سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۶۷۴۲۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹- ۴۵: ۱۱
«ترس از کرونا»؛ چالشی برای کلاس اولی ها؛
معاون ابتدایی اموزش و پرورش استان یزد گفت: با توجه به بررسی آمار سامانه الکترونیکی نام نویسی دانش اموزان، تاکنون 73 درصد نسبت به ثبت نام اقدام کرده اند.
به گزارش خبرگزار یبسیج از یزد، سعیده بهادرزاده معاون ابتدایی اموزش و پرورش استان یزد، با اشاره به اینکه هنوز اولیای ۲۷ درصد دانش اموزان کلاس اولی استان یزد برای ثبت نام اقدام نکرده اند اظهار کرد: با توجه به بررسی آمار سامانه الکترونیکی نام نویسی دانش اموزان، تاکنون ۷۳ درصد نسبت به ثبت نام اقدام کرده اند در صورتی که سال گذشته در زمان مشابه ۹۵ درصد دانش آموزان ثبت نام قطعی شده بودند.

***۸ هزار کلاس اولی یزدی در دو راهی «کرونا» و «ثبت نام»!

وی با بیان اینکه تعداد کلاس اولی‌های ثبت نام نشده به قریب ۸ هزار نفر می‌رسد افزود: با توجه به جلسات ویدیوکنفرانسی که با برخی مناطق برقرار کردیم حتی اعلام شد بعضی از اولیا به دلیل نگرانی از شیوع کرونا علیرغم ثبت نام درخواست لغو ان را دارند!

بهادرزاده با تاکید بر اینکه آموزش و تحصیل حق قانونی کودک است و دریغ کردن این حق توسط اولیا جرم محسوب می‌شود تصریح کرد: متاسفانه ذهنیت برخی او ازاولیا این است که امسال فرزند خود را بازدارند تا سال اینده که خدا بزرگ است، اما با این طرز فکر علیرغم ضربه و عقب ماندگی تحصیلی که به کودک تحمیل می‌شود، سیستم اموزشی استان را در سال تحصیلی آینده با چالشی اساسی روبرو می‌کند بطوریکه مدارس ابتدایی استان اگر ۳۰ نفره هم کلاس بندی شوند ۲۴۴ کلاس اضافه خواهد شد که این در توان مدارس و معلمان استان نیست.

***بحران که سال آینده رقم خواهد خورد

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان یزد با بیان اینکه در صورت عدم تدبیر سال آینده آموزش ابتدایی استان با بحران روبرو می‌شود گفت: باید از طریق ثبت احوال امار دقیق خانواده‌هایی که فرزند کلاس اولی دارند شناسایی شوند با مراجعه خانه به خانه اولیا را برای ثبت نام فرزندشان ترغیب کنند در عین حالی که صدا و سیما و رسانه‌ها هم باید به ما کمک کنند.

وی ابراز کرد: با توجه به شیوع کرونا و برگزاری بسیاری از کلاس‌ها در طریق فضای مجازی امسال در کنار آموزش دانش آموز، آموزش و توانمندسازی اولیا دانش اموزان کلاس اولی هم اجرا می‌شود چراکه اموزش حضوری و چهره به چهره برای پایه کلاس اول یک نیاز اساسی است و برگزاری آموزش مجازی برای این پایه دشواری‌های خودش را دارد که اولیا با توانمند شدن می‌توانند در در فراگیری مهارت‌ها و اموزش‌های فرزند خود موثر باشند.

***ریزش ثبت نام در همه مناطق یزد

این مسئول خاطرنشان کرد: آمار دانش اموزان صبت نام نشده مربوط به منطقه خاص یا شهر و روستا نیست و به طور متعادل در همه مناطق وجود دارد و نسبت به جمعیت این ریزش را داشته اند.وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص منطقه بندی مدارس و مشکلاتی که برای ثبت نام در پایه‌های هفتم ایجاد می‌شود گفت: از یک سو آزمون نمونه برای ورودی‌های پایه ششم به هفتم برداشته شده است و در واقع آزمونی برای ورودی وجود ندارد و از سوی دیگر مدارس تیزهوشان هم به مدارس هیئت امنایی تغییر پیدا کرده اند که برای این مدارس قوانین خاصی مانند در محدوده بودن اولویت دارد و شاید برخی دانش اموزی در منطقه‌های خارجی از مدرسه مورد نظر پایه‌های قبلی را گذرانده در صورتی که در منطقه مدرسه مورد نظر زندگی می‌کند و با توجه به گواهی که مدرسه پایه قبلی ارائه می‌دهد مدارس تیزهوشان در ثبت نام دانش اموز با این زمینه فکری که در این منطقه زندگی نمی‌کند از ثبت نام خودداری می‌کنند.

بهادرزاده افزود: اگر این محرز شود که دانش آموز در منطقه مورد نظر زندگی می‌کند و مدارک دال بر سکونت را به اموزش و پرورش ارائه دهند بر اساس ان به مدرسه مورد نظر معرفی می‌شوند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar