حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
پژوهشگران تبریزی موفق به تولید محلول ضدعفونی کننده قوی دست و سطوح با عنوان نانوکلینیا با استفاده از نانوذرات نقره و اکسید روی شدند.
کد خبر: ۹۲۲۹۶۷۷
|
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، پژوهشگران تبریزی موفق به تولید محلول ضدعفونی کننده قوی دست و سطوح با عنوان نانوکلینیا با استفاده از نانوذرات نقره و اکسید روی شدند.

 عضو هیات علمی دانشگاه تبریز گفت: گروهی از اعضای هیات علمی دانشگاه و صنعتگران با سابقه که تجربه قابل توجهی در حوزه نانوفتونیک دارند، تلاش می‌کنند تا محصولاتی بر پایه نانو تولید کنند.

 رستمی با اشاره به نانو ذرات نقره و اکسید روی به‌کار رفته در این محلول ضدعفونی کننده گفت: از محلول ضدعفونی نانوپایه جدید می‌توان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی و رفع آلودگی‌هایی با منشا باکتری استفاده کرد.

وی با مقایسه این محلول ضدعفونی کننده با سایر مواد ضدعفونی کننده در بازار افزود: این محصول به‌دلیل داشتن نانو مواد نقره و اکسید روی علاوه بر اثر روی باکتری برای از بین بردن انواع میکرواورگانیسم‌ها بسیار مفید و قوی عمل می‌کند. این محلول بدون نیاز به آبکشی و خشک کردن، سطوح و دست‌ها را تمیز و ضدعفونی می‌نماید و با وجود ترکیبات مرطوب‌کننده و نرم‌کننده از خشکی پوست جلوگیری می‌کند.

رستمی با اشاره به دریافت گواهی‌نامه نانو مقیاس برای تولید این محلول گفت: محلول ضدعفونی کننده نانوکلینیا علاوه‌بر گواهی نانومقیاس، تائیدیه سازمان غذا و دارو را نیز دریافت کرده است.

ارسال نظرات
پرطرفدارترین
آخرین اخبار