حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
سازمان بسیج حقوق دانان طی صدور بیانیه ای اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا را محکوم کرد
بیانیه تحلیلی، تبیینی۲۱۳۳۳ حقوق دان انقلابی در محکومیت اقدامات ضد حقوق بشری و تحریمی آمریکاو مطالبه گری از سازمانهای بین المللی برای مقابله با آن
کد خبر: ۹۲۴۸۸۲۱
|
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

إِنْ‌ تَکُونُوا تَأْلَمُونَ‌ فَإِنَّهُمْ‌ يَأْلَمُونَ‌ کَمَا تَأْلَمُونَ‌ وَ تَرْجُونَ‌ مِنَ‌ اللَّهِ‌ مَا لاَ يَرْجُونَ‌ وَ کَانَ‌ اللَّهُ‌ عَلِيماً حَکِيماً﴿نساء/۱۰۴﴾ إِن تَمْسَسْكُمْ حَسَنَةٌ تَسُؤْهُمْ وَإِن تُصِبْكُمْ سَيِّئَةٌ يَفْرَحُوا بِهَا وَإِن تَصْبِرُوا وَتَتَّقُوا لَا يَضُرُّكُمْ كَيْدُهُمْ شَيْئًا إِنَّ اللَّـهَ بِمَا يَعْمَلُونَ مُحِيطٌ ﴿آل عمران/١٢٠﴾

اگر شما درد و رنج می‌بینید، آنها نیز همانند شما درد و رنج می‌بینند؛ ولی شما امیدی از خدا دارید که آنها ندارند؛ و خداوند، دانا و حکیم است. اگر نیکی به شما برسد، آنها را ناراحت می‌کند؛ و اگر حادثه ناگواری برای شما رخ دهد، خوشحال می‌شوند. (امّا) اگر (در برابرشان) استقامت و پرهیزگاری پیشه کنید، نقشه‌های (خائنانه) آنان، به شما زیانی نمی‌رساند؛ خداوند به آنچه انجام می‌دهند، احاطه دارد.

 

انقلاب اسلامی ایران در حالی وارد دهه پنجم حیات خود می شود که حِقد و کینه توزی دشمن و جنگ تمام عیار استکبارجهانی و ایادی آن، علیه انقلاب اسلامی ایران و کانون های مقاومت جهان به دلیل پیشرفت و توفیقات روز افزون ایران اسلامی، به وضوح قابل مشاهده است. در این جنگ تمام عیار، دشمن از هر آنچه در توان دارد بهره می گیرد تا از رهگذر فشار های اقتصادی و سیاسی و تهدید های نظامی و حتی تحریم ضد انسانی دارو، بتواند این سد عظیم و مستحکمِ مقابل خود را که مانع از رسیدن به آرزوهای استثمار گرایانه خود در جهان است، بشکند.

مجلس سنای آمریکا در اولین ماه های پیروزی انقلاب، ایران اسلامی را تحریم و اعلام کرد که تا شش ماه دیگر این انقلاب از بین خواهد رفت. اما امروز کسانی که آرزوی نابودی ایران اسلامی را داشتند، همه زیر خاک هستند و جمهوری اسلامی ایران این شجره طیبه ۴۰ سال است که به سمت عظمت و تعالی در حرکت بوده و ریشه های آن هر روز عمیق تر و بدنه آن تنومند تر گردیده است. در واقع با ظهور این قدرت معنویِ نوظهورِ پر تلاشِ پر انگیزه، که دنیا آن را نمی شناخت، قدرت ظاهری استکبار ترک خورد و این ترک هر روز عمیق تر می شود.

اما مدتی است که کشورهای جهان و نیز ملت بزرگ ایران، درگیر و دار مقابله با ویروس منحوس کرونا هستند. در این حال که کشورهای دیگر تمام توان خود را برای مهار شیوع این بیماری و درمان بیماران متمرکز کرده اند، ملت ایران از یک طرف با این ویروس و از طرف دیگر با تحریم های ناجوانمردانه و غیر انسانی و ظالمانه آمریکا مواجه شده است.

نباید فراموش شود که حتی خیلی پیش‌تر از شیوع کرونا، اثر تحریم های دارو بر علیه سلامت و نظام درمانی ملت ایران ثابت شده بود و اگر تا پیش از این در آسیب رساندن تحریم های امریکا در حوزه دارو و درمان و سلامت نسبت به مردم ایران تردیدی وجود داشت، امروز در میانه شیوع کرونا دیگر هیچ تردیدی در این خصوص وجود ندارد و مقامات امریکایی خود اعتراف می کنند این فشار حداکثری، بر جمعیت غیر نظامی و مردم بی گناه با هدف ایجاد نارضایتی علیه حاکمیت ایران طراحی شده است و امروز که خبیث‌ترین دشمن ملت ایران، آمریکا و مسئولان شارلاتان و دروغ‌گوی آن، انواع و اقسام خصوصیّات زشت اخلاقی را در کنار ظلم و ستم بر ملت ایران و نقض حقوق بشر دنبال می کنند، جامعه حقوقی کشور و حقوق دانان انقلابی به عنوان بخش مهمی از بدنه ی این نظامِ مستحکم و مقاوم، نقش و جایگاهی ویژه در ایستادگی مقابل نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جنایتکار و دفاع از حقوق ملت مقتدر و در عین حال مظلوم ایران دارد و در قبال این ظلم فاحش ضد حقوق بشری، بعنوان قشری مطالبه گر و عدالتخواه وظیفه سنگین تری نسبت به دیگران بر دوش خود احساس می کند. از این رو نکاتی را در راستای روشنگری و تبیین اقدامات خصمانه و ضد حقوق بشری آمریکای نژاد پرست و تروریست اعلام می دارد که ذیلا به آن اشاره می شود.

۱- تحریم ها ناقض حقوق بین الملل، خلاف حقوق بشر و محکوم است

رویکرد ضدانسانی آمریکا در تداوم تحریم ها علیه ایران، پیش‌شرط‌های آمریکا برای فروش دارو و تجهیزات پزشکی حتی در زمان شیوع بیماری کرونا، بر خلاف مسائل انسان‌دوستانه و شدیدا محکوم است. واین اقدامات ناقض قوانین بین‌المللی است.

تحریم دارو، تجهیزات پزشکی، و مواد غذایی و تحریم‌هایی که سبب عدم دسترسی به دارو و سایر امکانات پزشکی می گردد، به طور مستقیم حق حیات و زندگی بشریت را به خطر می‌اندازد و آشکارا تهدیدی مستقیم علیه حق حیات انسان ها و ناقض بنیادی‌ترین حقوق بشری است.

مقامات دولتی آمریکا در اقدامی نمایشی و یک بازی سیاسی – روانی، خواهان کمک به ایران برای مقابله با کرونا شده بودندکه این ادعایی عجیب و مضحک است؛ آنان ادعا دارندکه هیچ محدودیتی برای کمک‌های بشردوستانه به ایران برای مبارزه با کرونا، صادرات اقلام بشردوستانه، دارو و غیره وجود ندارد. در حالی که در میدان اقدام و عمل؛ عملکرد دولت تروریستی ترامپ کاملا مغایر با این ادعاست. ادعای کمک به ایران برای مقابله با کرونا از سوی کشوری که با تروریسم اقتصادی خود باعث فشارهای گسترده بر مردم ایران شده و حتی راه خرید دارو و تجهیزات پزشکی را مسدود کرده است، ادعایی بی شرمانه و سراسر کذب است.این سخنان مقامات آمریکایی، دروغ پردازی و تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر سیاست‌های عمیقا ضد اخلاقی آن‌هاست. آمریکا باید به جای عوام فریبی، تحریم‌های غیرانسانی و غیر قانونی خود علیه ایران را لغو کرده و به زورگویی و تجاوز علیه بشریت در دنیا خاتمه دهد.

۲- سازمان های نظارتی بین المللی باید نسبت به آزمایشگاههای متعددآمریکا در منطقه و جهان اقدام به راستی آزمایی نمایند

سازمانهای نظارتی بین المللی که ادعای دفاع از حقوق بشر و انجام اقدامات بشر دوستانه دارند، و هدف اصلی از ایجاد و فعالیت آنها نظارت بر اقدامات و فعالیت های مختلف کشورها و راستی آزمایی اظهارات آنها در عرصه های مختلف است؛ باید در راستای دفاع از حقوق بشر اقدام به نظارت و راستی آزمایی از فعالیت های آزمایشگاه های بیولوژیکی امریکا نمایند.آمریکایی‌ها با داشتن آزمایشگاههای متعدد بیولوژیکی در سراسر جهان خصوصا در منطقه غرب آسیا که معلوم نیست آیا بدنبال خدمات پزشکی هستند یا تروریسم بیولوژیکی، خود در مظان اتهامند و هیچ عقل سالمی باور و اعتماد ندارد که این آزمایشگاهها با گستردگی جغرافیایی و پراکندگی قابل توجه در جهت رفع مشکلات علمی، بهداشتی و پزشکی در دنیا ایجاد شده اند .

 

۳- ساز وکار نظام بین المللی منفعلانه است

ساز وکار نظام بین المللی در برابر جنایات دولت تروریستی امریکا و اقدامات ضد حقوق بشری آن دولت، منفعلانه است.کشتار انسانهای آزادیخواه و همچنین اقدامات یکجانبه و غیرقانونی در مبارزه با خواست ملت ها و سرکوب حقوق مسلم انسانها، مساله امروز این دولت جنایتکار نیست. ایالات متحده امریکا بوسیله تحریم ها و با اطمینان از عدم مطالبه گری جامعه بین المللی، ظالمانه ترین اقدامات ضد انسانی را علیه انسانیت و بشریت انجام می دهد. انتظار از جامعه بین المللی خصوصاَ سازمان ملل متحد آن است که یک دادگاه بین المللی کیفری ویژه دولت امریکا تشکیل دهد. در این شرایط از جامعه جهانی، نهادها و مجامع حقوق بشری انتظار می‌رود که درقبال سیاست ها و اقدامات ضدبشری آمریکا علیه مردم ایران و دیگر کشورها واکنش مناسب نشان داده و با محکوم کردن این گونه اقدامات، فشارهای خود به واشنگتن برای تغییر سیاست های کنونی اش در ضدیت با ایران اسلامی و مظلومین جهان را افزایش دهند.

۴- بانک جهانی باید استقلال خود را حفظ کرده و کارکرد تخصصی پیدا کند

بانک جهانی که یکی از مهمترین اهدافش، کمک به توسعه کشورهای در حال توسعه از طریق اعطای وام است، در بحبوحه شیوع این بیماری و نیاز کشورها، با کارشکنی دولت آمریکا، با اعطای وام به ایران مخالفت می نماید که این مصداق نقض کنوانسیونهای ژنو، جنایت علیه بشریت و از مصادیق روشن اهانت به کرامت انسانی است و خود جرمی مستقل به حساب می آید. اگر چه به فرموده رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی ایران به لطف الهی و با اتکاء به ظرفیت های داخلی، این مساله را رفع خواهد نمود.

 

 

۵- دیوان لاهه و جنایت علیه بشریت

بر اساس ماده ۶ اساسنامه دیوان، کشتن و از بین بردن اشخاص در سطح وسیع در چارچوب یک حمله گسترده یا سازمان یافته علیه یک جمعیت غیر نظامی، جرم تلقی شده و جنایت علیه بشریت محسوب می شود که در آن تحقق منازعه مسلحانه شرط نشده است. از طرفی رای دیوان مورخ ۲۹ نوامبر ۱۹۹۶ تصریح کرده است که جرایم جنایت علیه بشریت، اعمال به شدت خشونت آمیزی هستند که با هجمه به اساسی ترین حقوق موجودات بشری همچون حیات و آزادی، صحت وسلامت جسمانی و روانی و کرامت انسانی ، به آنان آسیب وارد می کند. جرائم ضد بشریت از اعمال غیر انسانی بوده که به جهت گسترده بودن به شدت مرزهای مدارا و بردباری در جامعه بین الملل را در نوردیده و به ناچار باید مجازات مرتکبان آنها را درخواست کرد. خصیصه استمرار و آسیب شدید برای اثبات تحقق این جرم کافی است؛که تحریم های آمریکا همه این شاخص ها را داراست.

 

 

۶- نسل کشی و کنوانسیون۱۹۴۸

حمایت از انسان و حفظ کرامت انسانی، پایه نهایی تعهد در نظام بین المللی و مبنای حقوق بشردوستانه است. جلوگیری از رسیدن دارو به بیمارانی که در معرض بیماری های صعب العلاج هستند، مطابق قواعد حقوق بین الملل مصداق بارز نسل کشی خواهد بود. و مسببان آن می بایست به طریق قانونی مورد محاکمه قرار گیرند. صادر کنندگان اقلام و کالاهای بشر دوستانه مانند دارو و تجهیزات پزشکی نباید به بهانه تجارت با ایران توسط امریکا تحریم شوند. ماده شش کنوانسیون ۱۹۴۸ در مورد نسل کشی، مقرر داشته است که این جرائم باید از سوی دادگاه ذی صلاح دولتی که جرم در قلمرو دولت آن اتفاق افتاده و یا دادگاه کیفری بین المللی که دولت های متعاهد صلاحیت آنرا پذیرفته اند، مورد رسیدگی قرار گیرد. لذا می توانیم اشاره ای به اهمیت شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد بکنیم که با رای دولتهای عضو شورا، پرونده بررسی وضعیت در یک کشور خاص به جریان می افتد. و سهم این شورا در به ثمر رساندن محاکمه آمریکا قابل توجه است.

 

۷- تروریسم دولتی آمریکا

ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی از سوی نیروهای آمریکا و بدستور رئیس جمهور جنایتکار آن کشور، نقض صریح قوانین بین المللی در حوزه حقوق بشر است. از نظر حقوق بین الملل حق حیات، حق بنیادین بشری است و نقض آن به معنای نقض قاعده آمره محسوب می شود. ترور شهید سلیمانی ناقض ماده ۲ منشور سازمان ملل و به مخاطره انداختن صلح و امنیت بین المللی بوده است این اقدام جنایتکارانه آمریکا نقض آشکار تمام توافقات بنیادین دولتها، سازمان ها، از جمله منشور ملل متحد و همچنین اصول بنیادین حقوق بین الملل ( حاکمیت کشوها، استقلال سیاسی و حفظ صلح و امنیت بین المللی) است و این موضوعی است که دنیا و تمام منصفان عالم به آن اذعان دارند. لذا ایران اسلامی این حق را برای خود محفوظ می داند که یک دادگاه عادل و و ذی صلاح بین المللی به این اقدام رسیدگی نماید و شورای امنیت سازمان ملل باید ضمن احراز اقدام آمریکا به عنوان نقض صلح و امنیت بین المللی اقدام لازم را به موجب ماده ۴۱ منشور و در صورت ضرورت بر اساس ماده ۴۲ اتخاذ نماید

 

 

۸- دریافت خسارت در پی نقض حقوق بشر

حق قربانیان نقض حقوق بشر دوستانه در دریافت خسارت صریحاَ در اساسنامه دیوان کیفری بین المللی به رسمیت شناخته شده است. ماده ۷۵ اساسنامه این دیوان از قواعد یوگسلاوی بسیار فراتر رفته و به دیوان، صلاحیت پرداخت جبران خسارات جرایم بین المللی را داده است.

 

۹- شورای امنیت وظیفه صیانت از امنیت و صلح بین المللی را به عهده دارد

شورای امنیت به عنوان رکن اجرایی سازمان ملل متحد، وظیفه صیانت از امنیت و صلح بین المللی را به عهده دارد که یکی از اعضای دائمی آن امریکاست. یکی از وظایف و صلاحیت هایی که منشور سازمان ملل متحد به شورای امنیت می دهد، همان صلاحیت اختصاصی تحقیق و بررسی هر وضعیت تهدید کننده صلح بین المللی است. حال سوال اینجاست که آیا این تحریم ها و توقیف اقلام دارویی و بهداشتی ارسالی به کشورهای دیگر، ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی از سوی نیروهای آمریکا و بدستور رئیس جمهور این کشور، جزء وظایف رسیدگی به تهدیدات صلح جهانی برای شورای امنیت به حساب نمی آید؟ آیا در صلاحیت و وظایف شورای امنیت نیست که به راستی آزمایی در خصوص آزمایشگاههای متعدد بیولوژیکی آمریکا بپردازد و چرایی ایجاد این آزمایشگاهها ، آن هم با فاصله بسیار زیاد از آمریکا را جویا شود که این خدمت به آن منطقه است یا برنامه ای برای نسل کشی ؟

 

 

۱۰- حق وتو خلاف اصل برابری و اصل تساوی حاکمیت کشورها است

حق وتو نیز رای منفی هریک از اعضای دائم شورای امنیت است که در واقع خلاف اصل برابری و اصل تساوی حاکمیت کشورها است و با اصل پیش بینی شده در بند ۱ ماده ۲ منشور مخالفت دارد. آیا اعمال حق وتو توسط آمریکا، صلح جهانی را در نتیجه اعمال تجاوزکارانه آن کشور تهدید نمی کند؟ طبق « قطعنامه ۲۶۲۵» شورای امنیت سازمان ملل «هر دولتی موظف است از طریق اقدام فردی یا جمعی مطابق با مقررات منشور سازمان ملل، تحقق اصل حقوق برابر و حق تعیین سرنوشت را ترویج نماید و سازمان ملل متحد موظف است در ایفای تعهداتی که منشور برای تحقق اصل حقوق برابر و حق تعیین سرنوشت به آن واگذار کرده است، مساعدت کند». و از این طریق وظیفه سازمان ملل متحد مشخص می شود. سازمان ملل متحد و کشورهای عضو این سازمان وظیفه دارند با خواست مردم و دولت ایران برای توقف سیاست‌های ظالمانه و مخرب آمریکا همراهی کنند تا بیش از این، حق زندگی و حیات مردم ایران، قربانی این سیاست‌ها نشود.

 

 

۱۱- مدعیان حقوق بشر و تبعیض نژادی

بزرگترین ناقضان حقوق بشر در دنیا؛ نظام سلطه به سرکردگی آمریکا؛ با همراهی رژیم غاصب رژیم صهیونیستی وآل سعود هستند که می خواهند با استفاده ابزاری، آنرا برای ملتها و دولتها به چماقی تبدیل کنند. متذکر می شویم که مدعیان واقعی حقوق بشر باید آزادانه عمل کنند نه با معیارهای دوگانه ارائه شده توسط دول غربی که امروز غرب و آمریکا دیکته و ارائه می کنند. باید حقوق بشری را مطرح ساخت و از آن دفاع نمودکه در سایه عدالت برای عموم انسانها تحقق پیدا کند و برای همه بشریت کاملا برابر رعایت گردد.

امروز دولت آمریکا و امپراطوری رسانه ای آن در حالی برای حفظ حقوق بشر جهانی تلاش می‌کنند که بحران؛ کشور خودشان را فراگرفته است و قتل جورج فلوید سیاهپوست به دست یک افسر پلیس سفیدپوست، خشونت پلیس و تهدیدهای «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا مبنی بر استفاده از ارتش علیه معترضان؛ اقتدار اخلاقی دوروغین را که ایالات متحده از آن برای برقراری دموکراسی و آزادی‌های مدنی استفاده می کند را زیر سوال برده است. بطوریکه«دانا شل اسمیت» دیپلمات پیشین و سفیر آمریکا در قطر می‌گوید: بدون شک تمام جهان شاهد هستند که بسیاری از آمریکایی‌ها محروم از برقراری عدالت هستند

درطی چند روز گذشته در آمریکا و اروپا میلیونها نفر با برگزاری تجمع خواستار برقراری برابری نژادی و رعایت حقوق بشر در ایالات متحده شده اند؛ همزمان حقوق دانان انگلیسی و آمریکایی خواستار خاتمه صادرات تجهیزات ضد شورش، گاز اشک آور و گلوله‌های لاستیکی به ایالات متحده شده‌اند مقامات آمریکایی به رغم ادعا و تأکید ظاهری بر رعایت حقوق مدنی و سیاسی، در عمل توجهی به رفع مشکلات ناشی از تبعیض نژادی در این کشور نداشته‌اند. اقلیت‌های نژادی پرشمار و متنوعی در آمریکا حضور دارند که در بین آنها، سیاه پوستان با جمعیتی بالغ بر ۴۰ میلیون نفر یعنی ۱۳ درصد از کل جمعیت آمریکا، بزرگترین اقلیت قومی در این کشور محسوب می‌شوند. با این حال آنان از تبعیض و رفتارهای نابرابر رنج می‌برند. سیاهپوستان اکثریت قربانیان قتل‌های مسلحانه را در امریکا تشکیل می‌دهند. آنها ۱۰ برابر بیشتر از سایرین در معرض خطر مرگ ناشی از شلیک اسلحه هستند و این آمار در رابطه با مردان به ۱۶ برابر نیز می‌رسد. آنان همچنین بیش از سه برابر سفیدپوستان در معرض خشونت پلیس قرار دارند. از سوی دیگر فرصت‌های شغلی نیز در میان سفید پوستان و سیاهپوستان به صورت نابرابر توزیع شده است. نرخ بیکاری، میزان ساعات کار و درآمد سیاه پوستان نشان از استمرار تبعیض از گذشته تا به امروز دارد.

 

۱۲- فرهنگ و تمدن غرب محصول خود را نشان داد

نژاد پرستی، سرکوب و تبعیض و نقض حقوق اساسی سیاه پوستان آمریکایی محدود به قتل وحشیانه جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس این کشور نمی شود و قدمتی به تاریخ کشف قاره آمریکا دارد. اما در کنارآن اقداماتی همچون مصادره‌ی ماسک‌ها و دستکش‌های متعلق به دیگرکشورها به‌وسیله‌ی دولت آمریکا، سیاست‌های ضعیف و مضحک درمانی، سخنان هجو آمیز رئیس جمهور آمریکا در جهت مقابله با کرونا، آمار حیرت انگیز مبتلایان و جان باختگان کرونایی، هرج و مرج و همراهی نکردن مردم با دولت، هجوم مردم به فروشگاه‌ها و خالی کردن قفسه‌ها و به جان هم افتادن برای چند دستمال توالت، صف کشیدن مردم برای خرید اسلحه، درگیری و اغتشاشات، کمبود لوازم بهداشتی، ترس و وحشت از ابتلا به ویروس، از دست دادن روحیه توسط مردم، معالجه نکردن بیماران سالمند و خودکشی افراد به علت ترس از کرونا، همه و همه نشان از به وجود آمدن آشفتگی ای کم نظیر در آمریکا است. در این ماجرا فرهنگ و تمدن غرب محصول خود را نشان داد که این نتیجه‌ی طبیعی فلسفه‌ی حاکم بر تمدن غربی مبتنی بر فردگرایی و مادی‌گرایی است که گویی آمریکا به دوران غرب وحشی بازگشته است.اکنون امریکا و اروپا خود در باتلاق کرونا به دام افتاده اند. آمریکا در حال حرکت به سمت فروپاشی از درون است و شکوه و جلال ظاهری آن مانع از غرق شدن و نابود شدنش نخواهد شد.امروز در منطه غرب آسیا، ایران سربلند و آمریکا شکست خورده است و نفوذ ایران در منطقه روز به روز گسترده تر می شود.

 

۱۳- ملت ایران ایستاده است

تجربه مبارزه با بیماری منحوس کرونا نشان داد جمهوری اسلامی ایران برای چندمین بار در۴۰ سال گذشته و مخصوصا در این عرصه تخصصی نشان داد که بهترین، کارآمدترین، شجاع ترین، متعهد ترین و دلسوز ترین کادرهای درمانی در جهان را داشته و مثل همیشه با استقامت در جهت دفاع از کیان سلامت ملت خود ایستاده و موفق شده است. وضعیت آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و توانایی پرسنل درمانی، خود حاکی از قدرت درمانی ایران دارد. حضور داوطلبانه‌ی طلاب و دانشجویان جهادی و هزاران بسیجی پر تلاش در میدان ارائه‌ی خدمات به مردم ، کمک های مومنانه آحاد مردم ایران به همنوعان خود و نیازمندان، فعالیت نیروهای مسلح با بسیج کردن تمام توان درمانی خود، از بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌های تجهیزشده تا توانایی‌های علمی و تولید امکانات بهداشتی و درمانی در این عرصه، بیش از پیش چهره مصمم ایران را نشان داد و همدلی مردم با خود و با نظام را به رخ جهانیان کشید که نشان دهنده اقتدار ایران اسلامی است. تمام این اقدامات ارزشمند نشان‌دهنده‌ی عمق و رسوخ فرهنگ اسلامی در مردم ایران است و برخلاف خواسته‌ی دشمن که تلاش کردند فرهنگ اسلامی - ایرانی را تحقیر و مردم را متوجه سبک زندگی غربی کنند، این حرکتها نشان داد تفکر و فرهنگ اسلامی و زنجیره‌ی ارزشهای اسلامی در مردم ایران قوی و راسخ است.

جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را دارد تا تجربیات و کمک های درمانی خود را در جهت امور بشر دوستانه در اختیار دولت های دیگر قرار دهد؛ که نمونه ای از آن انتقال تجربیات پزشکی ایران در مقابله با ویروس کرونا به برخی ازکشورهای اروپایی به درخواست مقامات آن کشور های بوده است.

و جامعه حقوق دانان متعهد و انقلابی بر خود فرض می داند تا از نیرو های دلسوز و متعهد کادر درمانی و ملت همیشه بیدار ایران به جهت مجاهدت های بی پایان شان تشکر و قدر دانی نماید.کادر درمانی که با تحمل رنج دوری از خانواده و تحمل فشارهای ناشی از مراقبت از بیماران بدحال، جان و سلامت خود را در راه خدمت به مردم در طبق اخلاص قرار دادند و این مساله مهم ، خاطره‌ی خوشی را در ذهن ملت ایران از ایثار این عزیزان ر جای خواهد گذاشت.

۱۴- ما پیروزیم

در پایان جامعه حقوق دانان انقلابی خطاب به آمریکا و سازمانهای بین المللی اعلام می دارد که نصرت خدا با ماست و اراده خداوند بر این است که ملت ایران پیروز خواهد شد. ملت ایران نشان داد که می تواند با تکیه بر ایمان خود و توان داخلی و پیروی از فرامین رهبر فرزانه و حکیم انقلاب ، و بدون کمک کشور های سلطه طلب غربی بر مشکلات فایق آید. ملت ما امروز یکه تاز میدان های دشوار است و در آزمون ها سربلند و سر افراز قد علم کرده است. و اکنون که در آستانه ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی هستیم، لازم است مسئولان با بهره گیری از تجارب و دستاوَرد های عظیمِ ۴۰ ساله، با تلاش و کارْآمدی و تدبیرِ درست و سعی شبانه روزی، برای تحقق بیشتر آرمان های انقلاب اسلامی حرکت کنند و با حضور هوشیارانه و آمادگی صحنه ی حماسه را از یاد نبرند که: «اِنَّ نَصْرَ اللهِ قَریب». چرا که ولی امر مسلمین حضرت آیت اللهِ العظمی امام خامنه ای این نَویدْ را بشارت دادند که آمریکا، این شیطان بزرگ و مصداقِ اَتَمِ استکبار، در حال افول و محکوم به زَوالْ از صحنه ی قدرتِ جهانی است. وعده یِ قطعیِ خدا که «وَ لَیَنْصُرَنَّ اللهُ مَنْ یَنْصُرُه» ان شاء الله محقق خواهد شد، و آینده از آنِ مُتَّقین است.

 

 

روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان کشور

ارسال نظرات