سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۲۹۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹- ۲۹: ۱۵
سردار رستمعلی رفیعی آتانی فرمانده لشکر عملیاتی مردم پایه 10 حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) با انتشار دلنوشته‌ای خطاب به خانواده شهیدان فهمیده با ایشان ابراز همدردی کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، سردار رستمعلی رفیعی آتانی فرمانده لشکر عملیاتی مردم پایه 10 حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) با انتشار دلنوشته‌ای خطاب به خانواده شهیدان فهمیده با ایشان ابراز همدردی کرد.

دلنوشته فرمانده لشکر عملیاتی 10 حضرت سیدالشهداء (ع) البرز برای خانواده شهیدان فهمیده

متن نامه را در ادامه بخوانید:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

نوجوانی در صحنه دفاع مقدس عملی انجام داد از جنس عمل صالح از مجاهد فی سبیل الله ، تانک آمده بود و او در روبروی تانک قراراست که برای تاریخ حرف حقی را باعمل خویش ماندگار سازد دستان او می شود مرکب این مسیر ، خونش مرکب و نارنجک بهانه ای تا خلق فداکاری بزرگ از این نوجوان فهمیده در تاریخ رقم خورد ، تصاویرش بر بسیاری از تابلو ها ی شهرها ، نامش بر بسیاری از مکانها ی ماندگار، یادش در دل همه حقیقت طلبان و توصیفش از زبان امام روشن ضمیرمان  که فرمود:رهبر ما آن طفل 13ساله ای است که نارنجک به کمر بسته ....همچون ستاره ای  می درخشد.

حسین آقای فهمیده  در کار حسینی و فهمیده گی کار را تمام کرده بود . این روزها یک حسین دیگر هم از دریای حسینیان ملت عاشورایی می درخشد و آن حسینی است که حاج قاسم عزیز سفارش کرده بود که در کنار او دفن شود –حسین پسر غلام حسین -. حسین های ملت  عاشورائی کم نیستند اما بهانه ی این نوشتار ادای دینی است نسبت به  والدین شهیدان عزیز فهمیده .

حاج قاسم عزیز در توصیف والدین شهید می فرمود: هر وقت خبر فوت یکی از والدین شهید را می شنوم غصه دار می شوم ، والدین شهید واسطه های فیض الهی هستند، تعبیر ایشان این بود.

از زمان شهادت شهیدان فهمیده تا به امروز وافق روشن پیش روی تاریخ هر چه برکات حاصل شود قبل از آنکه از شهید بدانیم از شهید پروها باید بدانیم ، خداوند متعال شأنیت تربیت شهید را در پدر و مادر او قرار داده بود، حال با این نگاه و توجه می دانیم غصه ی حاج قاسم از چه عمقی برخوردار بود و ما غصه دار داغ والدین شهیدان فهمیده هستیم .

فداکاری شهید حسین آقای فهمیده باید در امتداد خط سرخ شهادت جاری و ساری باشد . 30 روز پیش در 12 اسفند 98 مادر آسمانی شهیدان فهمیده به عزیزان خود پیوست، درست  30روز بعد پدر شهیدان فهمیده مسافر این خانواده ی نور بال در بال ملائک به جمع مسافران بهشتی خود رسید.

در این نوشتار مختصر روایت یک قطعه دیگر از فداکاری خانواده معزز فهمیده را وظیفه خود دانستم به علاقمندان شهیدان تقدیم کنم.

این روزها کشور مهمان ناخوانده ای داشت ، شیوع ویروس کرونا، از همه ی رزمندگان جبهه سلامت پزشکان، پرستاران، جامعه بزرگ بهداشت و درمان، تصمیم گیران، تصمیم سازان تقدیر و تشکر می کنیم، از ملت بزرگ ایران تقدیر و تشکر می کنیم که به دستور العمل ها، توصیه های دینی مراجع عظیم و عزیز بخصوص رهبری حکیم و بزرگ عمل کردند.

اما فداکاری خانواده شهیدان  فهمیده با همه فداکاریها فرق دارد، دلهای مشتاق و علاقمند به شهیدان فهمیده در حسرت وغربت روایت حقیت و معنی است. می‌خواستن در تجلیل و تکریم و تشیع پیکر مطهر ام شهیدان و ابو شهیدان رستاخیز بزرگی خلق کنند ، می خواستند قصه ی غصه ی از دست دادن واسطه های فیض را شیدائی تر فریاد بزنند.

آخر ما ملت عاشورا هستیم ترویج و تبلیغ فرهنگ عاشورا حیات بخش است .در تجلیل وتکریم مادر و پدر شهیدین به دنبال تفسیر و مرام شهیدان عزیز خود هستیم  اما بستگان و نزدیکان خانواده شهیدین فهمیده خالق و صاحب عمل به یک تکلیف الهی دیگر از جنس کار شهیدانشان شدند .آنها  با عمل به فرمایش رهبری عزیز و کارشناسان پزشکی از تشیع  باشکوه عزیزان شکوهمندشان صرف نظر کردند تا دوبار ه به ما بیاموزند که ما همیشه امنیت ،سلامت ،آسایش ملت عزیزمان را از تعلق خاطر به عزیزانمان بیشتر دوست داریم، چون برای آن همه عظمت پار ه های تنمان را فدا کردیم و به تعبیر حاج قاسم : «برادران و خواهران عزیز ایرانی من، مردم پر افتخار و سربلند که جان من و امثال من، هزاران بار فدای شما باد، کما اینکه شما صدها هزار جان را فدای اسلام و ایران کردید و.. من شما را از پدر و مادرم و فرزندان و خواهران و برادران خود بیشتر دوست دارم، چون با شما بیشتر از آنها بودم؛ ضمن اینکه من پاره تن آنها بودم و آنها پاره وجود من،اما آنها هم قبول کردند من وجودم را نذر وجود شما و ملت ایران کنم».

خانواده  محترم شهیدان  فهمیده :

ما و همه ی علاقمندان مکتب شهیدان قدر این فداکاری و لحظه شناسی شما را می دانیم . از روز رحلت مادر شهیدان تا روز آسمانی شدن پدر شهیدان دیده ام و شنیده ام که چقدر دلها سمت سوی بیت بزرگ شهیدان شما بود ، در دل سر تعظیم فرود آوردیم که از تجمع ظاهری  مردم  بر گرد پیکر والدین شهیدین محروم شدند اما دل همه مشتاقان به خانواده های شهدا، مسیر شهادت ، ایثار ، فداکاری که خانواده شما در شمار برجستگان آن قراردارد تبدیل شده به یک حسینیه برای حسین آقای شما، یک زینبیه برای خواهران شهیدین فهمیده و یک دنیا تجلیل از دنیای ماندگار و شیرین ابدی عزیزان شما  در جلوی دیدگان همه بوجود آمده است . مطمئن باشید به فضل خدا با رخت بستن ویروس منحوس کرونا حماسه بزرگی را مردم خوب استان البرز و علاقمندان شهیدین عزیزشما و ما بر پا خواهند کرد و آن روز با دعای شما دور نیست .

 

 برادر شما سرتیپ دوم پاسدار رستمعلی رفیعی آتانی

فرمانده لشکر عملیاتی مردم پایه 10 حضرت سیدالشهداء (علیه السلام)

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar