت آفرینی نیاز امروز صنعت ما می باشد.

مدیرکل تعاون، کار، رفاه اجتماعی استان قزوین اضافه کرد: 39 درصد حقوق بگیران کشور در واحدهای کوچک و متوسط فعالیت می کنند که گاها پیاده کردن برخی استانداردها در این واحدها نسبت به واحدهای بزرگ سخت تر است.

وی افزود: 23 و نیم درصد در بخش دولتی، 30 درصد در بخش های خویش فرمایی و 6 و نیم درصد در واحدهای بزرگ مشغول به فعالیت هستند و این امرنشان می دهد که تمرکز ما باید به واحدهایی باشد که قوانین و استانداردها در آنها بیشتر رعایت می شود و این موضوع به معنای نادیده گرفتن سایر واحدهای تولیدی نیست.

بابایی با اشاره به چالش های صندوق های بازنشستگی اظهار کرد: در بحث مسایل جمعیت شناسی، هرم سنی کشور به سمتی رفته که ناخواسته با جمعیت سالمند مواجه می شویم و در سال 2035 رشد جمعیت ما به صفر می رسد که این یک فاجعه است. عدم مدیریت مناسب که در صندوق های بازنشستگی اتفاق افتاده باعث مواجهه با انبوهی از جمعیت با مشکلات این حوزه شده است.

 

1010/پ30/ب

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار