سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۶۱۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹- ۴۱: ۰۹
شهرستان راور
یکی از شعائر مقدس الهی، بزرگداشت یاد و خاطر مردان الهی است و امسال یکی از بزرگ مردان تاریخ و مقربان درگاه الهی یعنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز به لقاء الله پیوست و با شهادتش افتخاری بزرگ برای جهان اسلام و غمی جانکاه از خالی بودن حضورش در بین مردم بر جا گذاشت

بزرگداشت شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی یکی از شعائر الهی است

خداوند در دومین آیه از سوره مائده می فرماید: « اى كسانى كه ایمان آورده اید، شعایر خدا و ماه حرام و قربانى را، چه بدون نشانه و چه با نشانه، حرمت مشكنید». با توجه به این آیه شریفه قرآن، از قربانى حج، به عنوان شعائر الهى یاد كرده كه باید مورد تكریم و احترام قرار گیرد. نیز در آیه 36 سوره حج می فرماید: «شتران قربانى را براى شما از شعایر خدا قرار دادیم. شما را در آن خیرى است.و همچنان كه بر پاى ایستاده اند، نام خدا را بر آنها بخوانید و چون پهلوى آنها بر زمین رسید، از آنها بخورید و فقیران قانع و گدایان را اطعام كنید». با توجه به فراز « لكم فیها خیر» در این آیه شریفه، خیر و بركت ، ارمغانی است که از قربانی در راه خدا به دست می آید كه خوردن و خوراندن و بهره مند شدن از گوشت آن، یكى از خیرها و بركت هاست، اما خیرها و بركت هاى قربانى، در خوردن و خوراندن، خلاصه نمى شود و اسرار دیگرى مثل دست گیری در پل صراط و رضایت و قرب الهی را هم به دنبال دارد.

به عنوان نمونه امام موسى كاظم علیه السلام در کتاب علل الشرائع مى فرمایند: قال رسول الله صلی الله علیه وآله «استفرهوا ضحایاكم فانها مطایاكم على الصراط».یعنی: قربانی هاى خود را فربه برگزینید، زیرا آنها در پل صراط، مركبهاى شمایند.

این كه در آیات و روایات تاكید بسیار شده بر تعظیم شعائر در قربانى، دلیل بر این است كه در انجام قربانى، یك خواسته هدف نبوده، كه بر آوردن نیاز بینوایان باشد و خواسته و خواسته هاى دیگرى نیز در نظر بوده كه مهم ترین آنها بزرگداشت شعائر الهى است.

بنابراین یکی از شعائر مقدس الهی، بزرگداشت یاد و خاطر مردان الهی است و امسال یکی از بزرگ مردان تاریخ و مقربان درگاه الهی یعنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز به لقاء الله پیوست و با شهادتش افتخاری بزرگ برای جهان اسلام و غمی جانکاه از خالی بودن حضورش در بین مردم بر جا گذاشت.

چه خوب است که این شعائر الهی با هم درآمیزد و طرحی نو در اندازد و هم سنت قربانی و هم سنت یاد شهدا در یک روز انجام شود که بزرگداشت شعائر الهی به نحو احسن برگزار گردد.به همین خاطر این را می طلبد که ملت مسلمان و شهیدپرور راور از این فرصت استثنایی الهی بهره برده و عشق و علاقه خویش نسبت به شهدا و شعائر الهی را در معرض دید عرشیان و کروبیان بگذارند و دعای خیر و طلب برکت فرشتگان الهی را برای خویش به ارمغان آورند.  

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar