سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۰۸۶۴۵
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸- ۴۸: ۱۶
رئیس سازمان بسیج طلاب و امور روحانیون استان البرز در گفتگو با «بسیج»؛
رئیس سازمان بسیج طلاب و امور روحانیون استان البرز با بیان اینکه دشمنان به دنبال فتنه و دو قطبی کردن در نظام هستند تاکید کردند: باید مجلسی انقلابی و نترس روی کار بیاید.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج ، حجت الاسلام نورالله حسین پور در گفتگو با خبرگزاری بسیج گفت: ۲۶ دی‌ماه ۵۷ محمدرضا پهلوی خاک ایران را در حالی ترک کرد که تا زمان مرگش در بین ۶ کشور دنیا آواره و سرگردان بود انقلاب اسلامی ایران نه تنها معادلات سیاسى استکبار را بر هم زد بلکه توانست یکى از اسـتـوارترین رژیـم‌ هاى وابـسته کـه از حـمایت قـدرت‌هاى بـزرگ برخوردار بود را ریشه کن کند.

دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی به دنبال فتنه و دو قطبی کردن نظام است

وی گفت: فرار شاه از ایران یا همان رفتن او از خاک ایران اسلامی در روز ۲۶ دیماه بود ۲۶ دی روز تاریخی برای ملت ایران بود، ملت ایران توانست طاغوت پر نخوت زمانه را که ۳۷ سال غاصبانه و به زور بر مال و منابع آنها حکومت سراسر ظلم کرده بود مجبور به فرار کنند شادی و شعف پس از شنیدن این خبر در سراسر ایران دیدنی بود ملت ایران شاه ظالمی را که تا آن روز دست پلیدش به خون ملت پاک ایران آلوده شده بود را فراری داد و خاطره آن روز هرگز از ذهن ملت در پی چهل ساله اخیر فراموش نشده است.

حجت الاسلام نور الله حسین پور بیان کرد: شاه معدوم برخلاف پدر خود رضا شاه که پس از ۱۶سال حاکمیت مستبدانه تحت حمایت انگلیس از کشور خارج شد بدون استعفا ۲۶ دیماه راهی سرزمین اربابان خود شد همزمان با فرار شاه، مردم در سراسر ایران به خیابان‌ها آمدند و با پخش شیرینی این رویداد مهم تاریخی را جشن گرفتند و ۲۶دی ماه ۵۷ نقطه عطف دیگری در تاریخ سراسر حماسه انقلاب سرخ و اسلامی ایران شد.

رئیس سازمان بسیج طلاب و امور روحانیون استان البرز افزود: ایـن رخداد سـیاسى یکبار دیگر اسلام را به عنوان یک قدرت تعیین کننده در جهان مطرح نمود و چشم انداز وحدت بزرگ جهان اسلام و حرکت عـظیم بـازیابى خویشتن خـود و گریز از سلطه و ایستادگى در برابر اسـتعمار کـهنه و نـو و ایجاد قطب سیاسى جدید در جهان و فروریزى رژیـم‌هاى وابـسته و تـحمیلى را در سـرزمین‌هاى پـرنعمت اسلامى در بـرابر دیدگان مشتاق ولى غم و یاس گرفته یک میلیارد مسلمان گشود و مـوجـى از وحـشـت و اضـطـراب در دل­هاى پـر از امـید و آرزوى جهان‌خواران آفرید.

وی تصریح کرد: امام خمینی در پاریس می‌‏ فرمودند اگر تمامی‌‏ افراد بگویند شاه برود من هم با آنها میگویم شاه باید برود اگر افراد معدودی باشند که این مطلب را بگویند باز هم با آنها می‌‏‌گویم شاه باید برود و اگر هیچکس نگوید شاه برود باز من می‌‏‌گویم شاه باید برود چون این امر به دلخواه من نیست که بگویم یا نگویم گفتن یک تکلیف الهی است این وظیفه است. امام گفت شاه می‌رود هیچ کس باور نمی‌کرد که شاه برود نه فقط شاه رفت آمریکا رفت، غرب رفت، استعمار و استکبار رفت هیچ کس باور نمیکرد اما شد.

حجت الاسلام نورالله حسین پور رئیس سازمان بسیج طلاب و امور روحانیون سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز گفت: با اعلام خبر خروج شاه جشن‌های عمومی سراسر کشور را فرا گرفت و مردم به خیابان‌ها ریختند هزاران نفر در نقاط مختلف کشور اجتماع کرده و مجسمه‌های شاه را سرنگون کردند و مردم با پخش نقل و شیرینی خروج آخرین شاه ایران را جشن گرفتند پس از خروج شاه از کشور مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن از طریق سازماندهی مساجد برقراری امنیت در بیشتر نقاط تهران را به عهده گرفتند و عملاً ارتش از جریان امور امنیتی خارج شد در حالی که بختیار و وابستگان دربار تاکید داشتند که این سفری موقتی برای شاه خواهد بود اما انقلابیون گویی یقین داشتند که شاه دیگر هرگز به کشور باز نخواهد گشت.

وی افزود:هم‌زمان با خروج شاه امام خمینی در پیام مهمی خواستار حفظ نظم از سوی آحاد مردم در کشور شدند و گفتند فرار محمد رضا پهلوی را که طلیعه پیروزی ملت و سرلوحه سعادت و دست یافتن به آزادی و استقلال است به شما ملت فداکار تبریک عرض می‌کنم شما ملت شجاع و ثابت قدم به ملت‌های جهان ثابت کردید که با فداکاری و استقامت، می‌توان بر مشکلات هرچه باشد غلبه کرد و به مقصد هرچه دشوار باشد رسید گرچه این ستمگر با دست آغشته به خون جوانان ما و جیب انباشته از ذخایر ملت از دست ما گریخت ولی به خواست خداوند متعال بزودی به محاکمه کشیده خواهد.

رئیس سازمان بسیج طلاب و امور روحانیون سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز در پایان افزودند: چشم آزادی‌خواهان جهان به انقلاب اسلامی است دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون به دنبال فتنه و توطئه علیه ایران اسلامی بوده است دشمنان هر کاری را انجام می‌‌دهند که انقلاب اسلامی را به زمین بزنند اما به موفقیت نرسیدند و ما نیز تا زمانی که پشتیبان ولایت فقیه هستیم این انقلاب هیچگاه از مسیر خود منحرف نمی‌شود. انشالله امسال با شکوه هر چه تمام تر مردم ایران اسلامی جشن چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را جشن خواهد گرفت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar