رئیس سازمان بسیج عشایر کشور گفت: جامعه عشایری کشورمان با تقدیم 10 هزار شهید به انقلاب و نظام اسلامی، دین خود را به ایران اسلامی ادا کرده است.
کد خبر: ۹۱۹۹۸۲۲
|
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸


 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج هرمزگان، سردار نصرت‌الله سیف در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب دفاع مقدس و انقلاب اسلامی که در محل مسجد جامع در حال برگزاری است،  اظهار کرد: یکی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی، توجه به اقشار مختلف جامعه بود و عشایر با ارادتی به امام راحل (ره) و عمق اعتقادی که به نظام جمهوری اسلامی داشتند، با نثار خون 10 هزار شهید، دین خود را به اسلام و انقلاب و نظام ادا کردند.

وی با بیان این که عشایر ذخایر ارزشمند کشور هستند و امام خمینی (ره) همواره در منظومه فکری خود، جایگاه ویژه‌ای برای روستائیان و عشایر قائل بود، خاطرنشان کرد: اولین مواجهه و درگیری با اشغال‌گران بعثی در روزهای اولیه جنگ را عشایر غیور کشورمان داشتند و تا پایان جنگ نیز آثار استقامت و مجاهدت عشایر در مقابله با تجاوز دشمن همواره مشهود بود.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور افزود: امروز یک پای ثابت بسیج سازندگی، عشایر دلاور کشورمان هستند و ما هر چه توان در مجموعه سپاه داشته باشیم، برای خدمت به مردم عزیز کشورمان به میدان خواهیم آورد.

سردار سیف ادامه داد: بخش بزرگی از خانواده عشایر کشورمان هم‌اکنون در برنامه‌های متنوع بسیج فعالیت مستمر دارند و ما نیز تلاش کرده‌ایم تا به موازات توسعه طرح‌های محرومیت‌زدایی، بخشی از نیازها و مشکلات این عزیزان را مرتفع و به کار اصلی آنان که همانا تولید در کشور است، کمک کنیم.

وی گفت: استان هرمزگان 22 شهید عشایری دارد که همچون نگینی در میان 1500 شهید این استان می‌درخشند و شکی وجود ندارد که امروز نیز خانواده بزرگ این عزیزان، همچون دیگر خانواده‌های معظم شهدا در خط انقلاب و نظام، میراث‌دار ارزش‌ها و آرمان‌های فرزندان شهید خود هستند.

رییس سازمان بسیج عشایر کشور از برنامه ریزی های انجام شده جهت برگزاری کنگره شهدای عشایر در اوایل سال آینده خبر داد.

سردار سیف همچنین از همت بلند دست‌اندرکاران برگزاری کنگره 1500 شهید هرمزگان نیز تجلیل کرد و عنوان داشت: زنده نگاهداشتن یاد شهدا به اندازه حماسه بزرگی که آن دلاورمردان و شیرزنان آفریدند، اهمیت و ارزش دارد و خدای متعال نیز برکت چنین تلاش‌های صادقانه‌ای برای معرفی سیره و حیات شهدا به جامعه را خواهد داد.

وی گفت: آثار ارزشمندی در حوزه جهاد و شهادت در کشورمان به انتشار رسیده که برخی از این آثار مرتبط با نقش و جایگاه شهدای عشایر در دوران دفاع مقدس است که ضرورت دارد تا هر چه بیشتر به این شهدای گرانقدر پرداخته شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار