سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۸۱۰۶۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹- ۲۱: ۱۳
فرمانده کل سپاه در مراسم" یادها و نام ها":
فرمانده کل سپاه گفت: امروز اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی باعث شکست طرح‌های دشمنان شده و نگذاشته دشمن اهداف سیاسی خود را در جهان اسلام دنبال کند.

  به گزارش  خبرگزاری بسیج، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از آثار جدید اسنادی و پژوهشی سازمان اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و تجلیل از فرماندهان و راویان در حوزه تاریخ شفاهی که صبح امروز در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد با بیان اینکه سینه های فرماندهان دفاع قدس گنجینه های تمام نشدنی از تاریخ بشر و تاریخ اسلام بعد از عاشوراست، گفت: این عزیزان پرچم جهاد را در دست گرفته و در برابر شوکت ظاهری قدرت های آن روز جهان ترس به دل راه ندادند و با اطیمنان در مقابل دشمن ایستادند.

 

جنگ و مقاومت ادامه دارد/ تدابیر مقام معظم رهبری آرزوهای دشمن را به هم ریخت

وی افزود: فرماندهان ما در دفاع مقدس مانند رزمندگان بودند و تفاوتی بین خود و دیگران قائل نبودند؛ آنها رمز حیات و جاودانگی انقلاب اسلامی ایران شدند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به مجاهدت های رزمندگان در دفاع مقدس، اظهار داشت: جنگ دقیق ترین معادله بشر است که همه چیز را در آن در نظر می گیرند زیرا جنگ با حیات ملت‌ها سروکار دارد، کسی در جنگ غلبه می کند که قوی تر است اما شگفتی جنگ ما این است که وقتی جنگی گسترده و جهانی بر ما تحمیل شد ملت ما به صورت شگفت انگیز در این جنگ پیروز شدند، رمز پیروزی ملت ما در جنگ دفاع مقدس امامت است. او عقبه جنگ و دشمن را می شناخت و می دانست این جنگ در جبهه مقابل پشتبانی جهانی دارد چراکه همه امپراطوری بی نظیر جهان دست در دست هم داده بودند.

سرلشکر سلامی، جنگ تحمیلی را بعد از عاشورا نابرابر ترین جنگ جهان دانست و گفت: امام(ره) معادلات جنگ را تغییر داد و شهادت را راهی مردانه برای همه ملت کرد و جنگ را از سطح نیروهای مسلح به تمامی جامعه گسترش داد؛ اینجا بود که همه جاودانگی را در جنگ دیدند.

وی نترسیدن ملت از مرگ را راز پیروزی در هر جنگی دانست و تصریح کرد: کسی که از جنگ نترسید هرگز مغلوب نمی شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امام(ره) به ملت ما آموخت که نترسیم،اظهار داشت: او معمار قلب های مستحکم و نفوذ ناپذیر بود ، او آیات الهی را تفسیر می کرد و راز پیروزی را به ما آموخت در حالی که بنابر معادلات رایج باید ما شکست می خوردیم اما استقامت امام(ره) و تدبیر او ملت ما را یک دل کرد و ما را از جنگ پیروز بیرون آورد.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: این تجهیزات نیستند که موجب تغییر معادلات در جنگ می شوند بلکه نیروی انسانی و رهبری مقتدر تغییر در پی دارد.

وی با بیان اینکه جنگ تمام شد اما دشمنی ها تمام نشد، گفت: در این زمان رهبری با مقام معظم رهبری بود اندیشه ایشان دشمن را دنبال و پیشانی دشمن را شکست و نگذاشت دشمن اهداف سیاسی خود را در جهان اسلام دنبال کند.

فرمانده کل سپاه گفت: دفاع مقدس گسترش یافت و جوانان جهان اسلام مقاومت را از دفاع مقدس ما فراگرفتند و راه ایستادگی و مقاومت را در پیش گرفتند که این مقاومت معادلات دشمن را در منطقه و جهان بر هم زد.

سرلشکر سلامی با اشاره به تحریم های همه جانبه علیه کشورمان گفت: دشمنان جنگ اقتصادی و فشار حد اکثری را در پیش گرفت اما رهبر ما ایستاد و راز شکست دشمن را می داند و این است که نام ایران را به نام رهبرش می شناسند و می دانند که این ملت صلح و عزت را مقتدرانه می خواهد. این جنگ و مقاومت ادامه دارد.

وی در پایان تصریح کرد: در دنیای امروز یا باید ذلیل و ضعیف و تابع بود و یا مقتدر و مستقل، جز این دو مسیر راهی نیست، استقلال و کرامت هزینه ها دارد و دست یافتن به آن بدونه ایستادگی میسر نیست.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar