سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۵۶۸۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹- ۲۲: ۱۴
فاطمه آلیا در گفت و گو با بسیج:
در ادوار گذشته هم اتفاق افتاده است که شروع مجلس خوب بوده اما اگر تقوای فردی و تقوای جمعی مدنظرقرار نگیرد و معدود نمایندگانی هم مفسده ایجاد کنندو به دنبال منافع شخصی باشندمتاسفانه به تمامیت مجلس خدشه وارد می کند

انقلابی بودن مجلس مشروط به حفظ آن است

 

به گزارش خبرگزاری بسیج، فاطمه آلیا نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در مورد دیدار ویدئوکنفرانسی مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس یازدهم با اشاره به اینکه این دیدارها در تمام دوره های مجلس، پر برکت بوده است، گفت: از ویژگی های اولین دیدارها این است که استراتژی چهار ساله و نمایی از اولویت های وظایف نمایندگان ترسیم می شود تا به عنوان برنامه مبادا از نظر دور شود زیرا این اولویت ها از یکسو برای پیشرفت کشور است و از سوی دیگر تضمین کننده اقتدار بین المللی است.

آلیا در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری بسیج، به دیگر اولویت مجلس شورای اسلامی در خصوص رفع مشکلات مردم اشاره کرد و اظهار داشت: تحریم های ظالمانه، شیوع جهانی کرونا و همچنین ضعف های دولت، این دستورالعمل را ایجاب می کند که نمایندگان مجلس مشکلات معیشتی مردم را در اولویت قرار دهند و در چهار سال، به سوگندی که یاد کرده اند توجه داشته و منافع اسلام و مردم را در اولویت نخست قرار دهند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، دیگر موضوع مهم دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان را نظام ارتباطی مجلس با دو قوه دیگر دانست و افزود: حضرت آقا یادآوری کردند که سوال، تحقیق و تفحص و استیضاح در شرایط آرام انجام شود تا ارتباط قوا برای مردم سودمند باشد و خدای ناکرده مانند برخی دوره های گذشته، نزاع هایی ایجاد نشود که مردم را مکدر نماید.

وی ادامه داد: سال آخر دولت ها بالاخص در دوره دوم بسیار حساس است و تاکید مقام معظم رهبری در این خصوص بسیار پر معنا بود یعنی شرایطی پیش نیاید که برخی از دولتمردان بهانه ای برای فرصت سوزی یا کم کاری پیدا کنند لذا باید مجلس در این مورد مراقبت نماید.

فاطمه آلیا سخنان رهبری انقلاب را با این هدف توصیف نمود که اتفاقی به ضرر مردم پیش نیاید یا بهانه ای به دست دشمنان داده نشود و اظهار داشت: ضمن اینکه باید مطالبه گری شود و اعضای هیات دولت وادار شوند که در خدمت مردم باشند و مشکلات مردم را حل کنند، باید احترام بین قوا کمرنگ نشود.

وی دادن مدال افتخار انقلابی بودن مجلس را مشروط به حفظ آن عنوان نمود و افزود: در ادوار گذشته هم اتفاق افتاده است که شروع مجلس خوب بوده اما اگر تقوای فردی و تقوای جمعی مدنظر قرار نگیرد و معدود نمایندگانی هم مفسده ایجاد کنند و به دنبال منافع شخصی باشند متاسفانه به تمامیت مجلس خدشه وارد می کند و چه بسا به نظام ضربه می زند و زمینه سوءاستفاده دشمنان را هم فراهم می کند.

این نماینده ادوار مجلس در مورد اهمیت کاهش فساد و تبعیض گفت: یکی از مطالبات اساسی رهبری انقلاب مبارزه با فقر و فساد و تبعیض بوده است و قطعا باید نمایندگان مجلس، علم مبارزه با فقر و فساد و تبعیض را بلند کرده و بطور ویژه آن را پیگیری کنند که همین موضوع زمینه ساز عدالت است که امیدواریم نمایندگان بالاخص نمایندگان جوان که با همین شعارها از مردم رای گرفته اند، در این مسیر موفق باشند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar