سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۳۰۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹- ۲۳: ۱۹
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خوانسار در گفت‌وگو با «بسیج»:
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خوانسار گفت: رزمایش دفاع بیولوژیکی با عنوان طرح مطهر که ضدعفونی کلیه معابر اصلی و فرعی شهرستان ظرف مدت 48 ساعت انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از خوانسار، سرهنگ مجیری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خوانسار  به سوالات مطرح شده درباره اقدامات بسیج و سپاه در راستای مبارزه با کرونا پاسخ داد.

بسیج: درباره برگزاری رزمایش توضیحاتی بفرمایید:

رزمایش دفاع بیولوژیکی با عنوان طرح مطهر که ضدعفونی کلیه معابر اصلی و فرعی شهرستان ظرف مدت 48 ساعت انجام می شود.

-آیا این جزء وظایف و ماموریتهای سپاه و بسیج است و یا اینکه داوطلبانه قدم به این صحنه گذاشتید؟

*ما هر کجا که مردم درگیر مشکلی باشند وظیفه خودمان می دانیم برای رفع این مشکل تمام تلاش خود را بگذاریم و برای خودمان مأموریت تعریف می کنیم و اکنون هم تا ریشه کنی این ویروس منحوس در کنار مردم خواهیم ماند.

- حدودا چه استعدادی از پاسداران و بسیجیان و امکانات خودرویی و موتوری شما امروز در این رزمایش حضور دارند؟

*امروز یک کار مشترک با استفاده از ظرفیت های مختلفی را برنامه ریزی کردیم، خیرین مردمی که با تجهیزات کشاورزی خود کمک کردند بالغ بر 10 دستگاه تراکتور ، امکانات شهرداری خوانسار بالغ بر 10 دستگاه آب پاش و آتش نشانی و غیره و خودروهای سپاه و نیروهای داوطلب بسیجی و پاسدار که حدود 70 نفر درگیر این مأموریت بودند.

 

- تا کنون چه کارهایی را در راستای پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا در سطح شهرستان انجام داده اید؟

*از ابتدای شروع اپیدمی این بیماری با تهیه مایحتاج بهداشتی مردم فعالیت خود را شروع کردیم و تاکنون 12 هزار و پانصد مایع ضدعفونی کننده دست، 30 هزار انواع ماسک، 3 هزار لیتر مایع ضدعفونی کننده سطوح که با ترکیب با آب سیصد هزار لیتر افزایش می یابد را انجام دادیم و توانستیم با بسیج همگانی در مدت 10 روز طرح بسیج ملی غربالگری سایت سلامت شهرستان را به 60 درصد ارتقاء دهیم.

 -در پایان اگر نکته ای وجود دارد که در سوالات به آن پرداخته نشده بیان کنید

*ان شاء الله این رزمایش فردا با ضدعفونی مناطق روستایی پایان می یابد و در صورت نیاز بارها قابل تکرار است که امیدوارم با کمک های مردمی و همراهی دستگاه های دولتی این کار هر چه سریع تر صورت گیرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar