معاون بهداشتی علوم پزشکی استان کردستان اظهار کرد: وجود قرص در برخی از کیک‌ها در تعدادی از استان‌ها مشاهده شده و در کردستان نیز در انواعی از کیک‌ها قرص دیده شده است.
کد خبر: ۹۱۹۹۹۷۰
|
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان،  چندی پیش بود که روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی استان کردستان در اطلاعیه‌ای جزئیات کیک‌های آلوده به قرص در برخی از فروشگاه‌های مواد غذایی کردستان را اعلام و بیان کرد: وجود کیک های آلوده به قرص به صورت محدود در فروشگاه‌های مواد غذایی استان مشاهده شده است .

ابراهیم قادری معاون بهداشتی علوم پزشکی استان کردستان اظهار کرد: وجود قرص در برخی از کیک‌ها در تعدادی از استان‌ها مشاهده شده و در کردستان نیز در انواعی از کیک‌ها قرص دیده شده است.


وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی کردستان در خصوص مشاهده قرص در برخی کیک‌های عرضه شده، در حال بررسی و پیگیری این مسئله است.


معاون بهداشتی علوم پزشکی استان کردستان، بیان کرد: بعد از جمع آوری، نمونه‌ قرص ها برای ارزیابی به سازمان غذا و دارو فرستاده می شود.


قادری عنوان کرد: در این راستا دانشگاه علوم پزشکی پایش ها را تشدید کرده و سایر محصولات را نیز مورد بررسی قرار داده که به جز قرص در برخی از کیک ها، موارد دیگری مشاهده نشده است.


به گفته وی وجود قرص در برخی از کیک‌ها با هدف بدبین کردن مردم نسبت به سازمان ها توسط گروهی برنامه ریزی شده شکل گرفته است.


معاون بهداشتی علوم پزشکی استان کردستان، با اشاره به اینکه موردی از مسمومیت قرص در داخل کیک ها در استان کردستان گزارش نشده است، ذکر کرد: استامینوفن، هیوسین و قرص ضد بارداری قرص هایی بوده که در داخل برخی از کیک ها دیده شده که به ظاهر زیاد خطرناک نیستند.


قادری خاطرنشان کرد: افراد باید در خریداری کردن محصولات خوراکی دقت بیشتری داشته و به تاریخ تولید و بسته بندی آن نیز توجه کنند و از خرید خود مطمئن شوند.


وی از مردم درخواست کرد قبل از مصرف هر نوع مواد خوراکی با دقت بیشتری آن را مورد بررسی قرار دهند.

 

انتهای پیام/7727

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار