سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۴۶۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹- ۴۶: ۰۹
سرهنگ بهرام میرزای معاونت فرهنگی و هنری سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: مقاومت ایران در برابر ابرقدرت ها وشکل گیری جریان مقاومت در منطقه ثمره تفکر ناب امام خمینی (ره) است.

سرهنگ پاسدار بهرام میرزایی  در گفتگو با خبرنگار بسیج از کرمانشاه : ضمن تسلیت سالروز درگذشت امام راحل اظهار داشت: امام خمینی(ره) صرفاً یک رهبر نبود و علاوه بر نقش رهبری خاصی که در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی داشتند مولد یک جریان و گفتمان مقاومت بودند.

وی افزود: در ذیل نگاه امام خمینی(ره ) مباحثی نظیر اسلام سیاسی مطرح می‌شود و در حوزه سیاست خارجی و تحولات منطقه نیز نسبت به یک قاعده دینی پررنگ به نام نفی سبیل گام برداشتند.

وی گفت: قاعده نفی سبیل به این معناست که خداوند راهی برای تسلط کفار بر مسلمین باز نکرده و در چنین شرایطی سرسپردگی برخی کشورهای مسلمان به کفر عامل عقب ماندگی آنها و بازدارندگی علیه آنها محسوب می شود.

وی بیان کرد: با همین باور امام راحل با تکیه بر ایمان و آگاهی خود، انقلاب را به ثمر رساندند و آن را محدود به مرزها نکردند که اکنون شاهد به ثمر رساندن انقلاب اسلامی با رشد جریان‌های مقاومت در منطقه و نیز جریان های آزادی خواه در سراسر دنیا هستیم درحالی که این همه تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

وی عنوان کرد: وقتی انقلاب اسلامی ایران توسط امام راحل به ثمر نشست بسیاری از تئوریسین ها و نظریه پردازان غربی می خواستند این پدیده را بر اساس الگوها و تئوری های قبلی خود توجیه کنند اما به هر دری زدند نتوانستند زیرا مولفه‌ها و باورهایی که امام راحل با آن انقلاب اسلامی را به ثمر رساندند از سوی های غربی ها قابل محاسبه نبود با این حال فیلسوفی به نام فوکو در این باره اعلام کرد تا زمانی که نتوانیم مولفه‌هایی مانند شهادت و مهدویت را پیدا کنیم نمی توانیم بفهمیم انقلاب اسلامی چیست؟ چه ابعادی دارد و چه پدیده بزرگی است.

میرزایی  تصریح کرد: این روند هنوز هم ادامه دارد و در طول انقلاب اسلامی و حتی بعد از رحلت امام راحل و در دوران رهبر معظم انقلاب نیز شاهد این بودیم که جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از مقاطع حساس که محاسبات دستگاه های امنیتی، سیاسی، نظامی و اقتصادی غرب نشان می داد یک کشور پس از این همه تهدید و فشار باید تسلیم شود در مقابل آنها استوار ایستاد و حرکت رو به جلو خود را ادامه داد که این ثمره تفکر ناب امام راحل است.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar