سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۴۳۴۳۱
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹- ۵۸: ۲۳
استاندار همدان:
استاندار همدان با اشاره به همکاری بسیار ارزشمند کسبه و بازار و اتحادیه‌های مختلف در مقابله با کرونا گفت: با این کار سلامت مردم تضمین شد، به شکلی که امروز در استان همدان با یک هزار و ۷۳۰ نفر جمعیت روزی ۶ الی ۷ نفر تست مثبت کرونا داریم.

روزی ۶ الی ۷ نفر تست مثبت کرونا داریم/ ویژگی مهم استان همدان روحیه ایثار و فداکاری و مردم‌داری آن استبه گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، سیدسعید شاهرخی در آیین افتتاحیه مرکز نیکوکاری اصناف و رسانه که با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: ویژگی مهم استان همدان روحیه ایثار و فداکاری و گذشت و مردم‌داری آن است.

وی گفت: این ویژگی با ارزش و این سرمایه بزرگ معنوی که نزد مردم است، موجب توفیقات بزرگی در عرصه‌های مادی و معنوی و اجتماعی شده است.

استاندار همدان با بیان اینکه ما در عرصه نیکوکاری محبت، دوستی و مودت بین مردم آوازه خوبی داریم، اظهار کرد: همین دست مایه‌ای شده است که به لطف خدا در عرصه فرهنگی و هنری و نیکوکاری توفیقات خوبی داشته باشیم.

وی با اشاره به بازگشایی و شروع فعالیت رسمی مرکز نیکوکاری اصناف و رسانه گفت: اقشاری که قبل از این بازگشایی هم ما شاهد اثرگذاری و فعالیت آنها بودیم.

شاهرخی گفت: بیماری کرونا فشار بسیار سنگینی روی مردم و دولت و کادر درمانی ایجاد کرد و وحشتی ایجاد شد که اگر همکاری و مشارکت مردم نبود محال ممکن بود که امروز این جایگاه را در دنیا در بحث مقابله با ویروس کرونا داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ما منکر ایثار فداکاری رشادت از خودگذشتی کادر درمان خود نیستیم، گفت: کادر درمان واقعا خوش درخشیدند.

استاندار همدان عنوان کرد: همکاری و مشارکت و اعتماد اقشار مختلف مردم به ویژه دو قشری که امروز رسماً تابلوی خود را بالا می‌برند و کار خود را از دیرباز شروع کرده‌اند بسیار موثر بود.

وی ابراز داشت: در بحث فاصله‌گذاری اجتماعی با یک پیام و مصوبه اولین کرکره‌ها در شهر همدان پایین کشیده شد و ما شاهد همکاری بسیار ارزشمند کسبه و بازار و اتحادیه‌های مختلف بودیم.

شاهرخی گفت: این همکاری نقش بسیار ارزشمندی در سلامت مردم داشت همکاری که به قیمت فشار شدید روی اقتصاد خانواده کسبه و بازار آمد، اما با این کار سلامت مردم تضمین شد، به شکلی که امروز در استان همدان با یک هزار و ۷۳۰ نفر جمعیت روزی ۶ الی ۷ نفر تست مثبت کرونا داریم.

وی ادامه داد: در استان همدان اصحاب رسانه ما از بهترین اصحاب رسانه هستند که به دنبال آگاهی‌بخشی بدون هیچ گونه توقعی و حاشیه‌ای فعالیت می‌کنند.

استاندار همدان با بیان اینکه وجود اصناف و بازاریان و تولیدکنندگان و رسانه‌ها در کنار مدیریت اجرایی استان به مثابه یک وزنه اثرگذار شاهد هستیم، افزود: در دو هفته اول با به وجود آمدن ویروس کرونا ما در سراسر کشور مشکلات شدیدی برای مواد شوینده و ماسک و تجهیزات پزشکی داشتیم که به همت تولیدکنندگان، اصناف و بازیاریان نیاز استان را تامین شد.

وی تصریح کرد: به هر شکل نیاز مردم تامین شد و کادر پرستاری ما برای تجهیزات معطل نماند که جان خود و بیمارشان به خطر بیافتد و این همکاری‌ها و همراهی مردم باعث شد که هیچ جا شرمنده نشویم و کسی را به خاطر بی‌پولی و نداشتن تخت و ... در بیمارستان بستری نکنیم و بین پیر و جوان فرق نگذاشتیم و هیچ گاه این صحنه‌های زشت را در کشور و استان ندیدیم، این در حالی بود که همه این اتفاقات ناشایست را در اروپایی که ادعای تمدن و حقوق بشر دارد، در رسانه‌ها دیدیم.

شاهرخی تصریح کرد: ما مفتخر هستیم که از چنین مردم متدین و متمدن برخورداریم و بین مردم و مسئولین اعتماد وجود دارد که نمونه بارز این اعتماد بعد از مصوبات ستاد ملی کرونا مردم بعد از چندین هزار سال سنت دیرینه سیزده بدر را ترک کردند و همراهی کردند.

وی ضمن تقدیر از مردم و نخبگان، اصناف، مجامع و اتحادیه‌ها و مراکز مختلف که به کمک آمدند، اظهار داشت: این وفاق و همدلی که ریشه از فکر و روح و اندیشه این مردم در استان دارد توفیقات خوبی را نصیب استان کرده است.

استاندار همدان گفت: اگر امروز اقتصاد ما در استان سرپا است به لطف خدا و صنعتگرانی است که بی‌توجه به تحریم‌ها کار می‌کنند و فعال هستند و کمترین حاشیه‌ای در استان نیست و به برکت روح شهدای گرانقدر این وفاق ایجاد شده که جای سپاس و قدردانی است.

وی ضمن گرامیداشت روز قدس گفت: با توجه به گسترش سراسر این ویروس در دنیا و کشور ما با همه وجود به فرمایشات مقام معظم رهبری مجدد لبیک خواهیم گفت و بیانات ایشان را خواهیم شنید و در شهرهایی که اعلام وضعیت سفید شده است راهپیمایی خواهیم داشت و به لطف خدا شاهد پیروزی جبهه مقاومت بر کفر و استکبار و رژیم صهیونیسمی خواهیم بود و روز قدس را به شکل دیگری گرامی خواهیم داشت.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar