سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۸۴۱۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹- ۵۴: ۱۰
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد:
سید مجید مومنی گفت: زکات جمع آوری شده در استان برای تأمین هزینه جهیزیه ۲۵ نوعروس، تامین هزینه ساخت و تعمیر ۱۶۰ منزل محرومان، تامین معیشت ۱۵ هزار و ۷۹۷ نیازمند و تامین هزینه درمان ۲۹۹ نیازمند صرف شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی ؛ مجید مومنی، مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی در جلسه شورای زکات استان ، گفت: امسال ۲۰ میلیارد و ۴۲۷ میلیون تومان زکات در استان جمع‌آوری شد که این رقم سال گذشته ۹ میلیارد و ۹۴۲میلیون تومان بوده است.


وی اظهار داشت: زکات جمع آوری شده در استان برای تأمین هزینه جهیزیه ۲۵ نوعروس، تامین هزینه ساخت و تعمیر ۱۶۰ منزل محرومان، تامین معیشت ۱۵ هزار و ۷۹۷ نیازمند و تامین هزینه درمان ۲۹۹ نیازمند صرف شده است.


مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: آموزش یک هزار و ۲۰۶ عامل زکات به صورت چهره به چهره در روستاها، نشست و دیدار با مدیران ۳۰ مرکز خرید گندم، بهره‌گیری از ۸۶ مبلغ افتخاری، راه اندازی ۹ مرکز نیکوکاری روستایی و پنج خانه زکات در روستاها مجموعه اقداماتی است که در استان باعث افزایش پرداخت زکات شده است.


مومنی، بر مصرف زکات برای رفع فقر و مشکل نیازمندان تاکید کرد و گفت: زکات باید صرف فقرا و رفع نیازمندی اقشار آسیب پذیر شود چرا که اگر زکات به درستی پرداخت و توزیع شود می‌تواند فقر را ریشه کن سازد.


وی بر مشخص بودن و مجوز افراد و متولیان جمع‌آوری زکات تاکید کرد و گفت: افراد، گروه‌ها و موسسات باید با مراجعه به دبیرخانه زکات، مجوز دریافت کنند تا جمع‌آوری و توزیع زکات به صورت متمرکز انجام شود.


گفتنی است در پایان این جلسه از زکات پردازان نمونه تجلیل شد.

 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar