سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۷۹۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹- ۳۴: ۱۵
معاون دانشکده علوم پزشکی و رییس مرکز بهداشت خلخال گفت: واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های در معرض خطر بصورت رایگان تامین شده و در اختیار این افراد قرار می‌گیرد.

تامین واکسن آنفولانزا برای گروه های پر خطر به صورت رایگان در اردبیل

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل ، رویز وکیلی  افزود: توزیع واکسن آنفلوآنزا در این شهرستان در ۲ بخش دولتی و عمومی از هفته آینده اغاز و واکسن بخش عمومی و موردنیاز برای اقشار مختلف از طریق داروخانه‌ها و با نظارت معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخال آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه واکسن موردنیاز مردم به اندازه کافی تامین و در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت، اظهارداشت: محدودیتی در فروش این واکسن به مردم منطقه وجود نداشته و واکسن موردنیاز برای ارائه به مردم از طریق داروخانه‌های بخش خصوصی تامین شده است.

 معاون دانشکده علوم پزشکی و رییس مرکز بهداشت خلخال گفت: واکسن آنفلوآنزای بخش دولتی این شهرستان از طریق معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی خلخال و بصورت رایگان در اختیار گروه‌های در معرض خطر ابتلا به این بیماری از جمله کادر پزشکی و درمانی دانشکده علوم پزشکی ،اداره دامپزشکی ،کارکنان اداره محیط زیست ، بهزیستی و همچنین افراد دارای بیماری زمینه‌ای با مشاغل غیردولتی قرار خواهد گرفت.

وکیلی افزود: بر اساس اولویت‌هایی که معاونت بهداشت و درمان وزارت بهداشت و علوم پزشکی برای دریافت واکسن آنفلوآنزا تعریف کردند،  زنان باردار، بیماران پیوندی، افراد پرخطر قلبی و عروقی و افراد بالای ۶۵ سال در درجه اول باید واکسن را دریافت کنند.

وی تشریح کرد: ضرورتی برای تزریق واکسن آنفلوانزا برای همه وجود ندارد چون که امسال فاصله فیزیکی از سوی مردم بدلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی مربوط به کرونا رعایت می‌شود.

 معاون دانشکده علوم پزشکی و رییس مرکز بهداشت خلخال گفت: استفاده از ماسک، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها نیز در کاهش ابتلا به آنفلوانزا و کاهش مصرف واکسن‌ موثر است ، ضمن اینکه واکسن آنفلوانزا تاثیری روی کرونا ندارد. بنابراین اصراری بر تزریق همه مردم نیست.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: