سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۲۸۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۹- ۳۸: ۱۶
 از سوی بانک صادرات در کدال منتشر شد:
شفاف‌سازی مبنای تسعیر اقلام پولی دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک صادرات ایران در نامه به سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام و در کدال منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، شفاف‌سازی مبنای تسعیر اقلام پولی دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک صادرات ایران در نامه به سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام و در کدال منتشر شد.
 بانک صادرات ایران براساس نامه‌ای که در کدال منتشر شده، به رییس اداره نظارت بر گروه مالی و خدماتی سازمان بورس و اوراق بهادار، درباره شفاف‌سازی در خصوص مبنای تسعیر اقلام پولی دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی نوشت:
بازگشت به نامه شماره ۶۱۷۴۳۷ مورخ ۱۳۹۹٫۰۱٫۶ و باستناد ماده ۲ مکرر ۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد آن سازمان محترم، همانگونه که استحضار دارند؛
مطابق بخشنامه شماره ۹۸/۴۵۰۵۰۸ مورخ ۱۳۹۸٫۱۲٫۲۸ مدیریت کل محترم مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مبنای تسعیر اقلام پولی دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی برای پایان سال مالی ۱۳۹۸ به منظور اعمال در دفاتر و تهیه صورت‌های مالی، مبلغ ۱۰۲٫۰۰۰ ریال برای هر یورو (۹۰.۰۰۰ ریال برای هر دلار آمریکا) و سایر اسعار بر مبنای نرخ برابری آن به یورو در پایان سال تعیین گردیده است.

 مزید استحضار نرخ تسعیر اعمال شده در صورت‌های مالی پایان سال مالی ۱۳۹۷، مبلغ
۰۰۰ .۸۵ ریال برای هر یورو و مبلغ ۰۰۰ .۷۵ ریال برای هر دلار آمریکا بوده است. همچنین آن دسته از اقلام پولی دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی که به نرخ های سامانه نیما و سامانه الکترونیکی ارزی (ETS) ایجاد شده‌اند، می‌باید شناسایی و براساس شروط مندرج در بندهای (الف-۱ و الف-۲) بخشنامه مذکور تسعیر شوند.

 لذا با اعمال بخشنامه اخیرالذکر، وضعیت باز ارزی این بانک مثبت شده و تبعا آثار درآمدی به همراه خواهد داشت. لیکن تصدیق می‌فرمایید؛ تعیین آثار مالی با اهمیت ناشی از اعمال بخشنامه فوق بر صورت‌های مالی این بانک برای سال منتهی به ۱۳۹۸٫۱۲٫۲۹ منوط به تهیه صورت وضعیت باز ارزی با رعایت شروط جدید و هم چنین محاسبه ذخیره کاهش ارزش مطالبات ارزی خواهد بود که پس از تکمیل فرآیند مذکور، جهت اطلاع سهامداران محترم بانک افشا می‌گردد. خواهشمند است دستور فرمایید مراتب را یادداشت نمایند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar