سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۸۵۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹- ۱۶: ۲۰
عضو هیئت رئیسه مجلس:
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه طرح مجلس برای عرضه قیمت خودرو در بورس هنوز نهایی نشده است، گفت: ابعاد این طرح باید سنجیده شود چرا که که عده ای دلال می توانند با پول های کلان وارد بازار بورس خودرو شوند.

به گزارش خبرگزاری بسیج، علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به طرح مجلس برای عرضه و تعیین قیمت خودرو در بورس اظهار داشت: یکی از عمده ترین مشکلاتی که در قیمت خودرو وجود دارد، فاصله زمین تا آسمان قیمت خودرو از کارخانه تا بازار است که باعث آشفتگی بازار خودرو شده است و همین موضوع نشان دهنده حضور چشمگیر دلالان و سودجویان در بازار خودرو است که در شرایط فعلی، باعث التهاب بیشتر این بازار شده اند و از این رو، برخی نمایندگان طرح عرضه قیمت خودرو در بورس را تعیین کرده اند.


وی ادامه داد: افزایش قیمت خودرو آنقدر شیب صعودی پیدا کرده که خرید خودرو برای بسیاری از مردم به آرزو تبدیل شده است؛ چرا که یک کارمند و یا کارگر با حقوق ناچیز و اندک پس انداز، قادر به خرید خودرو نیست و متاسفانه فاصله قیمتی خودرو از کارخانه تا بازار به دلیل وجود رانت ها قابل تحمل نیست و طرح مجلس برای عرضه خودرو در بورس در حد یک طرح پیشنهادی است و به قطعیت نرسیده است و باید ابعاد آن بررسی شود.

سلیمی با بیان اینکه عرضه قیمت خودرو در بورس هم ضعف هایی دارد که باید بررسی شود، تاکید کرد: فولاد و قیر هم در بورس عرضه و قیمت گذاری شد اما دیدیم که قیمت آنها کاهش پیدا نکرد و یقینا عرضه خودرو هم در بورس ممکن است با کاهش قیمت مواجه نشود و باید نمایندگان جزئیات این طرح را بررسی کرده و ابعاد آن را بسنجند چرا که عده ای دلال و متخصص خودرو هستند که می توانند با پول های کلان وارد بازار بورس خودرو شوند و نگذارند که مردم صاحب خودرو شوند و در مقابل، عده ای دیگر سودهای کلانی را به جیب بزنند.

به گزارش رادار اقتصاد، وی تاکید کرد: متاسفانه خودروسازان خوروها را به عده ای خاص می فروشند و می توان گفت با مافیای خودرو مواجه هستیم و این باعث شده که قدرت مردم برای خرید خودرو کاهش پیدا کند چرا که قیمت های خودرو نجومی شده و فروش خودرو از مسیر واقعی خودش خارج شده است و عرضه در بورس می تواند حلال این مشکل باشد، به شرطی که بتوان تمام ابعاد این طرح را بررسی کرد و برای راه حلی داشت و در حال حاضر این طرح فعلا در مجلس به مرحله اجرایی نرسیده و پیشنهاد است.

عضو هیئت رئیسه مجلس ایده عرضه قیمت خودرو در بورس نگرانی هایی را هم به دنبال دارد، گفت: برای عرضه قیمت خودرو در بورس باید طوری برنامه ریزی شود که مردم و اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه هم بتوانند توانایی خرید خودرو داشته باشند و برای تصویب این گونه طرح ها باید احتیاط شود.

وی در ادامه با انتقاد از عدم حمایت مسئولان از قطعه سازان خودرو تاکید کرد: متاسفانه ایراد کار این است که برای واردات خودرو و حتی قطعات خودرو پول نقد پرداخت می کنیم و حتی حاضریم مبالغی را زودتر از موعد مقرر واریز کنیم اما برای خرید قطعه خودرو از قطعه سازان داخلی، ماه ها و گاها سال ها هیچ پولی به آنان پرداخت نمی کنیم و همین مسئله باعث شد که قطعه سازان انگیزه کافی برای تولید در داخل کشور نداشته باشند و صراحتا می توان گفت که خودروسازان قطعه سازان را به خاک سیاه نشانده اند و حمایت از قطعه سازان نیز باید یکی از طرح های مجلس شورای اسلامی باشد.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: