سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۲۱۰۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸- ۰۱: ۱۷
صبح امروز در دانشگاه تهران برگزار شد:
نشست مسئولان شبکه‌های سرمایه انسانی بسیج اساتید کشور در تالار مرحوم شهیدی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، در این  نشست که با حضور  ریاست سازمان بسیج اساتید کشور؛ مسئول جذب سازمان بسیج مستضعفین  و معاونین سرمایه انسانی سازمان بسیج اساتید سراسر کشور برگزار شد، سرهنگ رضایی با بیان حوادث تاریخ ساز ماه گذشته در کشور به شهادت سپهبد سلیمانی و رفراندوم با شکوه ملت ایران از همه اقشار و سلایق و علایق اشاره کرده و یاد و خاطره این شهید بزرگوار را گرامی داشت.

وی در ادامه جذب ؛ تربیت و آموزش ؛ سازماندهی ؛ حفظ و انسجام و نقش آفرینی را از جمله رسالت‌های بسیج مستضعفین عنوان کرده و بر لزوم اهتمام  و استحکام  ارکان بسیج در جهت استحکام خیمه انقلاب تاکید کرد .

رضایی عرصه علمی پژوهشی را به عنوان شاخص اصلی پیشرفت در بسیج عنوان کرده و بر  نظارت و تعامل و ارتباط موثر بسیج اساتید  تاکید نمود.

‌در ادامه سرهنگ رضایی به بررسی موارد و آسیب‌های حوزه جذب پرداخته و مشکلات جذب و فرآیند آن  را بر شمرد و از حذف برخی بروکراسی‌های زائد در فرآیند جذب اعضا خبر دارد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در تسهیل فرآیند جذب گفت: در همه اقشار تسهیلاتی صورت گرفته تا اعضا در بدو ورود دارای عضویت فعال شوند.

مسئول جذب سازمان بسیج مستضعفین از تغییر رویکرد در عرصه فرهنگی هنری از حضور محوری به فعالیت محوری سخن گفت و به رویکرد جدید بسیج بر اساس سند انتظار و بومی سازی مجموعه‌های نقش آفرین و مبانی و اصول این مجموعه‌ها بر اساس مهارت، دانش، تخصص اشاره کرد. 

رضایی به دو بال تربیتی و مهارتی اساتید به عنوان مسئول هسته‌های علمی اشاره کرده و شاخصه هدایت و راهبری و مدیریت در این مسیر را از ویژگی‌های بسیج علمی و بسیج اساتید دانست.

وی درپایان سخنان خود ضمن اشاره  به دو طیف مقبول و مطلوب در سند انتظار و عیار شایستگی و ارزیابی هر دو طیف عنوان کرد که بسیج اساتید میتواند جریان ساز و گفتمان ساز باشد و خواص و نخبگان در این قشر باید شناسایی شوند و با مشارکت و هم‌افزایی بستر تعالی را فراهم کنند.

در ادامه این نشست معاونین سرمایه انسانی  کانون‌های استادی سراسر کشور به بحث و تبادل نظر و ارائه مسایل و مشکلات استان و کانون‌های کشوری پرداختند.

گفتنی است در این نشست از خدمات و تلاش‌های حجت‌اله جعفریان، مسئول بسیج اساتید دانشگاه گنبد کاووس به عنوان مسئول کانون موفق تقدیر شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar